Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje pristatoma stendinė paroda „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“

Gruodžio 1 d. Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje pristatyta iš Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkeliavusi stendinė paroda „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“, kuri buvo skirta Žalgirio pergalės 600 metų jubiliejui.
 
2010 metų liepos 15 dieną minint didžiausio Viduramžių Europos mūšio 600 metų sukaktį, tarptautinė paroda „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“ buvo vienas paskutinių ir ryškiausių 2010 metų jubiliejiniųrenginių Lietuvoje akcentų. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmai stendinėje parodoje Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje pristato tik dalį tarptautinės parodos stendų – iš viso 29 gausiai iliustruotus stendus, kuriuose apžvelgiamos istorinės kautynės, nulėmusios Lietuvos, Lenkijos bei viso šio Europos regiono likimą, Lietuvos ir Lenkijos sąjungos detalės, pergalės ženklai ir jų fiksavimas įvairiomis formomis nuo XV a. iki šių dienų, taip pat Žalgirio herojų istorinis įvaizdis istoriografinėje tradicijoje, literatūroje, dailėje.
 
Parodos atidarymo metu Valdovų rūmų muziejaus Kultūros istorijos tyrimų skyriaus vyresnysis kultūros istorikas dr. Paulius Bugys perskaitė pranešimą „XV a. pradžios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karių ginkluotė. Kuoka, kailis ir 30 kilogramų kalavijas?“. Parodą pristatė Valdovų rūmų muziejaus projektų vadovė Gintarė Tadarovska. 
 
Paroda bus eksponuojama iki 2024 m. liepos 15 d. Apžiūrėti parodą gali visi norintys Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos darbo metu (I. Kanto g. 7, Klaipėda).
 
 

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Publikuota: 2023-12-05 13:42 Atnaujinta: 2023-12-05 13:52
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika