Kultūros naktis Valdovų rūmuose: paroda apie Leonardo da Vinci ir puokštė muzikos

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai tradiciškai taps jau tryliktą kartą Vilniuje vyksiančios vienos nakties kultūros ir meno festivalio „Kultūros naktis“ muzikos centru. 2019 m. birželio 14 d., penktadienį, nuo 18.00 val. iki vėlyvos nakties lankytojai, kaip ir kasmet, galės nemokamai apsilankyti muziejuje ir mėgautis ypatinga atmosfera šviesos ir muzikos pripildytame Didžiajame kieme.

„Ši kultūros naktis bus išties ypatinga. Valdovų rūmų muziejaus lankytojai galės aplankyti atnaujintas ekspozicijas bei jau veikiančią fotografo Raimondo Paknio parodą „Mūro istorijos. Nykstantis Abiejų Tautų Respublikos paveldas“. Taip pat turės galimybę susipažinti su šia proga specialiai pristatoma pažintine menine paroda, skirta 500-osioms dailininko Leonardo da Vinci mirties metinėms, ir įsiamžinti 2019 metais, kurie yra skirti šiai garsiai asmenybei atminti. O Didžiajame kieme tradiciškai visų lauks didžiulė garsų ir muzikos šventė“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus vedėja Arnita Petrulytė.

Specialiai Kultūros naktį atidaroma paroda „Leonardas. Genijaus žavesys“ – tai Italijos ambasadoriaus Bulgarijoje Stefano Baldi iniciatyva, kurią padėjo įgyvendinti Italijos ambasada Lietuvoje bei Italų kultūros institutas Vilniuje. Parodą sudaro 14 informacinių-meninių stendų, išradingai ir šiuolaikiškai reprezentuojančių didžiojo Renesanso dailininko gyvenimą, meno kūrinius, atradimus ir asmenybę. Ji kartu su atnaujintomis ekspozicijomis bei neseniai atidaryta R. Paknio paroda „Mūro istorijos. Nykstantis Abiejų Tautų Respublikos paveldas“ nustebins turbūt ne vieną lankytoją.

Koncertinę programą Valdovų rūmų muziejaus erdvėse 18.00 val. tradiciškai pradės Mstislavo Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondo stipendininkų koncertas „Birželio nakties istorijos“, leisiantis nusikelti į XVIII–XIX a. Vieną, Seviliją, Paryžių. Perspektyvūs jaunieji muzikai kvies pasiklausyti kompozitoriaus Frédérico Chopino pirmojo koncerto fortepijonui ir orkestrui e-moll pirmosios dalies, argentiniečių bandonijos virtuozo Ástoro Piazzollos kūrinių, šiuolaikinės ispanų muzikos akordeonui, taip pat pasimėgauti gurmaniškomis prancūzų kino šedevrų kompozitoriaus sukurtomis kompozicijomis.

Po šio koncerto lankytojus stebins ir specialiai muziejaus erdvei pritaikyta magiška gongų terapija „BTA Be streso“ – ji vyks 20.00 ir 21.45 val. muziejaus III maršruto muzikinės ekspozicijos aplinkoje.

Tuo metu Valdovų rūmų muziejaus Didįjį kiemą muzikos garsai pripildys nuo 19.00 val. Koncertinę programą pradės kūrybinis eksperimentas „TRIMITAS in Folk“, o jame susilies liaudies dainų poetika, vingri melodika, autentiškai stilistikai artimas Loretos Sungailienės atlikimas su meistriškomis valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ ir trombonininko Vytauto Pilibavičiaus džiazo bei šiuolaikinės muzikos interpretacijomis.

Šiuolaikinio šokio spektaklių mėgėjai neturėtų praleisti 20.00 val. vyksiančio šokio ir judesio spektaklio „Début“, kurio metu bus pasakojama moters istorija – jos patirtys, gyvenimo įvykiai, vidiniai jausmai, prisiminimai, pirmosios akimirkos. Abejingų nepaliks ir klausytojų simpatijas pelnę ekscentriškieji „Subtilu-Z“. 21.00 val. vyksiančiame šio ansamblio koncerte – atnaujinta programa: keletas lietuvių kūrėjų darbų iš naujausio albumo bei daugiausia klausytojų aplodismentų sulaukę kūriniai. 22.00 val. ansamblis „Okata“ atliks šiuolaikiškai aranžuotas dainas, kuriose susilies lietuvių liaudies, elektronikos ir vokalinės perkusijos sąskambiai.

Po šio koncerto, įsižiebus žvaigždėms, 23.30 val. scenoje bus pristatyta staigmena – Algirdo Kaušpėdo ir Viktoro Diawaros sukurtas duetas „KAnDIs“. Prie grupės prisijungs būgnininkas Vytis Vainilaitis, trijulė pristatys albumą „Už poliarinio rato“ bei specialias būtent šiam festivaliui paruoštas staigmenas.

Festivalis „Kultūros naktis“ Lietuvoje pradėtas rengti dar 2007 m. siekiant sukurti Vilniuje naują kultūrinę tradiciją. Jo iniciatorė – Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė. Šių metų festivalis ir vėl kviečia į daugybę nemokamų įvairaus žanro renginių, vyksiančių nuo 18 iki 2 val. ne tik žinomose sostinės vietose, bet ir paprastuose uždaruose kiemuose bei bažnyčiose.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Karalaičio šventojo Kazimiero šlovei

20240301

1604 m. iškilmingą eiseną su popiežiaus pašventinta šv. Kazimiero vėliava, skelbiančia, kad karalaitis Kazimieras (1458–1484) iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos procesijos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui išsaugojome ir vėlesniais laikais.

Plačiau

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Publikuota: 2019-06-13 15:10
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika