Valdovų rūmų muziejaus krikštatėvis Romualdas Budrys: „čia – vertingiausia Lenkijos istorinė, karališkoji kolekcija“

Dailėtyrininkas, Lietuvos muziejininkystės patriarchas, daugelio šiandien veikiančių Lietuvos muziejų kūrėjas ir globėjas, sugrąžinęs į Lietuvą daug lituanistinių kolekcijų ir europinių vertybių, ilgametis Lietuvos dailės muziejaus direktorius ir Valdovų rūmų muziejaus krikštatėvis bei muziejaus Tarybos garbės narys Romualdas Budrys užsuko susipažinti su įspūdingomis šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikiančiomis parodomis: „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi radiniai“, „Lvivas sveikina Vilnių. Europos tapybos šedevrai iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos“, „Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje“.
 
Pasak R. Budrio, „neįtikėtina, kad vis dar randame kuo papildyti Lietuvos istoriją, o parodoje eksponuojami archeologiniai radiniai atskleidžia prabangų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir jų aplinkos didikų gyvenimą jau XIII amžiuje“. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus emeritas R. Budrys apžiūrėjo ir paskutinę savaitę veikiančią Europos tapybos šedevrų iš Lvivo parodą. Muziejininkas prisiminė ne kartą šiuos paveikslus matęs Lvive, diskutavęs apie juos su bičiuliu, tuomečiu Lvivo nacionalinės dailės galerijos vadovu Borysu Voznyckiu, nuo sunaikinimo išgelbėjusiu tūkstančius meno kūrinių Ukrainoje.
 
Aplankęs dar vieną, iš Lenkijos, Krokuvos Vavelio karališkosios pilies, atvežtą Žygimanto Augusto gobelenų kolekcijos parodą, R. Budrys šyptelėjo: „Nieko geresnio iš Lenkijos nebeatsivešite, nes čia – vertingiausia Lenkijos istorinė, karališkoji kolekcija.“ Po parodų emeritas užsuko pasidairyti po atkurtą Renesansinį sodelį, kur auga ir prieš penkis šimtus metų Lietuvoje sodinti augalai. 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Naujoji Valdovų rūmų muziejaus partnerė – Marijampolės kolegija

20240916

Valdovų rūmų muziejus toliau stiprina ryšius su pedagogus rengiančiomis aukštosiomis mokyklomis. 2021 m. pasirašyta strateginio bendradarbiavimo sutartis su Vytauto Didžiojo universitetu, o šį rudenį nuspręsta bendradarbiauti ir su Marijampolės kolegija. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas ir Marijampolės kolegijos l. e. p. direktorė Alė Murauskienė.

Plačiau

Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis kviečia pasinerti į muzikinį pasakų pasaulį

20240829

Keturioliktasis tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose kviečia šeimas su vaikais į festivalio atidarymo renginį – edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymą-koncertą rugsėjo 7 dieną. Vartydami animacijos studijos „Meinart“ ir Valdovų rūmų muziejaus komandos parengtą ir išleistą edukacinį leidinį „Garsų žemėlapis“, mažieji lankytojai galės daugiau sužinoti apie Valdovų rūmuose saugomus muzikinius eksponatus ir muzikos instrumentus. 

Plačiau

Publikuota: 2023-05-22 18:06 Atnaujinta: 2023-05-22 19:00
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika