Valdovų rūmų Didžiajame kieme – miesto čiuožykla

Per Kalėdas viso pasaulio miestų erdvės, nuo Vienos rotušės aikštės Austrijoje iki Rokfelerio centro Niujorke, virsta magiškomis ledo čiuožyklomis, ir Vilnius – ne išimtis. Šią žiemą vilniečių ir miesto svečių lauks ypatinga ledo čiuožykla – jau nuo gruodžio 2 d. ji visiems atvers duris Vilniaus Valdovų rūmų Didžiajame kieme.
 
„Sunku įsivaizduoti Kalėdų laikotarpį be čiuožyklos Vilniuje – tai jau tradicija. Šiemet visas Kalėdų miestelis ir svarbiausi akcentai įsikurs vienoje teritorijoje – sostinės širdyje“, – sako Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė.
 
Iškilioje istorinėje vietoje stovėsiančioje 700 kv. m ploto čiuožykloje kasdien vyks bent aštuoni čiuožimo seansai, iš kurių pirmi du – 10.00 val. ir 11.15 val. – bus nemokami (darbo dienomis – senjorams ir vaikams iki 14 m., savaitgaliais – visiems).
 
„Labai tikime šiuo projektu ir jo tęstinumu, – apie „Vilniaus Valdovų rūmų ledą“ kalbėjo vienas organizatorių, Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentas Vytautas Jasutis. – Manome, kad Vilniui, kaip miestui, tai didelis žingsnis dar arčiau žymiausių pasaulio sostinių, kuriose Kalėdoms kasmet skiriama ypač daug dėmesio, ir tokios pramogos tampa didžiuliu traukos objektu tiek miesto gyventojams, tiek turistams. Kviečiame visus tapti istorijos dalimi!“
 
Seansas „Vilniaus Valdovų rūmų ledo“ čiuožykloje truks 45 minutes, kaina suaugusiesiems – 7 Eur, vaikams – 5 Eur bilietus perkant renginio vietoje. Bilietus įsigyti galima ir internetu, svetainėje kakava.lt.
 
Ledo čiuožykla – tik viena iš projekto „Vilniaus Valdovų rūmų ledas“ dalių. Čia kiekvieną vakarą bus galima išvysti ir ledo šou „Legenda. Vilniaus sapnas“ ar aplankyti Kalėdų Senelį jo rezidencijoje. Šalia čiuožyklos esančioje scenoje vyks įvairūs šventiniai pasirodymai, kuriuos bus galima stebėti iš beveik 1000 vietų, įrengtų pastatytose tribūnose, o prie pat Valdovų rūmų įsikurs kalėdinės krautuvėlės, viliosiančios pasimėgauti karštais gėrimais ir kulinariniais gardėsiais.
 
Daugiau informacijos valdovurumuledas.lt

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Balandžio 11 dieną muziejus nedirbs!

20240408

Balandžio 11 d. dėl valstybės reprezentacinio renginio Muziejus bus uždarytas.
 
Balandžio 10 d. Valdovų rūmų muziejuje vyks pasirengimas valstybės reprezentaciniam renginiui. Lankymo ribojimai

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2023-12-01 17:15 Atnaujinta: 2023-12-01 17:19
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika