Prasidėjo Lietuvos dvarų vasaros mokykla

 
2024 m. liepos 8–14 d. Valdovų rūmų muziejuje prasidėjo Lietuvos dvarų vasaros mokykla. Šiemet jos tema – „Nuo valdovų dvarų iki bajorkaimių: kilmingųjų luomo ir jų gyvenamosios aplinkos įvairovė“.
 
Jau trečius metus Lietuvos dailės istorikų draugijos kartu su Vilniaus dailės akademija organizuojami savaitę trunkantys intensyvūs kursai skirti jauniems specialistams. Jų tikslas yra kelti su tokio paveldo objektais dirbančių žmonių kvalifikaciją, skatinti dialogą tarp tyrėjo ir objekto savininko bei teorines žinias pritaikyti praktikoje.
 
Pirmąją mokyklos dieną, kuri vyko Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, su dalyviais patirtimi dalijosi ir muziejaus generalinio direktoriaus pavaduotoja, istorikė dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė.
 
Lietuvos dvarų vasaros mokykloje dalyvių laukia paskaitos. Jose bus pristatomi valdovo, didikų dvarai ir skirtingų bajorų sluoksnių bajorų sodybos, jų esminiai skirtumai ir veikimo principai. Taip pat daug dėmesio bus skiriama dvaro gyvensenai, sociokultūriniam kontekstui, meno kolekcijoms, bus aptariamos dvaro ansamblio funkcinės zonos. Teorines paskaitas papildys ekskursijos, susitikimai su kultūros paveldo specialistais ir dvarų savininkais, dalyviai lankys didikų rezidencijas, stambių ir vidutinių bajorų sodybas, palivarkus, bajorkaimius. Projekte dalyvauja 15 studentų ir nuolat lydintys dėstytojai, jie per savaitę aplankys 12 dvarų, išklausys 12 paskaitų. Projekto kuratoriai: dr. Aistė Bimbirytė, dr. Marius Daraškevičius ir dr. Dalė Puodžiukienė.
 
Į 2024 m. programą įtraukti objektai: Valdovų rūmų muziejus, Chodkevičių rūmai (Vilniaus paveikslų galerija) ir Vilniaus Umiastovskių rūmai, Rumšiškėse, Etnografijos muziejuje, esantys Aristavėlės (anksčiau – Aristavos) dvaro rūmai, Aukštaitijos užusienio kaimo Mičiūnų sodyba, Daujėnų sodybos diendaržinis tvartas ir klojimas su jauja, Godingos sodybos numas, Darbėnų žemaičių bajoro sodyba, Žemaitijos bajorų sodyba ir kita, taip pat Plungės dvaro sodyba, Šateikių dvaro Bukantės palivarkas, Panemunės pilis, Veisiejų, Aštriosios Kirsnos ir Bulakavo dvarai.
 
 
Nuotraukų autorė – Deimantė Šuliauskaitė 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Publikuota: 2024-07-08 18:33 Atnaujinta: 2024-07-09 09:58
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika