Kultūrinių renginių koordinatorė: „Kiekviena diena yra kaip atskira maža kelionė“

 
Eglė Nemeikaitė, Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus kultūrinių renginių koordinatorė. Apie teleskopus bei kūrybos ir kelionių santykį – interviu su Egle.
 
Dirbant Valdovų rūmų muziejuje nėra nė vienos tokios pat dienos. Kuo jums įdomus šis darbas?
 
Dirbdama Valdovų rūmuose, jaučiuosi Lietuvai svarbių įvykių sūkuryje. Įdomiausia įsitraukti į valstybinės reikšmės protokolinius renginius, nes suprantu, kaip tai svarbu formuojant Lietuvos įvaizdį. Kai įgyvendiname muziejaus renginius ar festivalius, jaučiuosi kaip įkopusi į kalną. Tada atsisuki atgal ir matai, kiek daug nueita ir kokia įspūdinga bei įvairi panorama.
 
Esate perėjusi pėsčiomis Šv. Jokūbo kelią pajūriu, o neseniai keliavote ir kitu maršrutu nuo Porto iki Santjago. Kas jus įkvėpė eiti?
 
Savarankiškos kelionės yra neatsiejama mano gyvenimo dalis. Net negaliu pasakyti, kada užplūdo įkvėpimas, nes, kiek save prisimenu, visada norėjau keliauti. Pirmą kartą rimčiau pėsčiomis pasivaikščiojau, kai buvau Patagonijoje (Pietų Amerikoje). Patiko, bet kasdien pradėti ir baigti tame pačiame taške atrodė monotoniška. Todėl ir patraukė Šv. Jokūbo kelias. Juo einant nereikia grįžti ten, kur tą dieną pradėjai, be to, yra saugu. Manau, tai suteikia labai didelį laisvės pojūtį, kartu kiekviena diena yra kaip atskira maža kelionė.
 
Ar jūsų asmeninė patirtis, kelionė Šv. Jokūbo keliu, paveikė jūsų, kaip renginių koordinatorės, darbą?
 
Kelyje, kaip ir koordinuojant renginius, kiekviena diena yra naujas nuotykis. Viena iš įžvalgų po paskutinės kelionės – net jei vakar buvo puikiai įgyvendintas renginys, rytoj jis bus kitoks ir nereikia turėti lūkesčių, kad pavyks pakartoti. Geriau kasdien pažiūrėti į situaciją naujai, kad ir kaip sekėsi vakar. Manau, tai gali atnešti naujų vėjų ir truputį lengvumo.
 
Mažai kas žino, tačiau esate ir žvaigždžių gidė. 
 
Prieš daug metų sau pažadėjau, kad kai turėsiu savo namus, nusipirksiu teleskopą dar prieš pirkdama lovą. Taip jau atsitiko, kad savų namų dar neturiu, o teleskopai jau du. Nors dangaus stebėjimas yra mano poilsio forma, retkarčiais dalyvauju projektuose ir mėgaujuosi rodydama kosmoso platybes kitiems.
 
Kokia yra jūsų mėgstamiausia kelionė ar maršrutas, kuriuo esate ėjusi?
 
Sunku išskirti vieną, galėčiau sudaryti gana ilgą sąrašą lygiaverčių patirčių. Šįkart, kad jau apie kalnus palyginimą sakiau, tai prisiminiau, kai nakvojau „Albergue la cabaña del abuelo peuto“. Ten gyvena išmintingas senelis ir visiems mums, keliautojams, sakė nepamiršti užlipus ant kalno atsisukti atgal ir pažiūrėti, kiek įveikėme. Taip ir liko ši frazė kažkur giliai užrašyta. Taip pat patiko vaikščioti Laplandijoje, kai nesimatė, kur baigiasi dangus, o kur prasideda žemė. Toks jausmas, lyg būčiau buvusi vakuume.
Na, bet toli ieškoti gerų patirčių nereikia, pasivaikščioti galima ir aplink Vilnių. Ypač mėgavausi pirmą kartą eidama maršrutu šalia Grabijolų kaimo ar Vilsos upelio krioklių.
 
Muziejuje visad daug veiksmo, kaip nepametate savęs, kai vyksta tiek daug renginių?
 
Tikriausiai kartais pametu. Turbūt tai žmogiška. Kartais po sunkesnių dienų koordinuojant renginius pagalvoju apie tai, kad dirbu pačioje Vilniaus širdyje, kur tiek daug gyvenimų nugyventa. O įrodymų apie šiuos gyvenimus muziejuje turime tiek daug! Tada mano kasdieniai iššūkiai atrodo mažesni ir paprastesni.
 
 
Ačiū už pokalbį.
 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Karalaičio šventojo Kazimiero šlovei

20240301

1604 m. iškilmingą eiseną su popiežiaus pašventinta šv. Kazimiero vėliava, skelbiančia, kad karalaitis Kazimieras (1458–1484) iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos procesijos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui išsaugojome ir vėlesniais laikais.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Publikuota: 2023-06-29 13:42 Atnaujinta: 2023-11-09 13:29
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika