Žymus pasaulio architektas Massimiliano Fuksas domėjosi atkurtais Valdovų rūmais

 
Šį rytą Valdovų rūmų muziejuje apsilankė žymus pasaulio architektas, gyvenantis Italijoje, litvakas Masimilianas Fuksas (Massimiliano Fuksas) ir Vilniaus Didžiosios sinagogos archeologinius tyrimus vykdantis Izraelio senienų tarnybos Kasinėjimų ir tyrimų departamento vadovas dr. Džonas Seligmanas (Jon Seligman). Svečiai domėjosi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimu bei Lietuvos Didžiosios sinagogos liekanų išsaugojimo ir eksponavimo galimybėmis.
 
Apžiūrėdamas autentiškus mūrus ir Valdovų rūmų raidos etapus pristatančią ekspoziciją, M. Fuksas ypač domėjosi išlikusio seniausio Vilniaus medinio pastato eksponavimu ir akcentavo, kad „Valdovų rūmų atkūrimo projektas yra puikus pavyzdys, kaip kūrybiškai jungiamas senasis ir naujasis mūras“.
 
Valdovų rūmų projektas yra ne kartą sulaukęs teigiamo ekspertų vertinimo Danijoje, Italijoje, Latvijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Vokietijoje, JAV ir kitose šalyse. 2016 m. rūmų maketas buvo pristatomas 15-ojoje tarptautinėje architektūros parodoje – Venecijos bienalėje (Italija). Valdovų rūmai, kaip atkurtos istorinės rezidencijos, taip pat svarbaus nacionalinio identiteto ženklo bei istorinės atminties susigrąžinimo projektas, yra įvardytas kaip vienas įdomiausių iš 200 įvairių epochų ir pasaulio šalių paveldo atkūrimo pavyzdžių Miuncheno technikos universiteto Architektūros muziejaus Naujausių laikų pinakotekoje surengtoje tarptautinėje parodoje „Rekonstrukcijos istorija – istorijos konstrukcija“. Beje, italai, baltarusiai, latviai ir vokiečiai yra ne kartą minėję, kad mokosi ir semiasi patirties iš Vilniaus Valdovų rūmų atkūrimo projekto.
 
 
Nuotraukos – Gintarės Tadarovskos

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Publikuota: 2024-12-17 15:04 Atnaujinta: 2024-12-17 15:40
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika