Medžioklės dienos Valdovų rūmuose

Valdovų rūmų muziejus kviečia pasinerti į valdovų aistringai mėgtą medžioklę

Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje medžioklė buvo neatsiejama diplomatijos, dvaro švenčių ir ceremonijų dalis. Dėl šios priežasties kasmet rudenį, lapkričio pradžioje, Valdovų rūmų muziejuje minima Medžioklės sezono pradžios diena. Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas (1392/1401–1430) ir jo pusbrolis, Lenkijos karalius bei Lietuvos didysis kunigaikštis Jogaila (1377–1381, 1382/1386–1434) buvo aistringi medžioklės mėgėjai. Savo dvaruose jie laikė medžioklinių šunų būrius. XVI a. šunys buvo neatskiriami visų Gediminaičių dinastijos atstovų ar pirmųjų renkamų valdovų – Stepono Batoro (1576–1586) bei Žygimanto Vazos (1587–1632) – palydovai.

Šiais metais muziejus kviečia daugiau sužinoti apie žmogaus medžioklės draugą – šunį

Lapkričio 3–6 d. ekspozicijoje lankytojams bus palikti pasakojimai QR kodo pavidalu. Išmaniuoju įrenginiu, pvz., telefonu, nuskenavę QR kodą, atėjusieji sužinos įdomių dalykų apie eksponatus, slepiančius istorijas apie šuns svarbą kasdieniame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų gyvenime.

Mažieji lankytojai bus raginami ieškoti šuniukų Valdovų rūmų muziejaus eksponatuose ir juos suskaičiuoti. Po apsilankymo kasose dirbantis personalas lauks šią užduotį išsprendusių vaikų – jie gaus saldžią dovanėlę.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Publikuota: 2022-10-31 11:08 Atnaujinta: 2022-10-31 16:08
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika