Valdovų rūmai kviečia šeštadienį pasinerti į virtualius Muziejaus nakties renginius

Kelis išbandymus šiais metais patyrusiai ir iš pavasario į vėlyvą rudenį perkeltai Muziejų nakčiai vis dėlto lemta išsipildyti. 2020 m. lapkričio 14 d. vakarą Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai jungiasi prie visą Europą apimančios iniciatyvos, kviečia saugiai leisti laiką namuose ir pasinerti į virtualius renginius bei pramogas.

Neįprastai vyksiančios Muziejų nakties programa šįkart skiriama Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto 500-osioms gimimo metinėms. Paskutinis Jogailaičių dinastijos valdovas Žygimantas Augustas (1544/1548–1572) dažniausiai prisimenamas dėl meilės istorijos su Barbora Radvilaite. Valdovų rūmų muziejaus specialistai Muziejų naktį pasakos apie valdovą, kurio valdymo metais Vilnius su didžiųjų kunigaikščių rūmais priešakyje tapo renesansiniu kultūros, meno centru ne tik Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, bet ir visoje Europoje.

„Šių metų Muziejų nakties renginių tematiką ir formą padiktavo pats laikotarpis: minėdami tokią ypatingą sukaktį, negalėjome leisti Muziejų nakčiai tiesiog imti ir neįvykti. Tad šįkart visus pakviesime į virtualią erdvę, kurioje vedžiosime po Vilnių ieškodami Lenkijos ir Lietuvos valdovo Žygimanto Augusto bei jo motinos Lenkijos karalienės ir Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Bonos Sforcos pėdsakų, supažindinsime su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose skambėjusia muzika ir rodysime atnaujintas nuolatines ekspozicijas“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus vedėja Arnita Petrulytė. Ji priduria, kad dalis renginių ir pramogų vyks muziejaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“, o kitus bus galima rasti muziejaus interneto svetainėje.

Šį šeštadienį, lapkričio 14 d., persikelti į virtualią Muziejų naktį Valdovų rūmų muziejus pasiūlys vos pradėjus temti. 16.00 ir 19.00 val. muziejaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ Valdovų rūmų muziejaus Mokslinių tyrimų centro vedėjas Gintautas Striška skaitys paskaitą „Išlepęs karalaitis ar kalnus verčiantis valdovas? Žygimanto Augusto pėdsakai Vilniaus pilių teritorijoje“, kurioje supažindins su valdovo vykdyta Vilniaus Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų plėtra bei kitų pilies pastatų statybomis, taip pat įdomiais radiniais.

17.00 ir 20.00 val. muziejaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ Muziejų nakties pasakojimų ciklą tęs Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė Rasa Leonavičiūtė-Gecevičienė. Ji skaitys paskaitą „Bonos Sforcos pėdsakas Vilniaus miesto istorijoje“, kurioje supažindins, ką per trisdešimt valdymo metų, iš kurių tik septynerius praleido Vilniuje, ši valdovė paliko miesto istorijoje.

Pasibaigus paskaitoms (arba prieš jas ir kitą dieną) virtualios Muziejų nakties lankytojai kviečiami užsukti į Valdovų rūmų muziejaus svetainę pasižiūrėti edukacinio filmo „Istorija muzika šlovinama“ apie senąją XV–XVII a. muziką, skambėjusią Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose ir atgimstančią jau atkurtoje rezidencijoje.

O tuomet bet kuriuo patogiu laiku bus galima pasinerti į muziejaus interneto svetainėje lankytojų dėmesio laukiančias virtualias ekskursijas su profesionaliais gidais po nuolatines ekspozicijas.

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų istorinės ir architektūrinės raidos archeologinėje ekspozicijoje (I maršrutas) bus galima pamatyti XIII–XVII a. autentiškus mūrus, gausius bei vertingus radinius, rūmų raidos maketus, iš viso pasaulio sukauptą lituanistinę ikonografinę medžiagą, pažinti rūmų sunaikinimo ir atkūrimo istoriją ir kt., taip pat pasiklausyti turiningo pasakojimo apie čia buvusios rezidencijos raidą.

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspozicijoje (II maršrutas) bus galima pasivaikščioti po reprezentacines menes, pasižyminčias atkurtais istoriniais vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko epochų reprezentaciniais interjerais, sužinoti, kokie istoriniai įvykiai vyko šiose erdvėse Jogailaičių ir Vazų dinastijų valdymo laikais, kokiais meno kūriniais tokios salės buvo puošiamos praėjusiais amžiais ir kokiomis vertybėmis garsėjo valdovų lobynas. O specialioje virtualioje ekskursijoje Apžvalgos bokšte (II maršrutas) atsivers įspūdingos Vilniaus istorinės panoramos.

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų įtvirtinimų bei ginkluotės, kasdienio gyvenimo ir muzikinės kultūros ekspozicijoje (III maršrutas) bus galima susipažinti su tikruoju Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laikų bokštu, pilies ir rūmų įtvirtinimais, ginkluotės kolekcija, taip pat – rūmų gyvenimo kasdienybe, virtuve, valgymo ypatumais, muzikinės kultūros ir muzikavimo tradicijomis.

Dar viena speciali virtuali ekskursija skirta Valdovų rūmų Vilniuje architektūrinės raidos nuo XIII a. pabaigos iki šių dienų pristatymui.

Tarptautinės muziejų bendruomenės akcija – Europos muziejų naktis – rengiama jau penkioliktą kartą. Ją pirmą kartą 2005 m. inicijavo Prancūzijos kultūros ir ryšių ministerija. Lietuvoje šia akcija rūpinasi Lietuvos muziejų asociacija ir ICOM Lietuva, kurios kasmet kviečia muziejus nustebinti savo lankytojus specialių renginių programa.

Visa virtualios Muziejų nakties programa yra čia -->

Kanalas socialiniame tinkle „Facebook“: https://www.facebook.com/valdovurumai/

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Prasidėjo Lietuvos dvarų vasaros mokykla

20240708

2024 m. liepos 8–14 d. Valdovų rūmų muziejuje prasidėjo Lietuvos dvarų vasaros mokykla. Šiemet jos tema – „Nuo valdovų dvarų iki bajorkaimių: kilmingųjų luomo ir jų gyvenamosios aplinkos įvairovė“.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Publikuota: 2020-11-13 10:49 Atnaujinta: 2020-11-13 11:18
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika