Valdovų rūmuose – „euriukų“ jubiliejus

55 Lietuvos vaikai, gimę lygiai tądien, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą, švęs dešimtą gimtadienį. Buvęs Europos Parlamento narys, o dabar kultūros ministras Šarūnas Birutis kasmet sukviečia visus šiuos vaikus su tėčiais, mamomis, sesėmis ir broliukais kartu paminėti ir asmeninę, ir valstybei svarbią dieną. Šįkart „euriukų“ – pirmųjų tikrų Lietuvos europiečių – šventė vyks 2014 m. gegužės 10 d. nuo 11.00 iki 13.00 val. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.

„Pirmoji „euriukų“ karta yra iš visų Lietuvos kampelių, iš įvairiausią išsilavinimą įgijusių, margiausios turtinės ir socialinės padėties šeimų: vieni iš jų gyvena labai kukliai, kiti – prestižiniuose didmiesčių rajonuose, dar kitų šiemet nebebus – jie jau emigravo. Šie vaikai – mūsų visuomenės veidrodis, jų gyvenimai atspindi visos Lietuvos raidą įstojus į Europos Sąjungą. Bendraudamas su šiomis šeimomis jau dešimt metų, matau, kaip keičiasi mūsų piliečių gyvenimas ir kokių poreikių jie turi šiandien“, – sako kultūros ministras.

Šventės Valdovų rūmuose metu Š. Birutis su vaikais kalbės apie Lietuvos kultūrą ir Lietuvai svarbius valstybės simbolius, pilietiškumą. Šventę įdomiomis edukacinėmis programomis puoš Valdovų rūmų edukatoriai.

„Šiemet jubiliejinį gimtadienį švęsime pažindami Lietuvos valstybės simbolius, didingą Lietuvos praeitį. Manau, kad šiai pažinčiai vaikai jau subrendo ir yra pasiruošę aptarti valstybės reikšmę mūsų gyvenime“, – sako nuo pirmųjų gimimo dienų „euriukų“ šeimas globojantis Š. Birutis.

Kaip ir kiekvienais metais, vaikučius ir jų artimuosius specialiai jiems iškeptu tortu vaišins „Elguva“. Specialias dovanas jubiliatams paruošė Europos Komisijos informacijos centras „Europos namai“.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Publikuota: 2014-05-09 15:17
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika