Valdovų rūmų muziejus kviečia pamatyti ir išbandyti istorinius šokius

Pirmąjį šių metų liepos mėnesio šeštadienį Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, minėdamas Istorinio šokio dieną, kviečia visus į šia proga organizuojamus renginius.

„Apie istorinius šokius Lietuvoje tiesioginių žinių nėra daug, tad tenka pasikliauti istoriniais kontekstais. Vis dėlto aišku, kad tai buvo labai svarbi diplomatinės kultūros ir protokolo dalis, maloni pramoga ir fizinio lavinimo priemonė, neatsiejamas kultūrinio gyvenimo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje elementas ir europinės dvaro kultūros raiškos mūsų šalyje fenomenas, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai dr. Jolanta Karpavičienė. – Gaivindami Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje gyvavusias kultūrinio gyvenimo tradicijas, daug dėmesio skiriame tiek senajai muzikai, tiek istoriniams šokiams. Taip pat siekiame paskatinti visus domėtis, atrasti ir pažinti šiuos fenomenalius reiškinius, kurie yra Europos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dvasinio kultūros paveldo dalis, mėgautis, kaip juos atlieka profesionalai.“

Istorinio šokio diena Valdovų rūmuose bus minima 2016 m. liepos 2 d., šeštadienį. Šią dieną į Valdovų rūmus atvykę ir muziejaus lankytojo bilietą įsigiję žmonės bus kviečiami pasinaudoti nemokamomis gidų paslaugomis ir dalyvauti periodiškai 11.00, 13.00 ir 14.30 val. rengiamose teminėse ekskursijose „Reveransas valdovams“. Norintieji po muziejaus erdves vaikščioti individualiai ir sužinoti įdomybių apie žaidimus ir linksmybes istoriniais laikais bus kviečiami pasinaudoti „Atradimų žemėlapiu“ ir laimėti vertingų muziejaus prizų.

Pasyvaus laisvalaikio mėgėjams 10.00–16.00 val. Lankytojų vestibiulio auditorijoje bus rengiamos filmų istorinio šokio tema peržiūros, o trokštantiesiems žinių – nemokamos viešos paskaitos. 12.00 val. numatyta intriguojanti istorinio šokio ekspertės Jūratės Vičienės vieša paskaita „Šokiai Europos valdovų ir diduomenės dvaruose. Istorijos pradžia“, o 14.00 val. – istorinio šokio eksperto doc. dr. Helmuto Šabasevičiaus vieša paskaita „Šokis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dvarų teatruose“.

Norintieji aktyvaus laisvalaikio 13.00–15.00 val. Lankytojų vestibiulyje galės nemokamai dalyvauti istorinio šokio pamokose „Pavanos ritmu“ ir išmokti šokti vieną populiariausių Renesanso epochos šokių. Išskirtinių šokių mėgėjams bus pasiūlytos istorinio šokio pamokos, kurias 15.00 val. III manieristinėje antikameroje ves žinomos senosios muzikos ir istorinio šokio profesionalų trupės „Cie Fantaisies Baroques“ iš Prancūzijos nariai. Jose galės dalyvauti muziejaus bilietą įsigiję ir iš anksto užsiregistravę lankytojai.

Istorinio šokio dieną Valdovų rūmuose vainikuos 16.00 val. Didžiojoje renesansinėje menėje rengiama „Didžioji prancūziška puota“, kurios epicentre – senosios muzikos ir istorinio šokio prancūzų trupės „Cie Fantaisies Baroques“ teatralizuotas koncertas. Jame choreografines ir muzikines keliones kuriantys atlikėjai kvies susipažinti su XVII–XVIII a. didybe ir prabanga. Pristatant meninį senąjį šokį trupės įkvėpimo šaltiniai – istoriniai veikėjai ir garsiosios kolekcijos, tokios kaip Thoinot Arbeau „Orchésographie“ (1588), Roulio Auger Feuillet „Orchesography, Or the arto f Dancing“ (1700), Pierre`o Rameau „The Dancing Master“ (1725). Į koncertą galės patekti visi muziejaus bilietą įsigiję ir iš anksto užsiregistravę lankytojai.

Istorinio šokio diena Valdovų rūmuose minima jau ketvirtus metus iš eilės. Neabejojama, kad ji tapo viena iš muziejaus kasmetinių tradicijų. Šiais metais Istorinio šokio diena papildė ir Lietuvos muziejų asociacijos rengiamą projektą „Muziejų kelias 2016. Dvarų kultūros atspindžiai“ bei persikėlė į kitus šalies muziejus. 2016 m. birželio 30 d. istorinis šokis taip pat bus prisimintas Rokiškio krašto muziejuje, o liepos 1 d. – Raudondvario dvare.

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

20240906

Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.

Plačiau

„Akropolyje“ bus galima pasimatuoti didžiojo kunigaikščio karūną, apžiūrėti kario skydą ir kalaviją

20240829

Rugsėjo 7 ir 8 dienomis prekybos centras „Akropolis“ Vilniuje organizuoja būrelių ir užimtumo mugę, kurioje dalyvaus ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai. Muziejaus edukatoriai, gidai kvies pažinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų gyvenimą ir kartu daugiau sužinoti apie Valdovų rūmuose rengiamas naudingas, smagias veiklas naujaisiais mokslo metais.

Plačiau

Medžioklės diena Valdovų rūmuose

20240909

Valdovų rūmų muziejus rugsėjo 15-ąją kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną. Jos metu laukia šeimoms su vaikais skirtos edukacijos, mokslininkų pokalbis-diskusija apie medžioklę valdovo dvare bei Lietuvos medžiotojų draugijos rengiamos pramogos muziejaus prieigose.

Plačiau

Parodos įspūdžiai nuguls lankytojų kuriamuose grafikos lakštuose

20240821

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kviesti į išskirtinius kūrybinius užsiėmimus. Neseniai muziejaus edukatorių gretas papildžiusi grafikos menininkė Saulė Matulevičiūtė rengia linoraižinio dirbtuves „Kontekstų pasaulio kūrimas“. Jose apsilankę žmonės kurs savo grafikos kūrinį, patys pasirinkdami temą, spalvą, ir namo grįš su autoriniu grafikos darbu rankose, o gal net su keliais. Menininkės teigimu, kūrybinės dirbtuvės skirtos mėgėjams, praktikuojantiems entuziastams, meno mokyklų ir meno krypčių studentams, senjorams.

Plačiau

Publikuota: 2016-06-27 13:36 Atnaujinta: 2016-07-04 16:18
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika