Valdovų rūmų muziejaus restauratorei D. Baubaitei – Kultūros ministerijos premija

2016 m. gruodžio 15 d. naujoji Lietuvos Respublikos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson už nuopelnus puoselėjant meną ir kultūrą įteikė premijas 19 laureatų, tarp jų – ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Mokslinių tyrimų centro Restauracinės priežiūros grupės aukščiausios kvalifikacinės kategorijos keramikos restauratorei Deimantei Baubaitei.

„Tikram kultūros ir meno žmogui save įvertinti yra labai sunku, nes jis stengiasi būti kiek atokiau, nekonkuruoti su kitais, nesiekia įvertinimų, jis tiesiog dirba kūrybinį darbą, kuris dažnai būna nepastebėtas ir neįvertintas. Man labai džiugu, kad pradėdama dirbti kultūros ministre galiu pasveikinti kultūros ir meno šviesos nešėjus“, – sveikindama premijų laureatus sakė kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

Valdovų rūmų muziejaus restauratorė D. Baubaitė įvertinta už reikšmingiausius pastarųjų trejų metų muziejų vertybių restauravimo darbus muziejininkystės ir muziejų vertybių restauravimo darbų kategorijoje, kasmet apdovanojamas tik vienas šios kategorijos restauratorius ir vienas muziejininkas.

Kitose kategorijose šių metų Kultūros ministerijos premijos įteiktos Varėnos kultūros centro jaunimo dailės studijos „Kadagys“ vadovui Algirdui Juškevičiui, Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijos vyr. muziejininkei Vaidai Gaudiešiūtei, Chorų ir jaunųjų dirigentų paramos fondo „Polihimnija“ steigėjui Albinui Petrauskui, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktoriui Antanui Verbickui, fotomenininkui Andrew Rimvydui Mikšiui, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generaliniam direktoriui prof. dr. Renaldui Gudauskui, tradicinės kultūros puoselėtojams Antanui Algirdui Bernatoniui, Vytautui Daraškevičiui ir Marijai Mingailaitei-Kuodienei, aktoriui ir režisieriui Karoliui Vilkui, smuikininkei Daliai Kuznecovaitei, poetei Aušrai Kaziliūnaitei, šokėjai Austėjai Vilkaitytei, šiuolaikinio meno kūrėjai Elenai Narbutaitei, videomeno kūrėjai Emilijai Škarnulytei, Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktoriui Alvydui Stauskui, tyrinėtojui Liudui Jovaišai, istorikui ir publicistui Aurimui Švedui.

Kultūros ministerijos premijos jau tapo gražia tradicija. Siekiant paskatinti meno ir kultūros žmones, kasmet jos teikiamos 16 kategorijų: tai publicistinių kūrinių autoriai ir kalbos puoselėtojai, jaunieji menininkai, fotografijos kūrėjai, poetai, lietuvių literatūros, kalbos istorijos, kultūros ir knygotyros tyrinėtojai, bibliotekininkai, vertėjai, kultūros centrų darbuotojai, edukatoriai, muziejininkai, restauratoriai ir kt.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Publikuota: 2016-12-15 17:18
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika