Kviečiame dalyvauti tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Albertas Goštautas: pranokau juos savo kilme, giminės senumu ir turtu“

 
Maloniai kviečiame dalyvauti tarptautinėje mokslinėje konferencijoje Albertas Goštautas: „pranokau juos savo kilme, giminės senumu ir turtu“, kuri vyks 2024 m. spalio 24–25 d. Vilniuje, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.
 
Ši konferencija rengiama siekiant aktualizuoti vieną galingiausių Jogailaičių epochos Lietuvos didikų – Mūrinių Geranainių grafą, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kanclerį ir Vilniaus vaivadą Albertą Goštautą (†1539), bei visą Goštautų giminę.
 
Konferencijos dalyvius kviečiame skaityti pranešimus šiomis temomis:
• genealogija, atmintis ir savimonė;
• ekonominės, politinės galios telkimas ir raiška;
• mikrosociumas: klientelė, dvaras, tarnybininkai, tarnautojai ir tarnai;
• kultūrinė aplinka ir religinės praktikos;
• sunaikintos, dingusios ir išlikusios giminės materialinės kultūros vertybės.
 
Pranešimų trukmė – 20 min. Konferencijos kalbos: lenkų, lietuvių (numatomas sinchroninis vertimas).
Pranešimų pagrindu planuojama išleisti straipsnių rinkinį. Maloniai prašome pranešimo pavadinimą ir santrauką (ne daugiau negu 3000 spaudos ženklų) konferencijos organizatoriams atsiųsti iki 2024 m. kovo 22 d. adresu: konferencijagostautas@gmail.com
Organizacinio komiteto sprendimas autoriams bus išsiųstas iki 2024 m. kovo 29 d.
 
Organizacinis komitetas:
Dr. Andrej Ryčkov, Lietuvos istorijos institutas
Dr. Darius Antanavičius, Lietuvos istorijos institutas
Mgr. Karolis Čižauskas, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas
Dr. Vydas Dolinskas, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Mgr. Inga Ilarienė, Lietuvos istorijos institutas
Dr. Eugenijus Saviščevas, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas
Dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
 
Lietuvos istorijos institutas
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

20240906

Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.

Plačiau

Medžioklės diena Valdovų rūmuose

20240909

Valdovų rūmų muziejus rugsėjo 15-ąją kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną. Jos metu laukia šeimoms su vaikais skirtos edukacijos, mokslininkų pokalbis-diskusija apie medžioklę valdovo dvare bei Lietuvos medžiotojų draugijos rengiamos pramogos muziejaus prieigose.

Plačiau

Parodos įspūdžiai nuguls lankytojų kuriamuose grafikos lakštuose

20240821

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kviesti į išskirtinius kūrybinius užsiėmimus. Neseniai muziejaus edukatorių gretas papildžiusi grafikos menininkė Saulė Matulevičiūtė rengia linoraižinio dirbtuves „Kontekstų pasaulio kūrimas“. Jose apsilankę žmonės kurs savo grafikos kūrinį, patys pasirinkdami temą, spalvą, ir namo grįš su autoriniu grafikos darbu rankose, o gal net su keliais. Menininkės teigimu, kūrybinės dirbtuvės skirtos mėgėjams, praktikuojantiems entuziastams, meno mokyklų ir meno krypčių studentams, senjorams.

Plačiau

Publikuota: 2024-03-05 10:08 Atnaujinta: 2024-03-05 10:54
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika