Bonos Sforcos sodelyje – tęsiasi vasaros dailės užsiėmimai

Valdovų rūmų muziejus kviečia atsipalaiduoti ir kūrybingai praleisti laiką lauke, vasaros žiedų ir augalų apsuptyje, čiurlenant fontanui, – Bonos Sforcos sodelyje. Nuo rugpjūčio 2 d. čia rengiami edukaciniai užsiėmimai, skirti suaugusiesiems ir paaugliams. Renginių ciklas dedikuotas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje itin vertintam dailės menui. Mažojo plenero dalyviai galėjo išbandyti įvairias tapybos technikas ir sukurti sodo grožį perteikiančių darbų – galbūt jie papuošė namus arba tapo išskirtine dovana draugei(-ui).

Nuostabi erdvė Pilies kalno papėdėje yra kadaise Lenkijos karalienės ir Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Bonos Sforcos sau ir savo artimiausiai aplinkai įkurto sodo (vadinamojo giardino segreto) vietoje. Būtent čia rugpjūčio 27 d. dar bus rengiamas paskutinis vasaros užsiėmimas „Pastelinis sodas“. Norint dalyvauti nereikalingas specialus meninis pasirengimas, o susigaudyti potėpių pasaulyje padės edukatorė, profesionali dailininkė Gretė Ginaitytė.

Užsiėmimas skirtas suaugusiesiems, studentams ir vyresnių klasių mokiniams. Valdovų rūmų muziejus užsiėmimo dalyvius aprūpins reikalingomis priemonėmis.

Pastelinis sodas

Rugpjūčio 27 d. 11.00 val. Valdovų rūmų muziejaus rengiamo plenero užsiėmimų ciklą vainikuos tapyba sausa pastele. Muziejus kviečia atitrūkti nuo Vilniaus šurmulio ir pasinerti į šios subtilios, glostymo principu atliekamos technikos niuansus ir susikurti savo „Pastelinį sodą“ – didžiausio formato paveikslą per šį keturių užsiėmimų ciklą.

Registracija į užsiėmimą  čia. 

Nuotraukos – M. Frolovos.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Karalaičio šventojo Kazimiero šlovei

20240301

1604 m. iškilmingą eiseną su popiežiaus pašventinta šv. Kazimiero vėliava, skelbiančia, kad karalaitis Kazimieras (1458–1484) iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos procesijos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui išsaugojome ir vėlesniais laikais.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Publikuota: 2022-08-16 17:55 Atnaujinta: 2022-08-22 10:41
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika