Nacionalinio moksleivių konkurso prizas – kelionė į Varšuvos karališkąją pilį

Lapkričio 16 d. 12.00 val. Valdovų rūmuose vyks Nacionalinis 9–10 klasių moksleivių konkursas „Kelionė laiku: praeitis priklauso ateičiai“. Neįprastą protų mūšį rengė Lietuvos mokytojai, dalyvaujantys Valdovų rūmų muziejaus Pedagogų kvalifikacijos programoje. Jiems kūrybiškai suformuluoti užduotis padėjo muziejaus edukatoriai, kultūros istorikai. Mokinių laukia užduotys, aprėpiančios istorijos, literatūros, dailės, geografijos ir muzikos žinias.
 
Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų generalinio direktoriaus pavaduotoja dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė teigia: „Valdovų rūmų muziejus didžiuojasi galėdamas savo veiklomis prisidėti prie pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir pasiūlyti mokytojams naujų, patrauklių edukacijos formų. Esame atviri mokytojams ir siekiame įvairiomis formomis praeitį atverti ateičiai, sudaryti sąlygas aktyviam ir tikslingam Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorinio ir kultūrinio paveldo pažinimui.“
 
Jubiliejiniais Vilniaus metais ypatingas dėmesys skiriamas Vilniaus, kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinės, istorijai, jos daugiakultūriškumui, kultūriniams ir politiniams ryšiams regione bei senosios Lietuvos kultūros paveldo žymenims ir ženklams dabartyje atskleisti.
 
„Būtent į šiuos, istoriniuose artefaktuose, literatūroje ir mene užfiksuotus, aspektus atkreipėme dėmesį kartu su Valdovų rūmų muziejaus partneriu – Kauno švietimo inovacijų centru, – kviesdami Lietuvos mokytojus ir moksleivius dalyvauti Vilniaus jubiliejui skirtame konkurse „Kelionė laiku: praeitis priklauso ateičiai“. Šiuo konkursu taip pat skatiname įvairių dalykų mokytojus dirbti kartu, – tvirtina R. Šmigelskytė-Stukienė. – Džiaugiamės, kad Nacionalinis 9–10 klasių mokinių konkursas yra puikus tarpdalykinės integracijos pavyzdys – rengiant konkurso užduotis dalyvavo penkių dalykų (istorijos, literatūros, dailės, geografijos ir muzikos) mokytojai.“
 
„Kauno švietimo inovacijų centras didžiuojasi bendradarbiavimu su Valdovų rūmų muziejumi ir galimybe rengti šį išskirtinį konkursą mokiniams. Centras organizuoja daug dalykinių olimpiadų, konkursų mokiniams: per metus būna daugiau kaip 250 renginių, kuriuose sulaukiame per 2 200 mokinių. Tačiau šis konkursas išskirtinis, nes sujungia įvairius dalykus, tobulinamos mokinių pažinimo, komunikavimo, kultūrinė, kūrybiškumo ir pilietiškumo kompetencijos taip atliepiant atnaujinto ugdymo turinio įgyvendinimą“, – teigė Kauno švietimo inovacijų centro direktorė Rasa Bortkevičienė.
 
Konkurse dalyvaujantys moksleiviai skatinami plėsti akiratį, giliau pažinti savo valstybės istoriją ir tęsti kelionę laiku: susipažinti su Lietuvos valdovų dinastiniais, politiniais bei kultūriniais pėdsakais, įspaustais gimtinėje ir kaimyninių šalių istorijoje. Vertingas ir pagrindinis šio konkurso prizas – kelionė į Varšuvos karališkąją pilį. Ją remia konkurso partnerė – Lenkijos Respublikos ambasada Lietuvoje. Šį prizą gaus pirmą vietą užėmusi mokinių komanda. Taip pat dalyvių laukia ir kiti prizai: Lietuvos jūrų muziejus padovanojo ekskursiją populiariausiame Lietuvos muziejuje, saldainių fabrikas „Rūta“ – ekskursiją fabrike, taip pat – saldžių dovanų dalyviams.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Simonas Čechavičius. Baroko meistras Pidhirciuose

20250612

Valdovų rūmų muziejus pristato vieną žymiausių Abiejų Tautų Respublikos Baroko epochos dailininkų – Simoną Čechavičių (Szymon Czechowicz, 1689–1775). Lenkijoje gimęs, Italijoje tapybos mokęsis S. Čechavičius išgarsėjo kaip religinės dailės kūrėjas, buvo kviečiamas tapyti Lenkijoje, Lietuvoje, dabartinės Ukrainos, Baltarusios miestuose, kurie anuomet priklausė Abiejų Tautų Respublikai. Išlikusias meistro drobes šiandien kiekviena valstybė saugo kaip savo dailės aukso fondą.

Plačiau

Parodoje – ir trapaus gobeleno restauravimo paslaptys

20250530

Valdovų rūmų muziejus birželio 1 ir 2 dienomis nedirbs, tačiau jau nuo birželio 3-iosios atveria duris vasaros sezonui – dirbs ilgiau ir parengęs staigmenų lauks lankytojų. Nuolatinėje ekspozicijoje visuomenei bus pristatyta naujausia muziejaus sėkmės istorija – restauruotas, kaip manoma, XVIII a. viduryje Obiusono karališkojoje manufaktūroje, Prancūzijoje, sukurtas gobelenas „Sabinių pagrobimas“. Šis nuostabaus grožio kūrinys buvo ilgai restauruotas ir jo restauravimo istorija tapo svarbia ekspozicijos dalimi. O Valdovų rūmų muziejaus lankytojams nuo šiol suteikiama galimybė iš arti pažinti gobeleno istoriją, jo restauravimo etapus ir restauratoriaus profesijos subtilybes.

Plačiau

Ten, kur skamba rūmai ir švyti Vilnius – susitinkam Kultūros naktį!

20250528

Valdovų rūmai birželio 13-osios vakarą atvers duris ne tik istorijai, bet ir muzikai. Čia susitiks klasika, džiazas, šiuolaikinė muzika ir eksperimentai – visa tai kvies patirti unikalų vakarą skambesyje ir šviesoje. Muziejaus lankymas nemokamas nuo 18:00 iki 00:00 val. (paskutiniai lankytojai į muziejų įleidžiami iki 23.00 val.)
 

Plačiau

Publikuota: 2023-11-15 15:06 Atnaujinta: 2023-11-17 15:19
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika