Valdovų rūmų muziejaus bičiulį Faustą Latėną prisimenant

Šiąnakt Lietuvos ir pasaulio kultūros bei meno visuomenę, taip pat ir Valdovų rūmų muziejaus bendruomenę sukrėtė itin skaudi žinia, kad mus netikėtai paliko ir į Viešpaties namus iškeliavo Faustas Latėnas (1956–2020). Iškeliavo tesulaukęs vos 64 metų amžiaus, kupinas neišsenkančios kūrybinės energijos, palikęs liūdinčią šeimą, artimuosius, bičiulius ir kolegas.

Talentingas ir toli už Lietuvos ribų pagarsėjęs kompozitorius, kūrėjas, pastabus teatro žinovas, aktyvus kultūros politikos formuotojas, nuoširdus ir subtilų humoro jausmą turėjęs bei dar daugeliu talentų ir puikių žmogiškųjų savybių pasižymėjęs Faustas Latėnas buvo ir vienas aktyviausių bei nuosekliausių Valdovų rūmų atkūrimo rėmėjų bei artimiausių Valdovų rūmų muziejaus bičiulių.

Faustas Latėnas, būdamas Lietuvos kultūros viceministras, Ministro Pirmininko patarėjas kultūrai ar tiesiog užsiimdamas muzikine kūryba, nuo pat Valdovų rūmų atkūrimo pradžios degė šia idėja, laikė ją vienu svarbiausių Lietuvos tūkstantmečio programos ir atkurtos Lietuvos valstybės kultūrinių projektų. Faustas Latėnas net kelias kadencijas buvo aktyvus šviesaus atminimo Prezidento Algirdo Brazausko vadovaujamos vyriausybinės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties klausimų komisijos narys, dalyvavo beveik kiekviename šios komisijos posėdyje, svarstant daug aktualių ir sudėtingų klausimų. Faustas Latėnas komisijoje ypač intensyviai dirbo 2006–2009 m., kai buvo aptariamos pačios svarbiausios problemos, visada stengėsi, kad komisijos darbas būtų kuo sklandesnis, o reikalingi sprendimai būtų teisingiausi, racionaliausi ir priimami laiku. Karštose diskusijose dažnai praversdavo Fausto Latėno subtilus humoras, ramus būdas, siekis sutarimo. Faustas Latėnas ryškiai prisidėjo ir prie Valdovų rūmų interjerų ekspozicijos kūrimo, autentiškų vertybių įsigijimo programos ir jos finansavimo. Atkūrus rūmus ir juos atvėrus lankytojams, Faustas Latėnas buvo dažnas Valdovų rūmų muziejaus renginių, svarbiausių parodų lankytojas, džiaugęsis aktyvia muziejaus veikla ir didžiavęsis galėjęs prisidėti prie reikšmingo ir itin reikalingo Lietuvos kultūros infrastruktūros projekto, padedančio puoselėti istorinę atmintį ir tautinę tapatybę, sėkmingo įgyvendinimo. O kartais, per pertrauką tarp kūrybinių darbų, Faustas Latėnas į Valdovų rūmų muziejų užsukdavo tiesiog išgerti kavos, pasidairyti po gausėjančias nuolatines ekspozicijas, pasidžiaugti renesansiniu sodeliu, pasidalyti savo kelionių įspūdžiais, pasitarti ir patarti, tiesiog maloniai pabendrauti.

Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė, labai sukrėsta netikėtos skaudžios žinios, liūdi kartu su Fausto Latėno žmona Ramute Rachlevičiūte, dukterimis Norvyda ir Elžbieta, broliu Algirdu, visais artimaisiais, bičiuliais ir kolegomis bei reiškia nuoširdžiausią užuojautą.

Mielas bičiuli Faustai – ilsėkis ramybėje.

Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai

Lrytas.lt (R. Neverbicko), Vytauto Abramausko, Aloyzo Bertašiaus nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Publikuota: 2020-11-04 11:40 Atnaujinta: 2020-11-04 17:56
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika