Dovanos mamai – Valdovų rūmuose

2022 m. balandžio 30 d. 10.00–18.00 val.
 
Sveikiname visas Lietuvos mamas artėjančios Motinos dienos proga ir kviečiame šios šventės išvakarėse, šeštadienį, mamas su savo nepilnamečiais vaikais NEMOKAMAI apsilankyti Valdovų rūmuose, taip pat dalyvauti čia rengiamose edukacijose ir kituose renginiuose!
 
Primename, kad 2022 m. gegužės 1 d., sekmadienį, minima ir Tarptautinė darbo diena, per valstybinę šventę Valdovų rūmų muziejus nedirbs.
Linkime gražių švenčių! 
 
Edukacinės dirbtuvės „Karališka rožė mamai“
2022 m. balandžio 30 d. 11.00 val.
Visi žiedai artėjančios šventės proga skirti mamoms – ir skinti, ir nulipdyti… Rožė – kilmingiausia ir karališkiausia gėlė, tobulo grožio simbolis. Šeimas pakviesime kartu pasivaikščioti po muziejų ir atpažinti stilizuotos rožės – rozetės – ornamentą eksponatuose bei interjero puošyboje. Įkvėpti įvairiausių formų, spalvų derinių, dirbtuvėse miklinsime pirštukus ir kursime originalią dovaną mamai – vienetinį pakabuką iš modelino su rožės žiedo motyvu.
Daugiau informacijos apie užsiėmimą čia (grupė pilna).
 
Ekskursija „Valdovų virtuvė – nuo kasdienybės iki prabangos“
2022 m. balandžio 30 d. 11.00–12.30 val. ir 14.00–15.30 val.  
Ne vienam turbūt teko išgirsti sakant „Pusryčius valgykite kaip karalius, pietus – kaip princas, o vakarienę – kaip vargšas“ arba „Valgyti yra būtina, bet gerai valgyti yra menas“. Kodėl tokie ar panašūs posakiai pasiekė mūsų dienas ir kartais nuskamba iš šiuolaikinių virėjų lūpų? Kiek tiesos slypi frazėje „Pasakyk, ką valgai, o aš pasakysiu, kas esi“? Ekskursijos metu ieškosime atsakymų į šiuos ir kitus klausimus, susipažinsime su maisto gaminimo ypatumais XVI–XVII a., virtuvės rakandais bei valdovo stalo etiketo taisyklėmis. Pabaigoje kaip tikri gurmanai žvilgtelėsime į valdovo virtuvės prieskonių lentyną, sužinosime, kokie prieskoniai buvo saugomi valdovo iždinėje, ir pasitikrinsime, ar būtume galėję tarnauti valdovo virtuvėje. Jūsų uoslės lauks išbandymas!
Daugiau informacijos rasite čia. 
 
Edukacinis užsiėmimas „Karališka vaikystė“
2022 m. balandžio 30 d. 12.30 val.
Visi valdovai buvo vaikais, tačiau ne visi vaikai tampa valdovais... Štai kokia istorija kadaise nutiko Vilniuje. Berniukas, kurį mama su tėčiu pavadino Žygimantu Augustu, vieną spalio rytą nubudo žinodamas, kad jo laukia ypatingas įvykis. Koks tas įvykis ir kuo ypatinga ta diena, sužinosite atėję į edukacinį užsiėmimą. Keliaudami per Valdovų rūmų menes, apžiūrėsime kadaise Žygimantui Augustui priklausiusius daiktus. Jūsų laukia staigmena – nagingo meistro sukurti vaikiški šarvai, kurių mūsų minimas berniukas taip niekada ir nedėvėjo. O paskui kartu su knygelės „Karališka vaikystė: viena 1529 metų rudens diena“ autorėmis piešime, klijuosime ir kursime savas istorijas apie ypatingą dieną.
Edukacinis užsiėmimas skirtas šeimoms su 6–8 metų vaikais. Jo trukmė 1 val. 30 min.
Daugiau informacijos ir registracija į užsiėmimą rasite čia.
 
Edukacinės dirbtuvės Valdovės žiedai: dovana mamai
2022 m. balandžio 30 d. 14.00 val.
Visi žiedai artėjančios šventės proga skirti mamoms – ir skinti, ir nutapyti… Kviečiame pasinerti į gėlių grožio bei spalvų pasaulį ir sukurti originalią dovaną mamai – vienetinį medvilninį maišelį su pasirinkto augalo motyvu. Dirbtuvėse ne tik pabūsime dailininkais kurdami eskizą, maišydami spalvas ir ieškodami skirtingų atspalvių, bet ir pakalbėsime apie ryškią moterį, Lietuvos ir Lenkijos valdovo Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) motiną Boną Sforcą bei jos įkurtą itališką sodą Aukštutinės pilies kalno papėdėje. Sužinosime, kokios gėlės ir augalai anuomet augo renesansiniame sodelyje. Pasibaigus užsiėmimui rekomenduojame apsilankyti jame ir apžiūrėti ten kabantį Bonos Sforcos bareljefą.
Užsiėmimas skirtas mokiniams nuo 7 klasės ir visiems susidomėjusiesiems. Užsiėmimo trukmė 1 val. 30 min.
Daugiau informacijos ir registracija į užsiėmimą rasite čia.

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2022-04-29 11:57 Atnaujinta: 2022-04-29 16:33
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika