Rugpjūčio 14, 16 ir 17 d. Valdovų rūmų muziejuje – lankymo apribojimai, o rugpjūčio 15 ir rugsėjo 2 d. muziejaus ekspozicijos nedirbs

Informuojame, kad šių metų rugpjūčio 14–17 d. (imtinai) Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose numatyti Rūmų istorinės ir architektūrinės raidos ekspozicijos (I maršrutas) rūsio grindų impregnavimo darbai. Todėl šiomis dienomis lankytojai galės apžiūrėti tik dalį rūsiuose esančios ekspozicijos, o rugpjūčio 15 d., kai švęsime valstybinę šventę, Žolinę (Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų dieną), muziejus nedirbs. Nedarbo diena numatyta ir rugsėjo 2 d., kuri yra muziejaus sanitarinė diena.
 
Muziejaus darbo dienomis vykstant minėtiems rūsio grindų impregnavimo darbams, Lankytojų vestibiulyje ir pirmame aukšte esančią Rūmų istorinės ir architektūrinės raidos ekspozicijos atkarpą, Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspoziciją, taip pat lobyną ir iždinę bus galima lankyti įprasta tvarka. 
 
Atsiprašome už nepatogumus.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Karalaičio šventojo Kazimiero šlovei

20240301

1604 m. iškilmingą eiseną su popiežiaus pašventinta šv. Kazimiero vėliava, skelbiančia, kad karalaitis Kazimieras (1458–1484) iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos procesijos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui išsaugojome ir vėlesniais laikais.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Publikuota: 2014-08-07 09:56 Atnaujinta: 2014-09-02 09:36
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika