Valdovų rūmų muziejus kviečia virtualioje erdvėje kartu švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai sveikina su Lietuvos valstybės atkūrimo diena ir kviečia Vasario 16-ąją paminėti kartu – dalyvauti šios dienos virtualių renginių ir pramogų programoje.

„Šie metai visiems yra išskirtiniai. Tačiau vis tiek su dideliu džiaugsmu pasitinkame mūsų valstybei reikšmingas šventes ir norime parodyti, kad net ir virtualiai galima švęsti bei pripildyti savo aplinką kūrybinio džiaugsmo, atradimų. Tai galime patirti, prisimindami valstybingumo tradicijas, giliau pažindami Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės idėjų tęstinumą kuriant Vasario 16-osios Lietuvą, dėmesį sutelkdami į šalies kultūrą, istoriją ir praeitį“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė.

Šį antradienį, vasario 16 d., persikelti į virtualius Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginius bus galima nuo pat ryto. 11.00 val. muziejaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ Valdovų rūmų muziejaus edukacijos specialistai kvies į dirbtuves „Smagioji trispalvė“. Jose bus galima prisiminti vieną iš seniausių būdų, kaip nusivyti simbolinę trispalvę juostelę.

15.00 val. muziejaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ bus transliuojama virtuali paskaita „Vasario 16-osios akto signatarai ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybingumo tradicija“. Joje modernios Lietuvos užgimimo istorijos tyrinėtojas dr. Rimantas Miknys pasidalins mintimis apie Vasario 16-osios dokumento signatarų požiūrį į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės tradicijas, jų panaudojimą, konstruojant modernų Lietuvos valstybingumą.

Prieš paskaitą arba po jos virtualios Lietuvos valstybės atkūrimo dienos lankytojai kviečiami užsukti į Valdovų rūmų muziejaus svetainę pasigrožėti šios, išskirtinės, dienos eksponatu – Renesanso laikų heraldiniu kokliu, kurio centre vaizduojamas herbinis skydas su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės herbu – raiteliu ant šuoliuojančio žirgo.

Bet kuriuo patogiu laiku lankytojų dėmesio lauks ir atnaujintas virtualus 3D pasivaikščiojimas po Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas bei ekskursijos su profesionaliais gidais po ką tik atvertas ir kol kas gyvai nepasiekiamas parodas: „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII–XIV a.“ bei „Istorija ir atmintis. Romano Borisovo akvarelės“.

Šią dieną Valdovų rūmų muziejuje vyks ir iškilmingo renginio „Lietuvos valstybės keliu“ dalis: istorinėse Lietuvos didžiųjų kunigaikščių erdvėse istorikas Aurimas Švedas susitiks su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda ir ponia Diana Nausėdiene, kalbėsis apie asmenybes ir idėjas, sujungusias senosios ir šiandieninės Lietuvos valstybingumo tradicijas. Renginys bus rodomas 21.00 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Valdovų rūmų muziejus mini ir dalyvaudamas Rokiškio krašto muziejaus inicijuotoje akcijoje #TrispalvisIššūkis socialiniame tinkle „Facebook“. Prie akcijos prisijungusios atminties institucijos vasario mėnesį skelbia tris vėliavos spalvas išreiškiančius eksponatus iš savo saugomų fondų.

Visą virtualios Lietuvos valstybės atkūrimo dienos programą rasite paspaudę čia -->

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Publikuota: 2021-02-15 12:54
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika