Lietuvos atkūrimo šimtmetį Niujorke lietuviai minės prisimindami valstybingumo istoriją

Šių metų vasario 12–17 d. Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas dalyvauja Niujorke (JAV) vykstančiuose Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio renginiuose. JAV lietuvių bendruomenės Niujorko miesto apylinkės ir Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Niujorke iniciatyva jis buvo pakviestas pristatyti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidenciją ir dalyvauti pokalbyje bei viešoje paskaitoje apie Lietuvos valstybingumo raidą.

JAV lietuvių bendruomenės Niujorko miesto apylinkės atstovės švietimui ir kultūrai Gintarės Bukauskas teigimu, Niujorko miesto lietuvių bendruomenės valdyba ir Niujorko apygarda Lietuvos valstybės atkūrimo sukakčiai ruošėsi keletą metų. „Turime itin džiaugtis, kad mes galėsime būti šios sukakties liudytojai, ir švęsdami mėginti įsivaizduoti, ką praėjusiame šimtmetyje išgyveno šią istorinę dieną gyvenę, dirbę ir šventę tautiečiai“, – sako ji.

Vizito metu Valdovų rūmų muziejaus direktorius dalyvaus keliuose renginiuose, vyksiančiuose Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Niujorke. Vasario 14 d. čia jis skaitys viešą paskaitą „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai kaip valstybės reprezentacijos vieta XV a. pabaigoje – XVII a. viduryje“, o vasario 16 d. kartu su rašytoju ir poetu Tomu Venclova, Lietuvos Respublikos ambasadoriumi JAV Rolandu Kriščiūnu ir Lietuvos generaliniu konsulu Niujorke Juliumi Pranevičiumi dalyvaus pokalbyje ir viešoje paskaitoje tema „Lietuvos valstybingumo raida Viduramžiais ir ankstyvaisiais Naujaisiais laikais: tarp Rytų ir Vakarų“. Kitomis dienomis taip pat planuojami susitikimai su JAV lietuvių bendruomenės Niujorko miesto apylinkės nariais, pažintis su muziejais, kuriuose esama Valdovų rūmams aktualių ir vertingų XV–XVII a. Europos istorijos ir meno paveldo objektų, lituanistinės medžiagos.

„Didelė garbė ir malonumas švęsti atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį Niujorke. Nuoširdžiai mus visus sveikinu su iškilia Lietuvos diena, sėkmės ir klestėjimo Lietuvai bei lietuviams visame pasaulyje“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. V. Dolinskas.

Tai ne pirma užsienio lietuvių bendruomenės iniciatyva domėtis Lietuvos istorija ir ją aktualinti bendradarbiaujant su Valdovų rūmų muziejumi. Kvietimų skaityti viešas paskaitas, supažindinti su šalies istorija ir kultūros paveldu muziejaus specialistai yra sulaukę ir iš Lenkijos, Danijos, Kaliningrado bei kitų užsienio šalių.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Prasidėjo Lietuvos dvarų vasaros mokykla

20240708

2024 m. liepos 8–14 d. Valdovų rūmų muziejuje prasidėjo Lietuvos dvarų vasaros mokykla. Šiemet jos tema – „Nuo valdovų dvarų iki bajorkaimių: kilmingųjų luomo ir jų gyvenamosios aplinkos įvairovė“.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Publikuota: 2018-02-14 11:05
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika