Vasario 16-ąją Valdovų rūmuose apsilankė Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Ankstų Vasario 16-osios rytą, dar prieš prasidedant oficialiems, iškilmingiems Valstybės atkūrimo dienos renginiams į Valdovų rūmų muziejų užsuko Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
 
Prezidentė pasveikino muziejaus darbuotojus su Valstybės švente ir aplankė atnaujintą Valdovų rūmų muziejaus mecenato doc. Prano Kiznio paveikslų galeriją, pasidžiaugė, kad rūmai kas kartą, jai apsilankius, vis gražesni. Jos Ekscelencija domėjosi Renesanso epochos paveikslų autoriais ir vaizduojamais siužetais, klausė, kuriuos meno kūrinius mecenatas jau padovanojo Valdovų rūmų muziejui, taip pat prisiminė pirmuosius muziejaus gyvavimo metus ir lygino juos su šia diena: „Prisimenu tuščias erdves. Šiandien jau visai kitas vaizdas“, – šypsodamasi dalijosi D. Grybauskaitė.
 
Prezidentė atsakė ir į kelis lrt.lt naujienų portalo vadovo Mindaugo Jackevičiaus klausimus LRT telemaratonui „Radarom“, išreikšdama tvirtą palaikymą kovojančiai Ukrainai. 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2024-02-16 16:26 Atnaujinta: 2024-02-16 16:59
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika