Valdovų rūmų muziejus plečia tarptautinių ryšių tinklą

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai nuo šiol yra ir Europos senosios muzikos tinklo (REMA) narys. Tai antra Lietuvos kultūros institucija 88 organizacijas 21 Europos šalyje vienijančiame tinkle.

„Narystė tinkle REMA išties padeda plėtoti kultūrinį bendradarbiavimą ir ryšius tiek su kitomis kultūros organizacijomis, tiek su įvairiais atlikėjais visoje Europoje. Atsižvelgus į šios organizacijos narių įvairovę, galima teigti, kad atsiveria plačios galimybės keistis patirtimi, konsultuotis įvairiais nematerialiojo paveldo klausimais, rengti bendrus senosios muzikos projektus, publikacijas, konferencijas, seminarus arba vykdyti ekspertų mainus, skleisti Lietuvos kultūrinio turizmo ir kitą Valdovų rūmų muziejaus informaciją“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus koordinatorius Vytautas Gailevičius. Jis atstovavo muziejui ką tik įvykusioje tinklo REMA generalinėje asamblėjoje, surengtoje kartu su pirmąja konferencija Jorke (Jungtinė Karalystė).

2019 m. kovo 28–30 d. vykusiame susitikime delegatai iš įvairių Europos šalių dalyvavo įvairiose paskaitose, praktiniuose užsiėmimuose, diskusijose, senosios muzikos atlikėjų programų pristatymuose, dalijosi įvairiomis idėjomis.

V. Gailevičiaus teigimu, nemaža dalis Europos senosios muzikos tinklo REMA narių yra gerai žinomos institucijos. Su jomis tokiu būdu Valdovų rūmų muziejus galės užmegzti glaudžią, kokybiškų ir brandžių projektų lydimą partnerystę.

Tris dienas vykusius renginius pradėjo tinklo REMA generalinė asamblėja. Jos metu kelerius metus tinklui vadovavusį Utrechto (Nyderlandai) senosios muzikos festivalio direktorių Chavierą Vandamą (Xavier Vandamme) pakeitė Briugės (Belgija) koncertų salės meno patarėjas Albertas Edelmanas (Albert Edelman).

2000 m. Ambronė (Prancūzija) miestelyje įkurto tinklo REMA misija – būti pirmaujančiu Europos senosios muzikos organizacijų tinklu, supažindinti su šia muzika, ją populiarinti, skatinti jaunuosius menininkus atlikti senąją muziką ir kt. Viena iš sparčiai populiarėjančių organizacijos iniciatyvų – Europos Tarybai pasiūlė minėti Europos senosios muzikos dieną. Prie šio projekto jau kelerius metus iš eilės jungiasi ir Valdovų rūmų muziejus.

Tai ne pirma Valdovų rūmų muziejaus narystė tarptautinėje organizacijoje. Šiuo metu muziejus yra ir Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM), Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos ir kitų tarptautinių organizacijų narys.

REMA nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2019-04-04 09:34
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika