Valdovų žiedai: juvelyro Darijaus Gerliko XVI a. renesansinių papuošalų rekonstrukcijų paroda-kultūros vakaras

Fiksavimo data:
2016-11-10
Fotografas:
Vytautas Abramauskas

Senieji tauriųjų metalų papuošalai – XVI a. auksakalystės meno liudytojai. Istoriniai šaltiniai pasakoja apie Valdovų rūmuose buvusį auksakalystės centrą, Žygimanto Augusto dvaro lobyną, rūmuose dirbusius auksakalius, brangakmenių raižytojus, graviravimo meistrus ir pirklius iš įvairių šalių. Žinias apie čia dirbusius auksakalius patvirtina ir per archeologinius tyrimus Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų teritorijoje rasti auksiniai papuošalai su brangakmeniais.

Valdovų rūmų muziejuje vykusioje parodoje-kultūros vakare juvelyras Darijus Gerlikas pristatė senųjų auksinių žiedų su brangakmeniais rekonstrukcijas ir papasakojo, kokiais tikslais jos kurtos, kokių žinių suteikė kūrybos ir technologijos proceso metu išryškėjusios tendencijos.

Menotyrininkė profesorė dr. Aleksandra Aleksandravičiūtė, aukščiausios kategorijos metalo dirbinių restauratorius Rimvydas Derkintis ir doktorantė archeologė Rasa Valatkevičienė iš skirtingų mokslų perspektyvos pristatė juvelyrikos dirbinių istorinius, menotyrinius, restauravimo bei archeologinius aspektus.

Renginio metu taip pat buvo galima apžiūrėti archeologinių tyrimų metu rastų žiedų rekonstrukcijas ir atkurtą Barboros Radvilaitės žiedą.

Publikuota: 2016-11-16 09:00 Atnaujinta: 2016-11-16 09:05
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika