Medžioklės dienos Valdovų rūmuose

Valdovų rūmų muziejus kviečia pasinerti į valdovų aistringai mėgtą medžioklę

Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje medžioklė buvo neatsiejama diplomatijos, dvaro švenčių ir ceremonijų dalis. Dėl šios priežasties kasmet rudenį, lapkričio pradžioje, Valdovų rūmų muziejuje minima Medžioklės sezono pradžios diena. Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas (1392/1401–1430) ir jo pusbrolis, Lenkijos karalius bei Lietuvos didysis kunigaikštis Jogaila (1377–1381, 1382/1386–1434) buvo aistringi medžioklės mėgėjai. Savo dvaruose jie laikė medžioklinių šunų būrius. XVI a. šunys buvo neatskiriami visų Gediminaičių dinastijos atstovų ar pirmųjų renkamų valdovų – Stepono Batoro (1576–1586) bei Žygimanto Vazos (1587–1632) – palydovai.

Šiais metais muziejus kviečia daugiau sužinoti apie žmogaus medžioklės draugą – šunį

Lapkričio 3–6 d. ekspozicijoje lankytojams bus palikti pasakojimai QR kodo pavidalu. Išmaniuoju įrenginiu, pvz., telefonu, nuskenavę QR kodą, atėjusieji sužinos įdomių dalykų apie eksponatus, slepiančius istorijas apie šuns svarbą kasdieniame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų gyvenime.

Mažieji lankytojai bus raginami ieškoti šuniukų Valdovų rūmų muziejaus eksponatuose ir juos suskaičiuoti. Po apsilankymo kasose dirbantis personalas lauks šią užduotį išsprendusių vaikų – jie gaus saldžią dovanėlę.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dienos stovykla vaikams „Karūnos akademija“ sugrįžta!

20240523

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams! Kviečiame jus į penkių dienų nuotaikingą pažintinę kelionę. Joje, padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams – archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams, – susipažinsime su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. Aiškinsimės, ką iš tiesų sapnavo Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas ir kodėl jis nešiojo kepurę, kodėl Gedimino pilį pastatė Vytautas, kokia kalba kalbėjo Aleksandras Jogailaitis ir kodėl jį bei jo žmoną sutuokė skirtingi dvasininkai, sužinosime, ką Žygimantas Augustas vadino Sibile ir Grifu bei kam priklausė Vladislovo Vazos širdis? Ir ne tik tai – stovyklautojų laukia dar daug įdomybių ir pramogų ne tik muziejuje, bet ir už jo ribų.

Plačiau

Publikuota: 2022-10-31 11:08 Atnaujinta: 2022-10-31 16:08
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika