Valdovų rūmų muziejus plečia tarptautinių ryšių tinklą

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai nuo šiol yra ir Europos senosios muzikos tinklo (REMA) narys. Tai antra Lietuvos kultūros institucija 88 organizacijas 21 Europos šalyje vienijančiame tinkle.

„Narystė tinkle REMA išties padeda plėtoti kultūrinį bendradarbiavimą ir ryšius tiek su kitomis kultūros organizacijomis, tiek su įvairiais atlikėjais visoje Europoje. Atsižvelgus į šios organizacijos narių įvairovę, galima teigti, kad atsiveria plačios galimybės keistis patirtimi, konsultuotis įvairiais nematerialiojo paveldo klausimais, rengti bendrus senosios muzikos projektus, publikacijas, konferencijas, seminarus arba vykdyti ekspertų mainus, skleisti Lietuvos kultūrinio turizmo ir kitą Valdovų rūmų muziejaus informaciją“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus koordinatorius Vytautas Gailevičius. Jis atstovavo muziejui ką tik įvykusioje tinklo REMA generalinėje asamblėjoje, surengtoje kartu su pirmąja konferencija Jorke (Jungtinė Karalystė).

2019 m. kovo 28–30 d. vykusiame susitikime delegatai iš įvairių Europos šalių dalyvavo įvairiose paskaitose, praktiniuose užsiėmimuose, diskusijose, senosios muzikos atlikėjų programų pristatymuose, dalijosi įvairiomis idėjomis.

V. Gailevičiaus teigimu, nemaža dalis Europos senosios muzikos tinklo REMA narių yra gerai žinomos institucijos. Su jomis tokiu būdu Valdovų rūmų muziejus galės užmegzti glaudžią, kokybiškų ir brandžių projektų lydimą partnerystę.

Tris dienas vykusius renginius pradėjo tinklo REMA generalinė asamblėja. Jos metu kelerius metus tinklui vadovavusį Utrechto (Nyderlandai) senosios muzikos festivalio direktorių Chavierą Vandamą (Xavier Vandamme) pakeitė Briugės (Belgija) koncertų salės meno patarėjas Albertas Edelmanas (Albert Edelman).

2000 m. Ambronė (Prancūzija) miestelyje įkurto tinklo REMA misija – būti pirmaujančiu Europos senosios muzikos organizacijų tinklu, supažindinti su šia muzika, ją populiarinti, skatinti jaunuosius menininkus atlikti senąją muziką ir kt. Viena iš sparčiai populiarėjančių organizacijos iniciatyvų – Europos Tarybai pasiūlė minėti Europos senosios muzikos dieną. Prie šio projekto jau kelerius metus iš eilės jungiasi ir Valdovų rūmų muziejus.

Tai ne pirma Valdovų rūmų muziejaus narystė tarptautinėje organizacijoje. Šiuo metu muziejus yra ir Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM), Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos ir kitų tarptautinių organizacijų narys.

REMA nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Speciali programa Europos muziejaus naktį – atversime Renesanso paslaptis

20240510

Europos muziejų naktį, 2024 m. gegužės 18-ąją, Valdovų rūmų muziejus kviečia panirti į Renesanso paslapčių naktį. Nuo 18.00 val. iki vidurnakčio muziejaus mokslininkai, gidai, edukatoriai ir kviestiniai tyrėjai dalysis žiniomis apie renesansinius rūmus, pasakos, kaip iš raudonų plytų pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija tapo baltais, amžininkų lygintais su gulbe rūmais. Lankytojai išgirs istorijų apie XVI a. Jogailaičių dinastijos šeimų paslaptis.

Plačiau

Sustabdyta vaikystės akimirka

20240517

Nuo 2024 m. trečiąjį gegužės penktadienį minima Vaiko diena – šįmet tai gegužės 17-oji. Simboliška, kad kartą metuose kone visas mėnuo skiriamas šeimai: pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena, trečiasis gegužės penktadienis – Vaiko diena, o pirmasis birželio sekmadienis – Tėvo diena. Vaikai yra valstybės ateitis, taigi šią dieną dėmesys pirmiausia krypsta į būsimus Lietuvos kūrėjus, atsakingą jų ugdymą, juk vaikystė ilgai netrunka.

Plačiau

Parfumerijos istorikė: vargu ar šiandien mus sužavėtų specialiai Barborai Radvilaitei kurti kvepalai

20240516

Europos muziejų naktį, gegužės 18 d., parfumerijos kultūros ir istorijos tyrinėtoja Eglė Bertašienė Valdovų rūmų muziejuje lankytojus ves per kvapų pasaulį. Ji papasakos, kuo kvepėjo valdovai ir didikai, taip pat jų rezidencijos Renesanso epochoje, žmonės turės galimybę pažinti medžiagas, kurios buvo įprastos gaminant įvairius aromatinius mišinius – tepalus, kvapiuosius vandenis, pomanderius. 

Plačiau

Publikuota: 2019-04-04 09:34
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika