Valdovų rūmų muziejus kviečia švęsti Europos senosios muzikos dieną

Priešpaskutinį šių metų kovo mėnesio savaitgalį Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai mini Europos senosios muzikos dieną ir kviečia ją švęsti visus, besidominčius šia kultūros paveldo sritimi. Šia proga muziejuje vėl skleisis svetingasis savaitgalis – bus rengiami specialūs edukaciniai užsiėmimai, atvira diskusija ir koncertas. Pastarajame bus pristatyta muziejaus senosios muzikos instrumentų rinkinio puošmena – klavesinas.

„Europos senosios muzikos diena sutampa ne tik su gamtos atbudimu, lygiadieniu, bet ir yra Johano Sebastiano Bacho (Johann Sebastian Bach) gimimo diena. Gaivindami Valdovų rūmuose gyvavusias kultūrinio gyvenimo tradicijas, daug dėmesio skiriame ir senajai muzikai, skambėjusiai Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare. Taip pat siekiame paskatinti visus domėtis, atrasti ir pažinti šią muziką, mėgautis, kaip ją atlieka profesionalai“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai dr. Jolanta Karpavičienė.

Europos senosios muzikos diena Valdovų rūmuose bus minima 2014 m. kovo 22 d., šeštadienį. Šią dieną visi bilietus į muziejų įsigiję lankytojai turės galimybę nemokamai dalyvauti ekspozicijų erdvėse vyksiančiuose edukaciniuose užsiėmimuose, pasiklausyti senosios muzikos, gyvai atliekamos atkurtais istoriniais instrumentais.

Pasivaikščioję po ekspozicijas lankytojai 15.30 val. bus kviečiami į muziejaus Lankytojų vestibiulio auditoriją, kurioje vyks nemokama atvira diskusija „Senosios muzikos aktualumas šiandien“. Apie tai, kiek šiandien aktuali ir reikalinga senoji muzika, apie jos gaivinimo priežastis ir tradicijas kalbės ir žinomi žmonės – violininkas, senosios muzikos festivalio „Banchetto musicale“ meno vadovas Darius Stabinskas, senosios muzikos įrašų kolekcininkas, violininkas Valius Jasiulevičius ir muzikologė dr. Aleksandra Pister. Diskusiją moderuos „LRT Klasikos“ laidų vedėja, senosios muzikos ir šokio ansamblio „Banchetto musicale“ vadovė Jūratė Vičienė.

Pasibaigus diskusijai, bilietus įsigiję senosios muzikos gerbėjai 17.00 val. bus kviečiami į Valdovų rūmų III manieristinėje antikameroje vyksiantį koncertą „Subtilusis klavesinas“. Šį senosios muzikos instrumentą pristatys lietuvių kilmės profesorė Giedrė Lukšaitė-Mrázková iš Prahos menų akademijos ir žinomas Lietuvos vargonininkas Balys Vaitkus. Atlikėjai atskleis šio instrumento skambesio subtilybes ir supažindins su plačia jo garsų gama atlikdami Europos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų bei didikų dvaruose skambėjusių Džirolamo Freskobaldžio (Girolamo Frescobaldi), Ditricho Bukstehudo (Dieterich Buxtehude), Leopoldo Koželucho (Leopold Koželuh), Josefo Antonino Štepano (Josef Antonín Štěpán) ir Jiržio Antonyno Bendos (Jiří Antonín Benda) kūrinių.

Europos senosios muzikos diena Valdovų rūmuose, kaip ir visoje Europoje, minima jau antrą kartą, ir neabejojama, kad ji taps tradicija kasmet pavasarį pradėti senosios muzikos istorijos Lietuvoje ir Europoje faktų bei fenomenų paminėjimu. Minėti šią dieną Europos Tarybai pasiūlė REMA – senosios muzikos festivalių organizacija, jungianti apie 70 žinomų renginių 20 Europos šalių, tarp jų – ir Lietuvoje organizuojamą senosios muzikos festivalį „Banchetto musicale“.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Speciali programa Europos muziejaus naktį – atversime Renesanso paslaptis

20240510

Europos muziejų naktį, 2024 m. gegužės 18-ąją, Valdovų rūmų muziejus kviečia panirti į Renesanso paslapčių naktį. Nuo 18.00 val. iki vidurnakčio muziejaus mokslininkai, gidai, edukatoriai ir kviestiniai tyrėjai dalysis žiniomis apie renesansinius rūmus, pasakos, kaip iš raudonų plytų pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija tapo baltais, amžininkų lygintais su gulbe rūmais. Lankytojai išgirs istorijų apie XVI a. Jogailaičių dinastijos šeimų paslaptis.

Plačiau

Sustabdyta vaikystės akimirka

20240517

Nuo 2024 m. trečiąjį gegužės penktadienį minima Vaiko diena – šįmet tai gegužės 17-oji. Simboliška, kad kartą metuose kone visas mėnuo skiriamas šeimai: pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena, trečiasis gegužės penktadienis – Vaiko diena, o pirmasis birželio sekmadienis – Tėvo diena. Vaikai yra valstybės ateitis, taigi šią dieną dėmesys pirmiausia krypsta į būsimus Lietuvos kūrėjus, atsakingą jų ugdymą, juk vaikystė ilgai netrunka.

Plačiau

Parfumerijos istorikė: vargu ar šiandien mus sužavėtų specialiai Barborai Radvilaitei kurti kvepalai

20240516

Europos muziejų naktį, gegužės 18 d., parfumerijos kultūros ir istorijos tyrinėtoja Eglė Bertašienė Valdovų rūmų muziejuje lankytojus ves per kvapų pasaulį. Ji papasakos, kuo kvepėjo valdovai ir didikai, taip pat jų rezidencijos Renesanso epochoje, žmonės turės galimybę pažinti medžiagas, kurios buvo įprastos gaminant įvairius aromatinius mišinius – tepalus, kvapiuosius vandenis, pomanderius. 

Plačiau

Publikuota: 2014-03-21 11:09
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika