Priežastis aplankyti Valdovų rūmus – ir naujai dekoruota Didžioji renesansinė menė

Fiksavimo data:
2017-09-05
Fotografas:
Vytautas Abramauskas

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose baigti šiek tiek daugiau nei mėnesį trukę Didžiosios renesansinės menės kesoninių lubų ir sienų dekoravimo darbai. Kartu su rudens sezono renginiais duris atvėrusi naujai dekoruota salė stebina ne tik lankytojus, bet ir ne kartą čia koncertavusius atlikėjus: dažnas tikina pamanęs, kad pateko į kitą erdvę.

Šios ir kitų atkurtų istorinių reprezentacinių menių dekoravimo klausimus svarstė Valdovų rūmų muziejaus speciali Istorinio reprezentacinio interjero dekoro komisija.

Išanalizavusi įvairius pavyzdžius ir aptarusi šios salės funkcijas, komisija rekomendavo salės lubas puošti kelių rūšių puošniomis drožtomis rozetėmis, kurių paviršius dengtas dirbtiniu auksu, taip pat atlikti salės sijų ir karnizo polichromavimo darbus. Didžiosios renesansinės menės sienas pasiūlyta dažyti šiai epochai būdinga spalva.

Šios ir dar dviejų – Barokinės audiencijų bei Renesansinės audiencijų – menių lubų dekoravimo darbai numatyti Valdovų rūmų atkūrimo projekte ir bus finansuojami iš šiam tikslui skirtų lėšų. Kitų istorinių reprezentacinių interjerų dekoravimo darbus planuojama vykdyti atskirai bei ieškoti projektinio finansavimo ir rėmėjų.

Publikuota: 2017-09-20 11:46 Atnaujinta: 2017-09-20 11:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika