Apdovanoti konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Valdovų rūmų istorija“ nugalėtojai

2015 m. vasario 28 d., šeštadienį, į Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus skubėjo vaikai ir jaunimas – čia vyko tarptautinio konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Valdovų rūmų istorija“ laimėtojų pagerbimo šventė.

Konkurso laureatus džiugino Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos trombonininkų (vadovas Algirdas Šuminas) ir senosios muzikos vokalinio ansamblio „Lirum“ (vadovė Auksė Stankevičienė) atliekami muzikos kūriniai, taip pat konkurso organizatorių įteiktos dovanos.

„Apdovanojimų ceremonija – pati mieliausia konkurso dalis tiek laimėtojams, tiek organizatoriams. Pamatyti, kaip jauni žmonės suvokia Lietuvos istoriją, svarbiausias asmenybes, vietas ir įvykius, mums buvo nauja ir labai įdomi patirtis“, – sakė Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės vadovė Vida Kaunienė.

Tarptautiniame konkurse iš viso dalyvavo 328 vaikai iš įvairiausių Lietuvos vietovių, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Rusijos, JAV. Jie varžėsi trijose amžiaus grupėse ir savo piešiniuose dailės kalba išreiškė savo santykį su istorine praeitimi. Iš kiekvienos amžiaus grupės buvo atrinkta dalis darbų, kurių autoriai ir juos rengę pedagogai ir buvo pakviesti į Valdovų rūmuose vykusią laimėtojų pagerbimo šventę.

Pirmoje amžiaus grupėje (nuo 7 iki 10 m.) laureate tapo tauragiškė Justina Stankutė, o pirmas prizines vietas pasidalijo šilališkė Augustė Mižutavičiūtė ir vilnietė Gabija Banišauskaitė. Antros prizinės vietos šioje grupėje atiteko šilališkei Aistei Mižutavičiūtei ir vilnietei Ievai Visockytei, trečios prizinės vietos laimėtojais paskelbti vilniečiai Dovydas Bartkevičius, Viktorija Diržytė ir tauragiškė Augustina Stonytė.

Antroje amžiaus grupėje (nuo 11 iki 14 m.) laureate tapo vilnietė Ivona Gilevska. Dvi pirmas prizines vietas šioje amžiaus grupėje pasidalijo vilnietės Augustė Škulevičiūtė ir Gabrielė Gerulaitytė, antras prizines vietas užėmė tauragiškis Andrius Bertašius ir šilališkė Kamilija Eitutytė. Trečios prizinės vietos laimėtojomis tapo ignaliniškės Goda Paukštytė ir Miglė Kajėnaitė bei šilališkė Gabrielė Dinapaitė.

Trečioje amžiaus grupėje (nuo 15 iki 18 m.) laureate tapo kaunietė Jurgita Stankūnaitė. Pirmas prizines vietas užėmė kaunietė Bartė Barauskaitė ir biržiškė Eimantė Čekauskaitė. Antros prizinės vietos atiteko marijampolietei Jurgai Stašauskaitei ir vilnietei Agatai Sinkevič, trečias prizines vietas pasidalijo tauragiškė Vaiva Altaravičiūtė, kaunietė Austė Jancevičiūtė ir marijampolietė Vytautė Lastauskaitė.

Be padėkos raštų, diplomų ir prizų, geriausių darbų autoriai apdovanoti ir nematerialiais prizais – jų darbai bus eksponuojami Valdovų rūmų muziejuje surengtoje parodoje, kai kurie jų panaudoti proginiams atvirukams išleisti.

Visi konkursui pateikti darbai taip pat rodomi ir organizatorių – Valdovų rūmų muziejaus, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro bei Dailės mokytojų asociacijos – interneto svetainėse specialiai šiam konkursui surengtose virtualiosiose parodose.

Virtualią meninių darbų galeriją galite pamatyti čia -->

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Paskutinė parodos „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ savaitė. Paroda nebus pratęsta! Bet savaitgalį muziejus dirbs ilgiau!

20250120

Specialiai lankytojams, kurie dar nespėjo susipažinti su paroda „Pacai. Istorijos sodo lelijos“!
Šį savaitgalį, sausio 25 ir 26 d., Valdovų rūmų muziejaus Parodų centras dirbs ilgiau nei kitos ekspozicijos!
Didžiulio susidomėjimo sulaukusioje parodoje „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ jau apsilankė per 35 tūkstančius žmonių.
Sausio 25 d., šeštadienį, Pacų parodą galėsite aplankyti iki 20 val. Paskutiniai su paroda norintys susipažinti lankytojai bus įleisti 19 val. Svarbu žinoti, kad kitos muziejaus ekspozicijos tądien dirbs kaip įprasta – iki 18 val..

Plačiau

Nemokamą sekmadienį atsisveikinsime su paroda apie Pacų giminę!

20250123

Sekmadienį, sausio 26 d., – paskutinė galimybė pamatyti tarptautinę Pacų giminei skirtą parodą!
Nuo 10.00 iki 18.00 val. Jūsų lauks:
Tarptautinė paroda „Pacai. Istorijos sodo lelijos“, skirta grafų Pacų giminei ir jos istorijai.
Paroda „Italų Renesansas iš Vavelio: Botticelli, Tiziano“, pristatanti penkis įspūdingus Italijos Renesanso kūrėjų darbus.
Dr. Prano Kiznio paveikslų galerija, kurioje eksponuojami XV–XVII a. Europos dailininkų darbai.

Plačiau

Publikuota: 2015-03-02 17:05
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika