Valdovų rūmų muziejaus ir Varšuvos karališkosios pilies specialistai keičiasi patirtimi

2016 m. birželio 27 – liepos 4 d. Lietuvoje lankosi šeši Varšuvos karališkosios pilies – Muziejaus (Lenkija) darbuotojai. Tiek pat Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų darbuotojų prieš tai lankėsi Lenkijoje. Jau septintus metus bendradarbiaujančių abiejų šalių valdovų istorinėse rezidencijose įsikūrusių muziejų tikslas – susipažinti su kaimyninės šalies muziejų veikla, dalytis patirtimi, taip pat gilinti profesines žinias, rengti bendras parodas, konferencijas ir kitus projektus.

„Vykdoma specialistų mainų programa duoda neabejotiną naudą siekiant gilinti muziejininkų kompetenciją, plėsti jų kultūrinę patirtį, megzti ir toliau plėtoti dalykinius kontaktus ir su kitomis muziejinėmis institucijomis Lenkijoje, keistis profesine patirtimi“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Parodų ir leidybos skyriaus vedėjas Marijus Uzorka.

Per vizitą Vilniuje Varšuvos karališkosios pilies darbuotojų delegacija lankysis Valdovų rūmų muziejuje, Radvilų rūmuose, Chodkevičių rūmuose įsikūrusioje Lietuvos dailės muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje ir kt. Vėliau planuojama apžiūrėti kai kuriuos Kauno, Klaipėdos, Kernavės, Šiaulių, Kėdainių, Tytuvėnų kultūros ir meno paveldo objektus bei muziejus. Varšuvos karališkosios pilies ir Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai vizito metu surengs du specialistų susitikimus ir aptars su kompleksiniais tyrimais, restauravimu, ekspozicijų įrengimu, parodų organizavimu susijusius bei kitus abiem pusėms aktualius profesinio bendradarbiavimo klausimus.

Prieš dvi savaites į Lenkiją vykusi Valdovų rūmų muziejaus specialistų grupė apsilankė Varšuvos karališkojoje pilyje ir susipažino su jos ekspozicijomis, plėtojama edukacine veikla, eksponatų restauravimo bei rinkinių inventorizavimo patirtimi, lankytojų priėmimo sąlygomis, kasdieniu muziejų funkcionavimu, ekspozicijų rengimo ir parodų organizavimo metodika. Delegacija taip pat keliavo į Vilanovų rūmus, Varšuvos nacionalinį muziejų, Plocko vyskupijos (diecezijos) muziejų, Mazovijoje esantį XII a. viduryje pastatytą vienuolyną, Lazenkų karališkuosius rūmus ir kt.

 „Atkuriant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir plėtojant čia veikiančio muziejaus veiklą, labai svarbi Varšuvos karališkosios pilies, kaip valdovų rezidencijoje veikiančio muziejaus, patirtis. Juk ir Varšuvoje, ir Vilniuje gyveno tie patys valdovai, rūmuose dirbo tie patys menininkai. Bendradarbiaudami su patyrusiais kolegomis, ne tik sulaukiame gerų patarimų, bet ir mokomės iš jų padarytų klaidų“, – sako M. Uzorka.

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų ir Varšuvos karališkosios pilies – Muziejaus bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta 2009 metais. Joje numatyta keistis parodomis, atskirais eksponatais ir specialistais, įgyvendinti bendras mokslines tiriamąsias programas, taip pat dalytis bendra muziejine patirtimi.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Publikuota: 2016-06-28 17:01
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika