Valdovų rūmų muziejaus bičiulį Faustą Latėną prisimenant

Šiąnakt Lietuvos ir pasaulio kultūros bei meno visuomenę, taip pat ir Valdovų rūmų muziejaus bendruomenę sukrėtė itin skaudi žinia, kad mus netikėtai paliko ir į Viešpaties namus iškeliavo Faustas Latėnas (1956–2020). Iškeliavo tesulaukęs vos 64 metų amžiaus, kupinas neišsenkančios kūrybinės energijos, palikęs liūdinčią šeimą, artimuosius, bičiulius ir kolegas.

Talentingas ir toli už Lietuvos ribų pagarsėjęs kompozitorius, kūrėjas, pastabus teatro žinovas, aktyvus kultūros politikos formuotojas, nuoširdus ir subtilų humoro jausmą turėjęs bei dar daugeliu talentų ir puikių žmogiškųjų savybių pasižymėjęs Faustas Latėnas buvo ir vienas aktyviausių bei nuosekliausių Valdovų rūmų atkūrimo rėmėjų bei artimiausių Valdovų rūmų muziejaus bičiulių.

Faustas Latėnas, būdamas Lietuvos kultūros viceministras, Ministro Pirmininko patarėjas kultūrai ar tiesiog užsiimdamas muzikine kūryba, nuo pat Valdovų rūmų atkūrimo pradžios degė šia idėja, laikė ją vienu svarbiausių Lietuvos tūkstantmečio programos ir atkurtos Lietuvos valstybės kultūrinių projektų. Faustas Latėnas net kelias kadencijas buvo aktyvus šviesaus atminimo Prezidento Algirdo Brazausko vadovaujamos vyriausybinės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties klausimų komisijos narys, dalyvavo beveik kiekviename šios komisijos posėdyje, svarstant daug aktualių ir sudėtingų klausimų. Faustas Latėnas komisijoje ypač intensyviai dirbo 2006–2009 m., kai buvo aptariamos pačios svarbiausios problemos, visada stengėsi, kad komisijos darbas būtų kuo sklandesnis, o reikalingi sprendimai būtų teisingiausi, racionaliausi ir priimami laiku. Karštose diskusijose dažnai praversdavo Fausto Latėno subtilus humoras, ramus būdas, siekis sutarimo. Faustas Latėnas ryškiai prisidėjo ir prie Valdovų rūmų interjerų ekspozicijos kūrimo, autentiškų vertybių įsigijimo programos ir jos finansavimo. Atkūrus rūmus ir juos atvėrus lankytojams, Faustas Latėnas buvo dažnas Valdovų rūmų muziejaus renginių, svarbiausių parodų lankytojas, džiaugęsis aktyvia muziejaus veikla ir didžiavęsis galėjęs prisidėti prie reikšmingo ir itin reikalingo Lietuvos kultūros infrastruktūros projekto, padedančio puoselėti istorinę atmintį ir tautinę tapatybę, sėkmingo įgyvendinimo. O kartais, per pertrauką tarp kūrybinių darbų, Faustas Latėnas į Valdovų rūmų muziejų užsukdavo tiesiog išgerti kavos, pasidairyti po gausėjančias nuolatines ekspozicijas, pasidžiaugti renesansiniu sodeliu, pasidalyti savo kelionių įspūdžiais, pasitarti ir patarti, tiesiog maloniai pabendrauti.

Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė, labai sukrėsta netikėtos skaudžios žinios, liūdi kartu su Fausto Latėno žmona Ramute Rachlevičiūte, dukterimis Norvyda ir Elžbieta, broliu Algirdu, visais artimaisiais, bičiuliais ir kolegomis bei reiškia nuoširdžiausią užuojautą.

Mielas bičiuli Faustai – ilsėkis ramybėje.

Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai

Lrytas.lt (R. Neverbicko), Vytauto Abramausko, Aloyzo Bertašiaus nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Publikuota: 2020-11-04 11:40 Atnaujinta: 2020-11-04 17:56
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika