Kultūros naktį – skambantys Valdovų rūmai

  Rugsėjo 24-ąją, penktadienio vakarą, kai Vilnius paskęs Kultūros naktyje, Valdovų rūmų skliautus užlies muzika. Iki vidurnakčio Valdovų rūmų Didžiajame kieme ir Didžiojoje renesansinėje menėje vyks net penki koncertai, taip pat bus rodomas spektaklis. Lankytojai išvys ir Bjelle pasirodymą, ir spektaklį „Antigonė“, ir senosios muzikos festivalio „Banchetto musicale“ koncertą.

  Primename, kad artėjančią Kultūros naktį, 18.00–00.00 val., ir sekmadienį, rugsėjo 26 d., bus galima nemokamai lankytis muziejuje, apžiūrėti parodas. Muziejus rekomenduoja pasinaudoti galimybe ir užsukti į ekspozicijų „VARDAN LAISVOS LIETUVOS. JAV lietuvių paramos Lietuvai tradicija“ ir „Vilniaus pilių istorinė ikonografija“ sales. Šios ekspozicijos jau kitą savaitę bus uždaromos, nes muziejus rengsis naujai parodai.

  Dar viena Kultūros nakties lankytojų Valdovų rūmų muziejuje laukianti paroda – ekspozicija „XIII a. žingsniai Vilniaus Žemutinėje pilyje. Unikali avalynė iš Valdovų rūmų archeologinių tyrimų“, taip pat bus galima apžiūrėti „Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stanislovo Augusto Poniatovskio (1764–1795) reprezentacinį portretą“ ir, žinoma, aplankyti nuolatines Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas, kurias muziejininkai kelis kartus per metus atnaujina, papildo naujais eksponatais.

  Parodų lankytojams galimybių pasas nebūtinas, bet muziejuje privaloma dėvėti apsauginę veido kaukę. 

  Valdovų rūmų muziejus primena, kad „Kultūros nakties“ renginiai nemokami, bet būtina išankstinė registracija. Patekti į renginius galima tik turint galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą.

  Daugiau informacijos apie ekskursijas ir parodas  nemokamą sekmadienį.  

 

  KULTŪROS NAKTIES VALDOVŲ RŪMUOSE PROGRAMA     

  2021 m. rugsėjo 24 d. 17.00–23.55 val.

  DIDŽIOJI RENESANSINĖ MENĖ

  18.00–19.00 | Senosios muzikos festivalio „Banchetto musicale“ koncertas:

„Maris stella. Viduramžių giesmės Švč. Mergelei Marijai“

 Registracija

  Koncerte „Maris stella“ vokiečių duetas „Candens Lilium“ panyra į mistinį Švč. Mergelei Marijai skirtos Viduramžių muzikos pasaulį. Lankytojai galės pasiklausyti sakralios IX a. muzikos iš Sankt Galeno rankraščių, mistinės regėtojos Hildegardos von Bingen antifonų, XIII a. giesmių iš Huelgaso kodekso ir „Llibre Vermell“ iš Montserato vienuolyno rankraščio Ispanijoje, Viduramžių poeto Heinricho von Meisseno, vadinamo Frauenlobu, vokiškų giesmių Švč. Mergelei Marijai, taip pat XV a. kompozitoriaus Josquino Desprez muzikos. Dainas ir giesmes papildys instrumentinės parafrazės ir improvizacijos, atliekamos Viduramžių skersine fleita ir arfa.

  Sabine Lutzenberger ir Norbertas Rodenkirchenas yra Viduramžių muzikos atlikėjai, kuriuos sieja ilgametis darbas įvairiuose, visame pasaulyje koncertuojančiuose ansambliuose, tokiuose kaip „Per-sonat“ ar „Sequentia“. Daugiausia dėmesio jie skiria XIII a. vokiečių minezingerio ir poeto Frauenlobo repertuarui, taip pat muzikai, susijusiai su vokiečių mistikais.

  20.00–21.00 | M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ pristato koncertą „Vakaro rapsodija. Sugrįžimas“

  Registracija

  Koncerto rengėjai teigia, kad muzikos garsais nušvies didingą Valdovų rūmų Didžiąją renesansinę menę. M. Rostropovičiaus fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ alumnai sugrįžta! Bus galima pasiklausyti nuo Baroko iki šių dienų kompozitorių sukurtų opusų fleitai, klarnetui, arfai ir fortepijonui. Skambės C. Debussy, G. P. Telemanno, F. Chopin’o, F. Liszto muzika.

  VALDOVŲ RŪMŲ DIDYSIS KIEMAS

  17.00–18.00 | Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“

   Registracija

  Valdovų rūmų Didžiajame kieme Kultūros naktį griausmingai pradės pučiamieji instrumentai ir Vilniaus universiteto orkestras „Oktava“! Orkestro meno vadovas Albinas Kučinskas ir oktaviečiai kviečia Vilniaus gyventojus ir svečius į pučiamųjų muzikos fiestą pačioje miesto istorinėje širdyje. Koncerte skambės George’o Gershwino, Stevie Wonderio, Alfredo Jameso Elliso, legendinės roko muzikos grupės „Guns&Roses“, Eltono Johno ir kitų kūrėjų muzika, aranžuota pučiamųjų orkestrui. Su orkestru taip pat pasirodys vokalistės Martyna Kučytė ir Salvija Tumalavičiūtė.

  21.00–22.00 | Solo teatras. Spektaklis „Antigonė“

  Registracija

  Spektaklis „Antigonė“ (scenarijaus autorė, režisierė ir atlikėja Birutė Mar) sukurtas Sofoklio tragedijos motyvais. Jis aplankė daugiau nei dvidešimt tarptautinių teatro festivalių, pelnė ne vieną apdovanojimą. Spektaklis ypač aktualus šiandien – Sofoklio tragedija „Antigonė“ pasakoja apie valdžios ir žmogaus konfliktą: kaip valdžios kuriami įstatymai gali nesutapti su „dievų įsakymais“, kurių privalo laikytis žmogus.

  22.00–23.00 | „Subtilu-Z“ specialus projektas „4 & more“

  Registracija

  Naujas grupės „Subtilu-Z“ projektas specialiai Kultūros nakčiai praplėstas papildomais instrumentais, naujais garsais ir nauja energetika. Šiuolaikiškiau, ekspresyviau ir įvairiau!

  „Kultūros naktis Valdovų rūmuose mums visuomet yra didžiulė šventė ir džiaugsmas! Labai kviečiame išgirsti mūsų naujienas ir mėgautis ypatinga aplinka“, – sako grupės nariai.

  „Subtilu-Z“: Laurynas Vaitkus (tenorinė birbynė), Tautvydas Jurkša (akordeonas, keytar), Žygimantas Baltrūnas (akordeonas, klavišai), Vytautas Švažas (perkusija).

  Papildomi muzikantai: Povilas Jurkša (trombonas), Linas Rupšlaukis (trimitas), Augustinas Genutis (bosas), Viktoras Krasauskas (perkusija).

  23.00–00.00 | Bjelle koncertas

  Registracija

  Kompozitorė, atlikėja Bjelle pristato savo kūrybą pasitelkdama interaktyvius muzikos instrumentus! Savitumo ieškanti dainininkė siūlo jautrią solo programą. Klausytojai galės įvertinti akustinį skambesį ir daugiau susipažinti su pačia Bjelle. Kompozitorė jau kelerius metus domisi naujomis technologijomis ir žingsnis po žingsnio integruoja jas į savo dainas. Būtent Valdovų rūmuose pirmą kartą viešai galėsite išgirsti interaktyvius Bjelle muzikos atlikimo sprendimus.

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Publikuota: 2021-09-22 14:41 Atnaujinta: 2021-09-22 14:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika