Valdovų rūmų muziejaus bičiulį Faustą Latėną prisimenant

Šiąnakt Lietuvos ir pasaulio kultūros bei meno visuomenę, taip pat ir Valdovų rūmų muziejaus bendruomenę sukrėtė itin skaudi žinia, kad mus netikėtai paliko ir į Viešpaties namus iškeliavo Faustas Latėnas (1956–2020). Iškeliavo tesulaukęs vos 64 metų amžiaus, kupinas neišsenkančios kūrybinės energijos, palikęs liūdinčią šeimą, artimuosius, bičiulius ir kolegas.

Talentingas ir toli už Lietuvos ribų pagarsėjęs kompozitorius, kūrėjas, pastabus teatro žinovas, aktyvus kultūros politikos formuotojas, nuoširdus ir subtilų humoro jausmą turėjęs bei dar daugeliu talentų ir puikių žmogiškųjų savybių pasižymėjęs Faustas Latėnas buvo ir vienas aktyviausių bei nuosekliausių Valdovų rūmų atkūrimo rėmėjų bei artimiausių Valdovų rūmų muziejaus bičiulių.

Faustas Latėnas, būdamas Lietuvos kultūros viceministras, Ministro Pirmininko patarėjas kultūrai ar tiesiog užsiimdamas muzikine kūryba, nuo pat Valdovų rūmų atkūrimo pradžios degė šia idėja, laikė ją vienu svarbiausių Lietuvos tūkstantmečio programos ir atkurtos Lietuvos valstybės kultūrinių projektų. Faustas Latėnas net kelias kadencijas buvo aktyvus šviesaus atminimo Prezidento Algirdo Brazausko vadovaujamos vyriausybinės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties klausimų komisijos narys, dalyvavo beveik kiekviename šios komisijos posėdyje, svarstant daug aktualių ir sudėtingų klausimų. Faustas Latėnas komisijoje ypač intensyviai dirbo 2006–2009 m., kai buvo aptariamos pačios svarbiausios problemos, visada stengėsi, kad komisijos darbas būtų kuo sklandesnis, o reikalingi sprendimai būtų teisingiausi, racionaliausi ir priimami laiku. Karštose diskusijose dažnai praversdavo Fausto Latėno subtilus humoras, ramus būdas, siekis sutarimo. Faustas Latėnas ryškiai prisidėjo ir prie Valdovų rūmų interjerų ekspozicijos kūrimo, autentiškų vertybių įsigijimo programos ir jos finansavimo. Atkūrus rūmus ir juos atvėrus lankytojams, Faustas Latėnas buvo dažnas Valdovų rūmų muziejaus renginių, svarbiausių parodų lankytojas, džiaugęsis aktyvia muziejaus veikla ir didžiavęsis galėjęs prisidėti prie reikšmingo ir itin reikalingo Lietuvos kultūros infrastruktūros projekto, padedančio puoselėti istorinę atmintį ir tautinę tapatybę, sėkmingo įgyvendinimo. O kartais, per pertrauką tarp kūrybinių darbų, Faustas Latėnas į Valdovų rūmų muziejų užsukdavo tiesiog išgerti kavos, pasidairyti po gausėjančias nuolatines ekspozicijas, pasidžiaugti renesansiniu sodeliu, pasidalyti savo kelionių įspūdžiais, pasitarti ir patarti, tiesiog maloniai pabendrauti.

Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė, labai sukrėsta netikėtos skaudžios žinios, liūdi kartu su Fausto Latėno žmona Ramute Rachlevičiūte, dukterimis Norvyda ir Elžbieta, broliu Algirdu, visais artimaisiais, bičiuliais ir kolegomis bei reiškia nuoširdžiausią užuojautą.

Mielas bičiuli Faustai – ilsėkis ramybėje.

Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai

Lrytas.lt (R. Neverbicko), Vytauto Abramausko, Aloyzo Bertašiaus nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pristatant valstybės simbolius – apie Baltijos valstybių 1918–1940 m. laisvės kovas

20240214

Valdovų rūmų muziejuje atidaroma paroda, skirta XX a. valstybingumo istorijai, – „Baltijos valstybių laisvės simboliai 1918–1940 m. Lietuva, Latvija, Estija“. Pirmą kartą vienoje vietoje bus galima išvysti originalias Latvijos ir Estijos Prezidentų Grandines, Vytauto Didžiojo ordiną su aukso grandine, kitų to meto žymių Europos šalių politikų pagerbimo bei įvertinimo valstybinius ženklus – ordinus, medalius, žvaigždes ir kitus apdovanojimus.

Plačiau

Vilniaus knygų mugėje – susitikimai su skaitytojais, muziejaus nuolaidos ir dovanos

20240221

Ketvirtadienį, vasario 22 d. 17.00 val. LITEXPO Konferencijų salėje 1.3 Valdovų rūmų muziejus kviečia į knygos „Nerūpestingas amžius. Vaikystė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ pristatymą.

Penktadienį, vasario 23 d. 13.00 val. LITEXPO Konferencijų salėje 1.1 (Amfiteatre) vyks Vilniaus 700-mečiui skirtų Valdovų rūmų muziejus leidinių pristatymas.

Valdovų rūmų muziejaus stende (Stendo nr. 5.C04) bus galima įsigyti naujausių leidinių su nuolaidomis. Vilniaus knygų mugės dienomis nuolaidos galios ir perkant Valdovų rūmų muziejaus elektroninėje parduotuvėje.
 
Laukiame Jūsų! 

Plačiau

Publikuota: 2020-11-04 11:40 Atnaujinta: 2020-11-04 17:56
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika