Muziejaus bendruomenė pasveikino ukrainiečius iš Mariupolio su artėjančiomis šventėmis

Keturias ukrainiečių šeimas, kurioms Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai suteikė laikiną prieglobstį ir pagalbą, muziejaus bendruomenė pasveikino su artėjančiomis šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais bei perdavė dovanėles.
 
Iš agresorių naikinamo Mariupolio pabėgusios keturios ukrainiečių šeimos – seneliai, tėvai ir vaikai – viltingai laukia Ukrainos pergalės, dėkoja Lietuvai ir nedidelei Valdovų rūmų muziejaus bendruomenei, priėmusiai seses ir brolius ukrainiečius po savo stogu, globojančiai ir palaikančiai be namų likusias ir savo artimuosius praradusias ukrainiečių šeimas. Dauguma jų iki karo dirbo herojiškai gintoje „Azovstalio“ gamykloje. Buvusių darbuotojų teigimu, šiandien maskoliai iš šios teritorijos laivais gabena tūkstančius tonų metalo ir jo laužo. Nežinia, į kokį miestą teks grįžti, bet ukrainiečiai labai tikisi, kad ateis diena, kai jie susigrąžins savo gyvenimus, ramybę ir taiką.
 
Valdovų rūmų muziejus ukrainiečių šeimas priglaudė savo padalinyje ‒ Naujuosiuose rūmuose Kražių g. (buvusio Lietuvos istorijos instituto patalpose). Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė, prasidėjus karui Ukrainoje, sutvarkė kelias patalpas ir priėmė gyventi bėgančias nuo karo ukrainiečių šeimas. Viena jų – Irina su dviem mažamečiais vaikais – šiandien persikėlė gyventi į Vilniaus savivaldybės suteiktą socialinį būstą, tačiau palaiko artimą ryšį su muziejaus bendruomene. Ši jauna moteris per karą neteko vyro – jis žuvo gindamas „Azovstalio gamyklą“... Į Lietuvą išvažiavo tik tada, kai užpuolikai jaunajai našlei atidavė vyro kūną ir ji savo dviejų vaikų tėvą galėjo palaidoti.
 
Pakvietę muziejininkus prie šventinio stalo, ukrainiečiai pavaišino Mariupolio medaus tortu. Pasak vyriausios ukrainietės Lenos, kiekvienas regionas Ukrainoje kepa vis kitokį medaus tortą. Mariupolietiškas – su džiovintomis slyvomis, abrikosais, razinomis, graikiniais riešutais, o į tešlą nededama kvapiųjų gvazdikėlių.
 
Visų darbuotojų vardu ukrainiečius jų kalba pasveikino Valdovų rūmų muziejaus vadovas Vydas Dolinskas. Jis palinkėjo pergalės ir taikaus dangaus virš Mariupolio: „Nuoširdžiai dėkoju jums už tai, kad jūsų artimieji tęsia kovą ne tik už Ukrainos, bet ir už mūsų laisvę, mūsų rūpestis jumis – tai tik maža dalelė to dėkingumo, kurį jaučiame. Linkime košmaro pabaigos ir laisvo Mariupolio, laisvos ir stiprios Ukrainos.“ Ukrainiečiai į tai lietuviškai atsakė: „Tegu šie žodžiai – Dievui į ausį.“ 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2023-12-22 15:40 Atnaujinta: 2023-12-22 15:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika