Valdovų rūmuose – „euriukų“ jubiliejus

55 Lietuvos vaikai, gimę lygiai tądien, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą, švęs dešimtą gimtadienį. Buvęs Europos Parlamento narys, o dabar kultūros ministras Šarūnas Birutis kasmet sukviečia visus šiuos vaikus su tėčiais, mamomis, sesėmis ir broliukais kartu paminėti ir asmeninę, ir valstybei svarbią dieną. Šįkart „euriukų“ – pirmųjų tikrų Lietuvos europiečių – šventė vyks 2014 m. gegužės 10 d. nuo 11.00 iki 13.00 val. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.

„Pirmoji „euriukų“ karta yra iš visų Lietuvos kampelių, iš įvairiausią išsilavinimą įgijusių, margiausios turtinės ir socialinės padėties šeimų: vieni iš jų gyvena labai kukliai, kiti – prestižiniuose didmiesčių rajonuose, dar kitų šiemet nebebus – jie jau emigravo. Šie vaikai – mūsų visuomenės veidrodis, jų gyvenimai atspindi visos Lietuvos raidą įstojus į Europos Sąjungą. Bendraudamas su šiomis šeimomis jau dešimt metų, matau, kaip keičiasi mūsų piliečių gyvenimas ir kokių poreikių jie turi šiandien“, – sako kultūros ministras.

Šventės Valdovų rūmuose metu Š. Birutis su vaikais kalbės apie Lietuvos kultūrą ir Lietuvai svarbius valstybės simbolius, pilietiškumą. Šventę įdomiomis edukacinėmis programomis puoš Valdovų rūmų edukatoriai.

„Šiemet jubiliejinį gimtadienį švęsime pažindami Lietuvos valstybės simbolius, didingą Lietuvos praeitį. Manau, kad šiai pažinčiai vaikai jau subrendo ir yra pasiruošę aptarti valstybės reikšmę mūsų gyvenime“, – sako nuo pirmųjų gimimo dienų „euriukų“ šeimas globojantis Š. Birutis.

Kaip ir kiekvienais metais, vaikučius ir jų artimuosius specialiai jiems iškeptu tortu vaišins „Elguva“. Specialias dovanas jubiliatams paruošė Europos Komisijos informacijos centras „Europos namai“.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Prasidėjo Lietuvos dvarų vasaros mokykla

20240708

2024 m. liepos 8–14 d. Valdovų rūmų muziejuje prasidėjo Lietuvos dvarų vasaros mokykla. Šiemet jos tema – „Nuo valdovų dvarų iki bajorkaimių: kilmingųjų luomo ir jų gyvenamosios aplinkos įvairovė“.

Plačiau

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Publikuota: 2014-05-09 15:17
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika