Per mėnesį Euro parodoje apsilankė daugiau nei 20 000 lankytojų

Nuo Euro parodos atidarymo praėjus mėnesiui, lankytojų skaičius perkopė 20 000. Žmones labiausiai domina praktinė informacija: kaip atrodo visų euro zonos valstybių monetos, kaip atskirti tikrą euro banknotą nuo padirbto. Lankytojai taip pat nepraleidžia progos rankose palaikyti 12,5 kg sveriančią aukso „plytą“.

„Traukos centru tapusi Euro paroda yra ta vieta, kur žmonės iš arčiau gali susipažinti su naująja mūsų valiuta jiems priimtinais būdais. Pavyzdžiui, mažieji parodos lankytojai per Šeimos dienas dėlioja eurų banknotų dėliones ar piešia savo euro monetą, o senjorams svarbiausia gyvas bendravimas su Euro parodos gidais ir galimybė užduoti klausimus“, – teigia Euro parodos kuratorė Miglė Mockutė-Zaleckienė.

Į Valdovų rūmuose įsikūrusios Euro parodos ekskursijas iš visos Lietuvos atvyksta moksleivių grupės, bendradarbių kolektyvai, senjorai, studentai, šeimos. Pavieniai asmenys noriai lankosi savaitgaliais 11 val. ir 13 val. vykstančiose atvirose ekskursijose.

„Nors kai kurie ateina į ekskursijas net nežinodami, kad eurų banknotai visose šalyse vienodi, džiugu, kai ekskursijos pabaigoje jau choru vardija eurų apsaugos priemones“, – sako Euro parodos gidas Tadas Šakūnas.

Mažieji parodos lankytojai gidus stebina originaliais klausimais ir įžvalgomis. Pavyzdžiui, viena mergaitė pareiškė: „Tai jei Europoje yra eurai, Azijoje turi būti azai.“ Suaugusiems parodos svečiams rūpi tiek naujųjų pinigų istorija, dizainas, tiek euro įvedimo praktiniai aspektai. Lankytojai noriai naudojasi galimybe gauti informacinės medžiagos: lankstinukų, holograminių kortelių, rodančių populiariausias reikšmes litais ir eurais.

Lietuvoje Euro paroda lankytojų lauks iki 2015 m. sausio 5 d. Nespėję užsiregistruoti į ekskursijas, parodą gali aplankyti savarankiškai, be išankstinės registracijos. Parodos lankymas nemokamas.

Euro parodą organizuoja Europos Centrinis Bankas, Lietuvos bankas ir Valdovų rūmų muziejus. Nuo 2008 m. ji apkeliavo 15 skirtingų miestų dvylikoje Europos šalių. Iš viso ją jau aplankė daugiau nei 300 000 lankytojų.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2014-11-27 09:36
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika