Likus kelioms dienoms iki Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apsilankė daugiau kaip pusė tūkstančio Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos mokinių. Jungtinė Valdovų rūmų muziejaus gidų ir edukacijos specialistų komanda jiems parengė interaktyvią istorijos pamoką.
Jaunuolius po muziejaus ekspozicijas „vedžiojo“ atradimų žemėlapis su specialiomis užduotimis. Jas teisingai atlikus laukė prizai. Įvairiose muziejaus ekspozicijų vietose gimnazistams buvo parengtos staigmenos – juos pasitiko iš Viduramžių atklydęs riteris, teko atsakyti į gidų paruoštus istorinius klausimus ir kt.
Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėjos Lirijos Steponavičienės teigimu, tokio pobūdžio bendradarbiavimas su šalies mokyklomis ir netradicinio ugdymo pamokos muziejuje galėtų tapti gražia tradicija, leidžiančia jaunajai kartai pažinti save ir savo valstybės pamatus.
„Pasakoti apie istoriją galima įvairiai, tačiau geriau, kai jaunieji mūsų šalies piliečiai turi galimybę patys su ja susipažinti ir pajusti. O kur kitur geriausiai tai daryti, jei ne Valdovų rūmuose – pačioje Lietuvos širdyje?“ – sakė ji.
Valdovų rūmų muziejaus edukacijos specialistai nuolat skirtingo amžiaus moksleivius organizuotomis grupėmis kviečia dalyvauti įvairiuose iš anksto užsakomuose edukaciniuose užsiėmimuose bei ekskursijose. Šiuo metu siūloma daugiau kaip dešimt nuolatinių edukacinių programų, leidžiančių susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, heraldiniais ženklais, literatūra, muzika, teatru, karyba, amatais, istorinėmis asmenybėmis ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvaro gyvenimu. Dar keli edukaciniai užsiėmimai pristatomi naujai atidarytos tarptautinės parodos „Praemiando incitat. Šventojo Stanislovo ordinas“ aplinkoje.