Festivalis „Baroko vakarai“: lėlių opera „Kaligula“

Fiksavimo data:
2015-11-29

Jau antrus metus Prancūzų instituto Lietuvoje ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų su partneriais rengiamo senosios muzikos festivalio „Baroko vakarai“ renginys žiūrovus nukėlė į senovės Italiją. Trijų veiksmų Giovanni Maria Pagliardi lėlių opera „Kaligula", sukurta Šv. Džovanio ir Paolo teatre Venecijoje 1672 m., tai vienintelė opera muzikos istorijoje, vaizduojanti Romos imperatoriaus Kaligulos gyvenimą. Ji išskirtinė ir tuo, kad joje susipina paslaptingas lėlių teatro ir operos pasaulis.

Nors toks muzikinis sprendimas nėra naujovė, reikia pripažinti, kad „Kaligula“ – ansamblio „Poème Harmonique“ kuriama avantiūra. Joje susiduria Venecijos opera ir Sicilijos lėlių teatras – du visiškai skirtingi pasauliai, jie nepaprastai subtiliai papildo vienas kitą.

Festivalio  „Baroko vakarai“ scenoje pasirodę atlikėjai, kuriems vadovauja Vensanas Diumestras (Vincent Dumestre), sukūrė jaukią ir šiltą atmosferą, jų balsai ir meninis atlikimas palengva nunešė į XVII a., o blanki gelsva žvakių šviesa ir lėlių šnabždesys širdį užliejo ramuma. Kviečiame pasigrožėti!

Publikuota: 2015-12-01 10:51
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika