Nacionalinio moksleivių konkurso prizas – kelionė į Varšuvos karališkąją pilį

Lapkričio 16 d. 12.00 val. Valdovų rūmuose vyks Nacionalinis 9–10 klasių moksleivių konkursas „Kelionė laiku: praeitis priklauso ateičiai“. Neįprastą protų mūšį rengė Lietuvos mokytojai, dalyvaujantys Valdovų rūmų muziejaus Pedagogų kvalifikacijos programoje. Jiems kūrybiškai suformuluoti užduotis padėjo muziejaus edukatoriai, kultūros istorikai. Mokinių laukia užduotys, aprėpiančios istorijos, literatūros, dailės, geografijos ir muzikos žinias.
 
Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų generalinio direktoriaus pavaduotoja dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė teigia: „Valdovų rūmų muziejus didžiuojasi galėdamas savo veiklomis prisidėti prie pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir pasiūlyti mokytojams naujų, patrauklių edukacijos formų. Esame atviri mokytojams ir siekiame įvairiomis formomis praeitį atverti ateičiai, sudaryti sąlygas aktyviam ir tikslingam Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorinio ir kultūrinio paveldo pažinimui.“
 
Jubiliejiniais Vilniaus metais ypatingas dėmesys skiriamas Vilniaus, kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinės, istorijai, jos daugiakultūriškumui, kultūriniams ir politiniams ryšiams regione bei senosios Lietuvos kultūros paveldo žymenims ir ženklams dabartyje atskleisti.
 
„Būtent į šiuos, istoriniuose artefaktuose, literatūroje ir mene užfiksuotus, aspektus atkreipėme dėmesį kartu su Valdovų rūmų muziejaus partneriu – Kauno švietimo inovacijų centru, – kviesdami Lietuvos mokytojus ir moksleivius dalyvauti Vilniaus jubiliejui skirtame konkurse „Kelionė laiku: praeitis priklauso ateičiai“. Šiuo konkursu taip pat skatiname įvairių dalykų mokytojus dirbti kartu, – tvirtina R. Šmigelskytė-Stukienė. – Džiaugiamės, kad Nacionalinis 9–10 klasių mokinių konkursas yra puikus tarpdalykinės integracijos pavyzdys – rengiant konkurso užduotis dalyvavo penkių dalykų (istorijos, literatūros, dailės, geografijos ir muzikos) mokytojai.“
 
„Kauno švietimo inovacijų centras didžiuojasi bendradarbiavimu su Valdovų rūmų muziejumi ir galimybe rengti šį išskirtinį konkursą mokiniams. Centras organizuoja daug dalykinių olimpiadų, konkursų mokiniams: per metus būna daugiau kaip 250 renginių, kuriuose sulaukiame per 2 200 mokinių. Tačiau šis konkursas išskirtinis, nes sujungia įvairius dalykus, tobulinamos mokinių pažinimo, komunikavimo, kultūrinė, kūrybiškumo ir pilietiškumo kompetencijos taip atliepiant atnaujinto ugdymo turinio įgyvendinimą“, – teigė Kauno švietimo inovacijų centro direktorė Rasa Bortkevičienė.
 
Konkurse dalyvaujantys moksleiviai skatinami plėsti akiratį, giliau pažinti savo valstybės istoriją ir tęsti kelionę laiku: susipažinti su Lietuvos valdovų dinastiniais, politiniais bei kultūriniais pėdsakais, įspaustais gimtinėje ir kaimyninių šalių istorijoje. Vertingas ir pagrindinis šio konkurso prizas – kelionė į Varšuvos karališkąją pilį. Ją remia konkurso partnerė – Lenkijos Respublikos ambasada Lietuvoje. Šį prizą gaus pirmą vietą užėmusi mokinių komanda. Taip pat dalyvių laukia ir kiti prizai: Lietuvos jūrų muziejus padovanojo ekskursiją populiariausiame Lietuvos muziejuje, saldainių fabrikas „Rūta“ – ekskursiją fabrike, taip pat – saldžių dovanų dalyviams.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2023-11-15 15:06 Atnaujinta: 2023-11-17 15:19
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika