Lietuvos atkūrimo šimtmetį Niujorke lietuviai minės prisimindami valstybingumo istoriją

Šių metų vasario 12–17 d. Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas dalyvauja Niujorke (JAV) vykstančiuose Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio renginiuose. JAV lietuvių bendruomenės Niujorko miesto apylinkės ir Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Niujorke iniciatyva jis buvo pakviestas pristatyti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidenciją ir dalyvauti pokalbyje bei viešoje paskaitoje apie Lietuvos valstybingumo raidą.

JAV lietuvių bendruomenės Niujorko miesto apylinkės atstovės švietimui ir kultūrai Gintarės Bukauskas teigimu, Niujorko miesto lietuvių bendruomenės valdyba ir Niujorko apygarda Lietuvos valstybės atkūrimo sukakčiai ruošėsi keletą metų. „Turime itin džiaugtis, kad mes galėsime būti šios sukakties liudytojai, ir švęsdami mėginti įsivaizduoti, ką praėjusiame šimtmetyje išgyveno šią istorinę dieną gyvenę, dirbę ir šventę tautiečiai“, – sako ji.

Vizito metu Valdovų rūmų muziejaus direktorius dalyvaus keliuose renginiuose, vyksiančiuose Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Niujorke. Vasario 14 d. čia jis skaitys viešą paskaitą „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai kaip valstybės reprezentacijos vieta XV a. pabaigoje – XVII a. viduryje“, o vasario 16 d. kartu su rašytoju ir poetu Tomu Venclova, Lietuvos Respublikos ambasadoriumi JAV Rolandu Kriščiūnu ir Lietuvos generaliniu konsulu Niujorke Juliumi Pranevičiumi dalyvaus pokalbyje ir viešoje paskaitoje tema „Lietuvos valstybingumo raida Viduramžiais ir ankstyvaisiais Naujaisiais laikais: tarp Rytų ir Vakarų“. Kitomis dienomis taip pat planuojami susitikimai su JAV lietuvių bendruomenės Niujorko miesto apylinkės nariais, pažintis su muziejais, kuriuose esama Valdovų rūmams aktualių ir vertingų XV–XVII a. Europos istorijos ir meno paveldo objektų, lituanistinės medžiagos.

„Didelė garbė ir malonumas švęsti atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį Niujorke. Nuoširdžiai mus visus sveikinu su iškilia Lietuvos diena, sėkmės ir klestėjimo Lietuvai bei lietuviams visame pasaulyje“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. V. Dolinskas.

Tai ne pirma užsienio lietuvių bendruomenės iniciatyva domėtis Lietuvos istorija ir ją aktualinti bendradarbiaujant su Valdovų rūmų muziejumi. Kvietimų skaityti viešas paskaitas, supažindinti su šalies istorija ir kultūros paveldu muziejaus specialistai yra sulaukę ir iš Lenkijos, Danijos, Kaliningrado bei kitų užsienio šalių.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Pirmą kartą surengta senosios muzikos edukacijos konferencija

20231205

2023 m. lapkričio 25 d. Valdovų rūmų muziejuje vyko pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje senajai muzikai skirta konferencija. Renginio dėmesio centre atsidūrė senosios muzikos edukacija. Tarptautinio edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio (jo vadovė – Beatričė Baltrušaitytė) iniciatyva buvo pakviesti Lietuvos ir užsienio senosios muzikos edukacijos ekspertai apžvelgti, kas nuveikta, pasidalyti savo patirtimi bei diskutuoti apie edukacijos poveikį visuomenei. 

Plačiau

Publikuota: 2018-02-14 11:05
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika