Valdovų rūmuose – interaktyvi istorijos pamoka

Likus kelioms dienoms iki Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apsilankė daugiau kaip pusė tūkstančio Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos mokinių. Jungtinė Valdovų rūmų muziejaus gidų ir edukacijos specialistų komanda jiems parengė interaktyvią istorijos pamoką.

Jaunuolius po muziejaus ekspozicijas „vedžiojo“ atradimų žemėlapis su specialiomis užduotimis. Jas teisingai atlikus laukė prizai. Įvairiose muziejaus ekspozicijų vietose gimnazistams buvo parengtos staigmenos – juos pasitiko iš Viduramžių atklydęs riteris, teko atsakyti į gidų paruoštus istorinius klausimus ir kt.

Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėjos Lirijos Steponavičienės teigimu, tokio pobūdžio bendradarbiavimas su šalies mokyklomis ir netradicinio ugdymo pamokos muziejuje galėtų tapti gražia tradicija, leidžiančia jaunajai kartai pažinti save ir savo valstybės pamatus.

„Pasakoti apie istoriją galima įvairiai, tačiau geriau, kai jaunieji mūsų šalies piliečiai turi galimybę patys su ja susipažinti ir pajusti. O kur kitur geriausiai tai daryti, jei ne Valdovų rūmuose – pačioje Lietuvos širdyje?“ – sakė ji.

Valdovų rūmų muziejaus edukacijos specialistai nuolat skirtingo amžiaus moksleivius organizuotomis grupėmis kviečia dalyvauti įvairiuose iš anksto užsakomuose edukaciniuose užsiėmimuose bei ekskursijose. Šiuo metu siūloma daugiau kaip dešimt nuolatinių edukacinių programų, leidžiančių susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, heraldiniais ženklais, literatūra, muzika, teatru, karyba, amatais, istorinėmis asmenybėmis ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvaro gyvenimu. Dar keli edukaciniai užsiėmimai pristatomi naujai atidarytos tarptautinės parodos „Praemiando incitat. Šventojo Stanislovo ordinas“ aplinkoje.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Didiko palaikai – po bažnyčios slenksčiu

20241031

Lankydami artimųjų palaidojimo vietas žvelgiame žemyn – ten, kur į paskutinę kelionę buvo išlydėti artimieji. Jei tenka užlipti ant kapo su degančia žvakele, kurią norime gražiai pastatyti, daugelis mintyse atsiprašome artimųjų, kad teko peržengti laidojimo vietą. Tačiau retas iš mūsų žino, kad vienas iškiliausių Lietuvos didikų giminės atstovų – Lietuvos didysis etmonas ir Vilniaus vaivada Mykolas Kazimieras Pacas (1624–1682) išreiškė norą būti palaidotas ne garbingiausioje bažnyčios vietoje, o kaip nuodėmingas mirtingasis – kriptoje ties Šv. Petro ir Povilo bažnyčios slenksčiu. 

Plačiau

Praskleidus pasaulio meistrų tapybos parodos uždangą – kelios akimirkos iš pasirengimo naujajai parodai

20241108

2024 m. lapkričio 13 d. Valdovų rūmų muziejuje bus atidaroma paroda „Italų Renesansas iš Vavelio: Botticelli, Tiziano“, kurioje pristatysime penkis įspūdingiausius, Krokuvos Vavelio karališkosios pilies – Valstybinių meno rinkinių (Lenkija) kolekcijoje turimus Italijos Renesanso kūrėjų darbus.
 
Lankytojams paroda bus atverta nuo lapkričio 14 dienos.

Plačiau

Kultūros ministerijos inicijuota diskusija: didžiausią vertę mecenatystė kuria tarp lygiaverčių partnerių

20241108

Kultūros ministerija Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose inicijavo diskusiją „Tarp eilučių: kokį pokytį kuria mecenatai?“. Renginys, vykęs mecenato dr. Prano Kiznio paveikslų galerijoje, subūrė kultūros ir verslo atstovus bendram pokalbiui apie mecenatystės svarbą, iššūkius ir galimybes Lietuvoje.

Plačiau

Publikuota: 2016-03-08 12:56 Atnaujinta: 2016-03-10 08:58
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika