Apdovanoti konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Valdovų rūmų istorija“ nugalėtojai

2015 m. vasario 28 d., šeštadienį, į Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus skubėjo vaikai ir jaunimas – čia vyko tarptautinio konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Valdovų rūmų istorija“ laimėtojų pagerbimo šventė.

Konkurso laureatus džiugino Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos trombonininkų (vadovas Algirdas Šuminas) ir senosios muzikos vokalinio ansamblio „Lirum“ (vadovė Auksė Stankevičienė) atliekami muzikos kūriniai, taip pat konkurso organizatorių įteiktos dovanos.

„Apdovanojimų ceremonija – pati mieliausia konkurso dalis tiek laimėtojams, tiek organizatoriams. Pamatyti, kaip jauni žmonės suvokia Lietuvos istoriją, svarbiausias asmenybes, vietas ir įvykius, mums buvo nauja ir labai įdomi patirtis“, – sakė Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės vadovė Vida Kaunienė.

Tarptautiniame konkurse iš viso dalyvavo 328 vaikai iš įvairiausių Lietuvos vietovių, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Rusijos, JAV. Jie varžėsi trijose amžiaus grupėse ir savo piešiniuose dailės kalba išreiškė savo santykį su istorine praeitimi. Iš kiekvienos amžiaus grupės buvo atrinkta dalis darbų, kurių autoriai ir juos rengę pedagogai ir buvo pakviesti į Valdovų rūmuose vykusią laimėtojų pagerbimo šventę.

Pirmoje amžiaus grupėje (nuo 7 iki 10 m.) laureate tapo tauragiškė Justina Stankutė, o pirmas prizines vietas pasidalijo šilališkė Augustė Mižutavičiūtė ir vilnietė Gabija Banišauskaitė. Antros prizinės vietos šioje grupėje atiteko šilališkei Aistei Mižutavičiūtei ir vilnietei Ievai Visockytei, trečios prizinės vietos laimėtojais paskelbti vilniečiai Dovydas Bartkevičius, Viktorija Diržytė ir tauragiškė Augustina Stonytė.

Antroje amžiaus grupėje (nuo 11 iki 14 m.) laureate tapo vilnietė Ivona Gilevska. Dvi pirmas prizines vietas šioje amžiaus grupėje pasidalijo vilnietės Augustė Škulevičiūtė ir Gabrielė Gerulaitytė, antras prizines vietas užėmė tauragiškis Andrius Bertašius ir šilališkė Kamilija Eitutytė. Trečios prizinės vietos laimėtojomis tapo ignaliniškės Goda Paukštytė ir Miglė Kajėnaitė bei šilališkė Gabrielė Dinapaitė.

Trečioje amžiaus grupėje (nuo 15 iki 18 m.) laureate tapo kaunietė Jurgita Stankūnaitė. Pirmas prizines vietas užėmė kaunietė Bartė Barauskaitė ir biržiškė Eimantė Čekauskaitė. Antros prizinės vietos atiteko marijampolietei Jurgai Stašauskaitei ir vilnietei Agatai Sinkevič, trečias prizines vietas pasidalijo tauragiškė Vaiva Altaravičiūtė, kaunietė Austė Jancevičiūtė ir marijampolietė Vytautė Lastauskaitė.

Be padėkos raštų, diplomų ir prizų, geriausių darbų autoriai apdovanoti ir nematerialiais prizais – jų darbai bus eksponuojami Valdovų rūmų muziejuje surengtoje parodoje, kai kurie jų panaudoti proginiams atvirukams išleisti.

Visi konkursui pateikti darbai taip pat rodomi ir organizatorių – Valdovų rūmų muziejaus, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro bei Dailės mokytojų asociacijos – interneto svetainėse specialiai šiam konkursui surengtose virtualiosiose parodose.

Virtualią meninių darbų galeriją galite pamatyti čia -->

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Naujoji Valdovų rūmų muziejaus partnerė – Marijampolės kolegija

20240916

Valdovų rūmų muziejus toliau stiprina ryšius su pedagogus rengiančiomis aukštosiomis mokyklomis. 2021 m. pasirašyta strateginio bendradarbiavimo sutartis su Vytauto Didžiojo universitetu, o šį rudenį nuspręsta bendradarbiauti ir su Marijampolės kolegija. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas ir Marijampolės kolegijos l. e. p. direktorė Alė Murauskienė.

Plačiau

„Banchetto musicale“ koncerte – garsiausia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės meilės istorija

20240918

Legendomis apipinta Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istorija, Barboros grožis ir šiandien įkvepia kūrėjus. Muzikinį šios istorijos pasakojimą tarptautinio senosios muzikos festivalio „Banchetto Musicale“ koncerte „Laiškas Barborai“ rengia ansamblis „Ineffabilis“ (Šveicarija). Šveicarijoje trijų prestižinio senosios muzikos instituto Schola Cantorum Basiliensis absolventų įkurtas ansamblis kviečia mažuosius ir vyresnius klausytojus garsiąją istoriją patirti klausant karališkąją porą supusios Renesanso laikų dvaro muzikos: paslaptingų prancūziškų chanson dainų, itališkų frottola šokių ir į lietuvių kalbą išverstų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų giesmių.

Plačiau

Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis kviečia pasinerti į muzikinį pasakų pasaulį

20240829

Keturioliktasis tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose kviečia šeimas su vaikais į festivalio atidarymo renginį – edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymą-koncertą rugsėjo 7 dieną. Vartydami animacijos studijos „Meinart“ ir Valdovų rūmų muziejaus komandos parengtą ir išleistą edukacinį leidinį „Garsų žemėlapis“, mažieji lankytojai galės daugiau sužinoti apie Valdovų rūmuose saugomus muzikinius eksponatus ir muzikos instrumentus. 

Plačiau

Publikuota: 2015-03-02 17:05
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika