Geriausia kalėdinė dovana: Valdovų rūmų muziejus kviečia per šventes susitikti su valdovais

Pasitinkant gražiausias metų šventes, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai visiems namuose likusiems istorijos mylėtojams dovanoja įspūdingą dovaną – virtualų žaidimą „Valdovo pasiuntinys“. Gražiausia knyga pripažintos knygos „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“ įkvėptas pirmasis tokio pobūdžio interaktyvus istorinis žaidimas perkels žaidėjus į Valdovų rūmų menes, kartu sudarys galimybę pažinti artimiausią Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) aplinką. Beje, tai yra ir paskutinis akcentas, šiais metais minint valdovo gimimo 500 metų jubiliejų.

„Įvertindami esamą situaciją, tačiau norėdami, kad šios šventės būtų tokios pat linksmos, prasmingos ir originalios, kviečiame visus likti namie, tačiau būtinai užsukti į virtualų Valdovų rūmų muziejų: tapti valdovo pasiuntiniais virtualiame žaidime, atlikti užduotis ir pelnyti vertingų prizų. Juos bus galima atsiimti, kai tik baigsis karantinas ir muziejus atvers duris“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos skyriaus edukacijos metodininkė, projekto vadovė dr. Nelė Kostinienė.

Prie beveik metus kurto žaidimo projekto dirbo Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos skyriaus specialistės Laura Grybauskaitė, Laima Nosevičienė, Daiva Tuinylienė, o edukatorėms padėjo nemažai žinomų žmonių: žaidimo vaizdus ir veikėjus išpiešė dailininkė Lina Itagaki, o idėją įgyvendino skaitmeninės komunikacijos lyderės UAB „MultimediaMark“ kūrėjų komanda: scenaristas, vaikų rašytojas Mindaugas Valiukas, dizaineris Gražvydas Zujus, informacinių technologijų specialistas Vitalij Černevič. Projektui finansavimą skyrė Lietuvos kultūros taryba.

Beje, žaidimas išsiskiria tuo, kad visi jame panaudoti modeliai ir vaizdai yra nupiešti, tačiau piešiniai yra tarsi rekonstrukcijos, atliktos remiantis autentiškais duomenimis. Dėl minėtos priežasties žaidėjams reikia pasirūpinti geru interneto ryšiu, kad šios atkurtos erdvės greičiau būtų matomos kompiuteriuose.

Virtualus žaidimas trunka nuo dešimties minučių iki pusvalandžio. Žaidėjai kviečiami atlikti iš viso penkias intriguojančias užduotis, kurias įveikdami apsilankys penkiose Valdovų rūmų erdvėse ir susitiks su skirtingais valdovo šeimos nariais. Čia teks ne tik pasukti galvą, kaip tinkamai aprengti valdovę ar parinkti šarvus ir kovos ginklą riteriui, bet ir sudaryti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių genealoginį medį ar „išsikepti“ Lietuvos ir Lenkijos valdovės Bonos Sforcos (Sforza, 1494–1557) mėgstamų itališkų vaflių. Nė vienas, atlikęs užduotį, neliks be atlygio – ją įveikęs, valdovo pasiuntiniu tapęs žaidėjas turės galimybę susikurti savo asmeninį herbą ir šūkį, o pabaigoje – ne tik tapti tituluotu riteriu, bet ir gauti realių dovanų.

Pasak N. Kostinienės, žaidimo pabaigoje, sėkmingai įveikus užduotis, tereikės mobiliuoju telefonu nuskenuoti optinį kodą, kuris leis išsaugoti pasiektą rezultatą iki karantino pabaigos ir, sulaukus saugesnių laikų bei atvykus į Valdovų rūmų muziejų, atsiimti prizą. „Tikimės, kad laikas tikrai neprailgs žaidžiant šį smagų žaidimą, o ir atneš gerų emocijų bei šventinę nuotaiką į kiekvienus namus. Juk apsilankyti pas valdovą yra tikra šventė!“ – sako šio projekto vadovė dr. N. Kostinienė.

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejus savo lankytojams siūlo ir kitų virtualių pramogų. Tai muziejaus gidų vedamos ekskursijos po nuolatines ekspozicijas ir parodas, virtualių eksponatų galerija ir eksponatų bazė LIMIS, paskaitų ir koncertų įrašai, edukaciniai užsiėmimai, kuriuos galima išbandyti namuose, suskaitmeninti leidiniai ir įvairūs muziejaus 3D turai.

Virtualų žaidimą „Valdovo pasiuntinys“ galite rasti čia

Visos Valdovų rūmų muziejaus virtualios paslaugos yra čia

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Publikuota: 2020-12-23 10:54 Atnaujinta: 2020-12-23 10:56
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika