Valdovų rūmų muziejaus ir Varšuvos karališkosios pilies specialistai keičiasi patirtimi

2016 m. birželio 27 – liepos 4 d. Lietuvoje lankosi šeši Varšuvos karališkosios pilies – Muziejaus (Lenkija) darbuotojai. Tiek pat Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų darbuotojų prieš tai lankėsi Lenkijoje. Jau septintus metus bendradarbiaujančių abiejų šalių valdovų istorinėse rezidencijose įsikūrusių muziejų tikslas – susipažinti su kaimyninės šalies muziejų veikla, dalytis patirtimi, taip pat gilinti profesines žinias, rengti bendras parodas, konferencijas ir kitus projektus.

„Vykdoma specialistų mainų programa duoda neabejotiną naudą siekiant gilinti muziejininkų kompetenciją, plėsti jų kultūrinę patirtį, megzti ir toliau plėtoti dalykinius kontaktus ir su kitomis muziejinėmis institucijomis Lenkijoje, keistis profesine patirtimi“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Parodų ir leidybos skyriaus vedėjas Marijus Uzorka.

Per vizitą Vilniuje Varšuvos karališkosios pilies darbuotojų delegacija lankysis Valdovų rūmų muziejuje, Radvilų rūmuose, Chodkevičių rūmuose įsikūrusioje Lietuvos dailės muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje ir kt. Vėliau planuojama apžiūrėti kai kuriuos Kauno, Klaipėdos, Kernavės, Šiaulių, Kėdainių, Tytuvėnų kultūros ir meno paveldo objektus bei muziejus. Varšuvos karališkosios pilies ir Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai vizito metu surengs du specialistų susitikimus ir aptars su kompleksiniais tyrimais, restauravimu, ekspozicijų įrengimu, parodų organizavimu susijusius bei kitus abiem pusėms aktualius profesinio bendradarbiavimo klausimus.

Prieš dvi savaites į Lenkiją vykusi Valdovų rūmų muziejaus specialistų grupė apsilankė Varšuvos karališkojoje pilyje ir susipažino su jos ekspozicijomis, plėtojama edukacine veikla, eksponatų restauravimo bei rinkinių inventorizavimo patirtimi, lankytojų priėmimo sąlygomis, kasdieniu muziejų funkcionavimu, ekspozicijų rengimo ir parodų organizavimo metodika. Delegacija taip pat keliavo į Vilanovų rūmus, Varšuvos nacionalinį muziejų, Plocko vyskupijos (diecezijos) muziejų, Mazovijoje esantį XII a. viduryje pastatytą vienuolyną, Lazenkų karališkuosius rūmus ir kt.

 „Atkuriant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir plėtojant čia veikiančio muziejaus veiklą, labai svarbi Varšuvos karališkosios pilies, kaip valdovų rezidencijoje veikiančio muziejaus, patirtis. Juk ir Varšuvoje, ir Vilniuje gyveno tie patys valdovai, rūmuose dirbo tie patys menininkai. Bendradarbiaudami su patyrusiais kolegomis, ne tik sulaukiame gerų patarimų, bet ir mokomės iš jų padarytų klaidų“, – sako M. Uzorka.

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų ir Varšuvos karališkosios pilies – Muziejaus bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta 2009 metais. Joje numatyta keistis parodomis, atskirais eksponatais ir specialistais, įgyvendinti bendras mokslines tiriamąsias programas, taip pat dalytis bendra muziejine patirtimi.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pristatant valstybės simbolius – apie Baltijos valstybių 1918–1940 m. laisvės kovas

20240214

Valdovų rūmų muziejuje atidaroma paroda, skirta XX a. valstybingumo istorijai, – „Baltijos valstybių laisvės simboliai 1918–1940 m. Lietuva, Latvija, Estija“. Pirmą kartą vienoje vietoje bus galima išvysti originalias Latvijos ir Estijos Prezidentų Grandines, Vytauto Didžiojo ordiną su aukso grandine, kitų to meto žymių Europos šalių politikų pagerbimo bei įvertinimo valstybinius ženklus – ordinus, medalius, žvaigždes ir kitus apdovanojimus.

Plačiau

Vilniaus knygų mugėje – susitikimai su skaitytojais, muziejaus nuolaidos ir dovanos

20240221

Ketvirtadienį, vasario 22 d. 17.00 val. LITEXPO Konferencijų salėje 1.3 Valdovų rūmų muziejus kviečia į knygos „Nerūpestingas amžius. Vaikystė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ pristatymą.

Penktadienį, vasario 23 d. 13.00 val. LITEXPO Konferencijų salėje 1.1 (Amfiteatre) vyks Vilniaus 700-mečiui skirtų Valdovų rūmų muziejus leidinių pristatymas.

Valdovų rūmų muziejaus stende (Stendo nr. 5.C04) bus galima įsigyti naujausių leidinių su nuolaidomis. Vilniaus knygų mugės dienomis nuolaidos galios ir perkant Valdovų rūmų muziejaus elektroninėje parduotuvėje.
 
Laukiame Jūsų! 

Plačiau

Publikuota: 2016-06-28 17:01
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika