Tarptautinės parodos „Viduramžių papuošalas. Mįslingasis Vytauto Didžiojo epochos diržas“ atidarymas

Fiksavimo data:
2015-04-17
Fotografas:
Vytautas Abramauskas

Apsilankiusiųjų Valdovų rūmų muziejuje laukia staigmena – atkurtų reprezentacinių interjerų vienoje iš Gotikos laikotarpį atspindinčių menių atidaryta tarptautinė vieno eksponato paroda „Viduramžių papuošalas. Mįslingasis Vytauto Didžiojo epochos diržas“. Oficialus parodos atidarymas vyko 2015 m. balandžio 17 d.

Pirmą kartą užsienyje eksponuojama Baltarusijos nacionalinio istorijos muziejaus vertybė kaip viena brangiausių ir reikšmingiausių yra įtraukta į valstybinį Baltarusijos istorijos ir kultūros vertybių sąrašą. Diržo segmentų rinkinį sudaro 11 apskritų plokštelių, sagtis, antgaliai ir du stačiakampiai apkalai. Visos diržo detalės pagamintos iš aukštos prabos sidabro, dauguma elementų paauksuota ir juodinta. Gotikinės sagties formos ir puošyba būdinga Lombardijos ir Venecijos meistrų mokyklai, o apskritos plokštelės liudija apie vietinę, tiurkišką įtaką.

Jokių tiesioginių ir neginčijamų įrodymų, leidžiančių teigti, jog eksponuojama vertybė priklausė didžiajam kunigaikščiui Vytautui, nėra. Tačiau tai, be jokios abejonės, įdomus ir dėmesio vertas meno kūrinys, slepiantis daug neįmintų mįslių. 

Publikuota: 2015-04-21 09:46
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika