Valdovų rūmų muziejaus krikštatėvis Romualdas Budrys: „čia – vertingiausia Lenkijos istorinė, karališkoji kolekcija“

Dailėtyrininkas, Lietuvos muziejininkystės patriarchas, daugelio šiandien veikiančių Lietuvos muziejų kūrėjas ir globėjas, sugrąžinęs į Lietuvą daug lituanistinių kolekcijų ir europinių vertybių, ilgametis Lietuvos dailės muziejaus direktorius ir Valdovų rūmų muziejaus krikštatėvis bei muziejaus Tarybos garbės narys Romualdas Budrys užsuko susipažinti su įspūdingomis šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikiančiomis parodomis: „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi radiniai“, „Lvivas sveikina Vilnių. Europos tapybos šedevrai iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos“, „Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje“.
 
Pasak R. Budrio, „neįtikėtina, kad vis dar randame kuo papildyti Lietuvos istoriją, o parodoje eksponuojami archeologiniai radiniai atskleidžia prabangų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir jų aplinkos didikų gyvenimą jau XIII amžiuje“. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus emeritas R. Budrys apžiūrėjo ir paskutinę savaitę veikiančią Europos tapybos šedevrų iš Lvivo parodą. Muziejininkas prisiminė ne kartą šiuos paveikslus matęs Lvive, diskutavęs apie juos su bičiuliu, tuomečiu Lvivo nacionalinės dailės galerijos vadovu Borysu Voznyckiu, nuo sunaikinimo išgelbėjusiu tūkstančius meno kūrinių Ukrainoje.
 
Aplankęs dar vieną, iš Lenkijos, Krokuvos Vavelio karališkosios pilies, atvežtą Žygimanto Augusto gobelenų kolekcijos parodą, R. Budrys šyptelėjo: „Nieko geresnio iš Lenkijos nebeatsivešite, nes čia – vertingiausia Lenkijos istorinė, karališkoji kolekcija.“ Po parodų emeritas užsuko pasidairyti po atkurtą Renesansinį sodelį, kur auga ir prieš penkis šimtus metų Lietuvoje sodinti augalai. 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2023-05-22 18:06 Atnaujinta: 2023-05-22 19:00
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika