Netekome muziejaus bičiulės, muzikologės, žurnalistės Zitos Kelmickaitės

 
Netekome Valdovų rūmų muziejaus bičiulės, muzikologės, televizijos ir radijo laidų rengėjos, sukūrusios ne vieną laidą apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją, naujausius mokslininkų tyrimus ir Valdovų rūmų muziejuje saugomą unikalų paveldą, – Zitos Kelmickaitės.
 
Velionė buvo ne tik ugninga istorinių amatų, etninės muzikos ir tradicijų puoselėtoja. Ji nuo pat pradžių rėmė Valdovų rūmų atkūrimo idėją, sukūrė ne vieną Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos laidą, kuriose visuomenei atskleisdavo argumentus, kodėl Lietuvai reikia atkurto valstybingumo simbolio – Valdovų rūmų. Pastaraisiais metais, kai jau abejojančių Valdovų rūmų muziejaus reikšme Lietuvai, jos valstybingumui, europiniams ryšiams nebeliko, Zita Kelmickaitė užsukdavo į muziejų susipažinti su naujausiais tyrimais, čia rengiamomis parodomis, dalyvaudavo daugybėje renginių ar tiesiog užeidavo šiaip pasikalbėti, pasikonsultuoti, pajuokauti. Ilgėsimės šių neužmirštamų susitikimų.
 
Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė giliai liūdi netekusi artimos bičiulės, bendramintės, kuri kaip niekas kitas sugebėdavo atskleisti pamatinius Lietuvos tapatybės slėpinius, kalbindama ir kaimo močiutę, ir tradicijas puoselėjantį amatininką, ir mokslininką.
 
Dėl Zitos Kelmickaitės mirties reiškiame nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems, gausiems bičiuliams. Sunkiomis valandomis paguoda bei dvasios stiprybė telydi Velionės artimuosius.
 
Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dienos stovykla vaikams „Karūnos akademija“ sugrįžta!

20240523

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams! Kviečiame jus į penkių dienų nuotaikingą pažintinę kelionę. Joje, padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams – archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams, – susipažinsime su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. Aiškinsimės, ką iš tiesų sapnavo Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas ir kodėl jis nešiojo kepurę, kodėl Gedimino pilį pastatė Vytautas, kokia kalba kalbėjo Aleksandras Jogailaitis ir kodėl jį bei jo žmoną sutuokė skirtingi dvasininkai, sužinosime, ką Žygimantas Augustas vadino Sibile ir Grifu bei kam priklausė Vladislovo Vazos širdis? Ir ne tik tai – stovyklautojų laukia dar daug įdomybių ir pramogų ne tik muziejuje, bet ir už jo ribų.

Plačiau

Tėvo dieną – nemokamas muziejaus lankymas tėčiams su vaikais

Vyks20240602

Sveikiname su artėjančia Tėvo diena! Birželio 2 d., sekmadienį, tėvelių su nepilnamečiais vaikais laukia Valdovų rūmų muziejaus parengtos dovanos: jiems muziejaus lankymas Tėvo dienos proga bus nemokamas. 

Jūsų laukia garsių XV–XVII a. Europos dailininkų paveikslais papildyta dr. Prano Kiznio paveikslų galerija, nuolat besikeičianti nuolatinė ekspozicija.
 

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2023-05-28 11:47 Atnaujinta: 2023-05-31 09:27
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika