Atsisveikinimo su tarptautine paroda savaitę Valdovų rūmus lanko nuo aukščiausių šalies pareigūnų iki karališkųjų giminių atstovų

Fiksavimo data:
2018-10-10
Fotografas:
Vytautas Abramauskas

2018 m. spalio 10 d. Valstybės atkūrimo šimtmečio proga Valdovų rūmuose lankėsi Jungtinės Karalystės princas, Vesekso grafas Edvardas (Edward). Jis kartu su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite apžiūrėjo muziejaus ekspozicijas ir čia veikiančią tarptautinę parodą „Saksonijos kurfiurstai – Lietuvos didieji kunigaikščiai: dvaro kultūra ir menas valdant Augustui II ir Augustui III“, o vėliau įteikė Edinburgo hercogo apdovanojimus tobulėjimo siekiantiems Lietuvos jaunuoliams.

Princas Edvardas yra jauniausias, trečiasis Jungtinės Karalystės karalienės Elžbietos II sūnus. Jis turi Lietuvos didžiųjų kunigaikščių Gedimino, Algirdo, Jogailos ir Kazimiero Jogailaičio kraujo, yra jų palikuonis per moterišką liniją.

2018 m. spalio 11 d. Valdovų rūmuose lankėsi ir dar vienas garbingas svečias. Į vieną iš atsisveikinimo su tarptautine paroda savaitės renginių specialiai iš Meksikos pirmą kartą į Lietuvą atvyko Vetinų dinastijos palikuonis, šiandien laikomas šios dinastijos vadovu, – Aleksandras fon Zaksenas-Gesafė (Alexander Prinz von Sachsen, Herzog von Sachsen, Markgraf von Meissen, Prinz von Gessaphe).

Visos akimirkos su garbingais svečiais – Valdovų rūmų muziejaus galerijoje.

Publikuota: 2018-10-12 14:02 Atnaujinta: 2018-10-12 14:32
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika