Valdovų rūmų muziejaus ir Varšuvos karališkosios pilies specialistai keičiasi patirtimi

2016 m. birželio 27 – liepos 4 d. Lietuvoje lankosi šeši Varšuvos karališkosios pilies – Muziejaus (Lenkija) darbuotojai. Tiek pat Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų darbuotojų prieš tai lankėsi Lenkijoje. Jau septintus metus bendradarbiaujančių abiejų šalių valdovų istorinėse rezidencijose įsikūrusių muziejų tikslas – susipažinti su kaimyninės šalies muziejų veikla, dalytis patirtimi, taip pat gilinti profesines žinias, rengti bendras parodas, konferencijas ir kitus projektus.

„Vykdoma specialistų mainų programa duoda neabejotiną naudą siekiant gilinti muziejininkų kompetenciją, plėsti jų kultūrinę patirtį, megzti ir toliau plėtoti dalykinius kontaktus ir su kitomis muziejinėmis institucijomis Lenkijoje, keistis profesine patirtimi“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Parodų ir leidybos skyriaus vedėjas Marijus Uzorka.

Per vizitą Vilniuje Varšuvos karališkosios pilies darbuotojų delegacija lankysis Valdovų rūmų muziejuje, Radvilų rūmuose, Chodkevičių rūmuose įsikūrusioje Lietuvos dailės muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje ir kt. Vėliau planuojama apžiūrėti kai kuriuos Kauno, Klaipėdos, Kernavės, Šiaulių, Kėdainių, Tytuvėnų kultūros ir meno paveldo objektus bei muziejus. Varšuvos karališkosios pilies ir Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai vizito metu surengs du specialistų susitikimus ir aptars su kompleksiniais tyrimais, restauravimu, ekspozicijų įrengimu, parodų organizavimu susijusius bei kitus abiem pusėms aktualius profesinio bendradarbiavimo klausimus.

Prieš dvi savaites į Lenkiją vykusi Valdovų rūmų muziejaus specialistų grupė apsilankė Varšuvos karališkojoje pilyje ir susipažino su jos ekspozicijomis, plėtojama edukacine veikla, eksponatų restauravimo bei rinkinių inventorizavimo patirtimi, lankytojų priėmimo sąlygomis, kasdieniu muziejų funkcionavimu, ekspozicijų rengimo ir parodų organizavimo metodika. Delegacija taip pat keliavo į Vilanovų rūmus, Varšuvos nacionalinį muziejų, Plocko vyskupijos (diecezijos) muziejų, Mazovijoje esantį XII a. viduryje pastatytą vienuolyną, Lazenkų karališkuosius rūmus ir kt.

 „Atkuriant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir plėtojant čia veikiančio muziejaus veiklą, labai svarbi Varšuvos karališkosios pilies, kaip valdovų rezidencijoje veikiančio muziejaus, patirtis. Juk ir Varšuvoje, ir Vilniuje gyveno tie patys valdovai, rūmuose dirbo tie patys menininkai. Bendradarbiaudami su patyrusiais kolegomis, ne tik sulaukiame gerų patarimų, bet ir mokomės iš jų padarytų klaidų“, – sako M. Uzorka.

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų ir Varšuvos karališkosios pilies – Muziejaus bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta 2009 metais. Joje numatyta keistis parodomis, atskirais eksponatais ir specialistais, įgyvendinti bendras mokslines tiriamąsias programas, taip pat dalytis bendra muziejine patirtimi.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2016-06-28 17:01
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika