Justino Marcinkevičiaus poezijos rinktinės „Viešpatie, nejaugi neprašvis?“ pristatymo akimirkos

Fiksavimo data:
2016-05-17
Fotografas:
Vytautas Abramauskas

2016 m. gegužės 17 d., antradienį, Valdovų rūmuose pristatyta Justino Marcinkevičiaus (1930–2011) poezijos rinktinė. Apimanti ir atverianti autoriaus kūrybą nuo pirmosios knygos iki rinkinio, sudaryto iš po rašytojo mirties rastų eilėraščių. Marcinkevičiškai atpažįstama iš gimtosios istorijos, kultūros, kalbos, žmogaus santykio su laiku temų. Ir kartu – šiek tiek kitokia, nei anksčiau išleistos Justino Marcinkevičiaus rinktinės: daugiau dėmesio skirianti individualiai refleksijai, dažniau bylojanti ne dainuoti, o mąstyti ir matyti skirtomis intonacijomis, labiau atitinkanti filosofinės lyrikos kanoną.

Pristatyta poezijos rinktinė tik dar kartą patvirtino tai, kas neginčytina: Justinas Marcinkevičius visada buvo, yra ir bus visos lietuvių tautos dainius. Nepripažinti to neįmanoma, nors perfrazuojant pristatyme dalyvavusios žinomos prof. Viktorijos Daujotytės žodžius, tamsoje esantys, iš tamsos žvelgiantys tik tamsą ir temato.

Didelio visuomenės dėmesio ir palaikymo sulaukusio poezijos rinktinės pristatymo akimirkos surinktos šioje, Valdovų rūmų muziejaus, nuotraukų galerijoje.

Publikuota: 2016-05-19 10:38 Atnaujinta: 2016-05-19 11:18
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika