Valdovų rūmuose – interaktyvi istorijos pamoka

Likus kelioms dienoms iki Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apsilankė daugiau kaip pusė tūkstančio Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos mokinių. Jungtinė Valdovų rūmų muziejaus gidų ir edukacijos specialistų komanda jiems parengė interaktyvią istorijos pamoką.

Jaunuolius po muziejaus ekspozicijas „vedžiojo“ atradimų žemėlapis su specialiomis užduotimis. Jas teisingai atlikus laukė prizai. Įvairiose muziejaus ekspozicijų vietose gimnazistams buvo parengtos staigmenos – juos pasitiko iš Viduramžių atklydęs riteris, teko atsakyti į gidų paruoštus istorinius klausimus ir kt.

Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėjos Lirijos Steponavičienės teigimu, tokio pobūdžio bendradarbiavimas su šalies mokyklomis ir netradicinio ugdymo pamokos muziejuje galėtų tapti gražia tradicija, leidžiančia jaunajai kartai pažinti save ir savo valstybės pamatus.

„Pasakoti apie istoriją galima įvairiai, tačiau geriau, kai jaunieji mūsų šalies piliečiai turi galimybę patys su ja susipažinti ir pajusti. O kur kitur geriausiai tai daryti, jei ne Valdovų rūmuose – pačioje Lietuvos širdyje?“ – sakė ji.

Valdovų rūmų muziejaus edukacijos specialistai nuolat skirtingo amžiaus moksleivius organizuotomis grupėmis kviečia dalyvauti įvairiuose iš anksto užsakomuose edukaciniuose užsiėmimuose bei ekskursijose. Šiuo metu siūloma daugiau kaip dešimt nuolatinių edukacinių programų, leidžiančių susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, heraldiniais ženklais, literatūra, muzika, teatru, karyba, amatais, istorinėmis asmenybėmis ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvaro gyvenimu. Dar keli edukaciniai užsiėmimai pristatomi naujai atidarytos tarptautinės parodos „Praemiando incitat. Šventojo Stanislovo ordinas“ aplinkoje.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Publikuota: 2016-03-08 12:56 Atnaujinta: 2016-03-10 08:58
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika