Valdovų rūmų muziejus kviečia švęsti Europos senosios muzikos dieną

Priešpaskutinį šių metų kovo mėnesio savaitgalį Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai mini Europos senosios muzikos dieną ir kviečia ją švęsti visus, besidominčius šia kultūros paveldo sritimi. Šia proga muziejuje vėl skleisis svetingasis savaitgalis – bus rengiami specialūs edukaciniai užsiėmimai, atvira diskusija ir koncertas. Pastarajame bus pristatyta muziejaus senosios muzikos instrumentų rinkinio puošmena – klavesinas.

„Europos senosios muzikos diena sutampa ne tik su gamtos atbudimu, lygiadieniu, bet ir yra Johano Sebastiano Bacho (Johann Sebastian Bach) gimimo diena. Gaivindami Valdovų rūmuose gyvavusias kultūrinio gyvenimo tradicijas, daug dėmesio skiriame ir senajai muzikai, skambėjusiai Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare. Taip pat siekiame paskatinti visus domėtis, atrasti ir pažinti šią muziką, mėgautis, kaip ją atlieka profesionalai“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai dr. Jolanta Karpavičienė.

Europos senosios muzikos diena Valdovų rūmuose bus minima 2014 m. kovo 22 d., šeštadienį. Šią dieną visi bilietus į muziejų įsigiję lankytojai turės galimybę nemokamai dalyvauti ekspozicijų erdvėse vyksiančiuose edukaciniuose užsiėmimuose, pasiklausyti senosios muzikos, gyvai atliekamos atkurtais istoriniais instrumentais.

Pasivaikščioję po ekspozicijas lankytojai 15.30 val. bus kviečiami į muziejaus Lankytojų vestibiulio auditoriją, kurioje vyks nemokama atvira diskusija „Senosios muzikos aktualumas šiandien“. Apie tai, kiek šiandien aktuali ir reikalinga senoji muzika, apie jos gaivinimo priežastis ir tradicijas kalbės ir žinomi žmonės – violininkas, senosios muzikos festivalio „Banchetto musicale“ meno vadovas Darius Stabinskas, senosios muzikos įrašų kolekcininkas, violininkas Valius Jasiulevičius ir muzikologė dr. Aleksandra Pister. Diskusiją moderuos „LRT Klasikos“ laidų vedėja, senosios muzikos ir šokio ansamblio „Banchetto musicale“ vadovė Jūratė Vičienė.

Pasibaigus diskusijai, bilietus įsigiję senosios muzikos gerbėjai 17.00 val. bus kviečiami į Valdovų rūmų III manieristinėje antikameroje vyksiantį koncertą „Subtilusis klavesinas“. Šį senosios muzikos instrumentą pristatys lietuvių kilmės profesorė Giedrė Lukšaitė-Mrázková iš Prahos menų akademijos ir žinomas Lietuvos vargonininkas Balys Vaitkus. Atlikėjai atskleis šio instrumento skambesio subtilybes ir supažindins su plačia jo garsų gama atlikdami Europos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų bei didikų dvaruose skambėjusių Džirolamo Freskobaldžio (Girolamo Frescobaldi), Ditricho Bukstehudo (Dieterich Buxtehude), Leopoldo Koželucho (Leopold Koželuh), Josefo Antonino Štepano (Josef Antonín Štěpán) ir Jiržio Antonyno Bendos (Jiří Antonín Benda) kūrinių.

Europos senosios muzikos diena Valdovų rūmuose, kaip ir visoje Europoje, minima jau antrą kartą, ir neabejojama, kad ji taps tradicija kasmet pavasarį pradėti senosios muzikos istorijos Lietuvoje ir Europoje faktų bei fenomenų paminėjimu. Minėti šią dieną Europos Tarybai pasiūlė REMA – senosios muzikos festivalių organizacija, jungianti apie 70 žinomų renginių 20 Europos šalių, tarp jų – ir Lietuvoje organizuojamą senosios muzikos festivalį „Banchetto musicale“.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Muzika, šokiai ir kiti kerai – šeštadienį Valdovų rūmų muziejuje!

20241007

„Grieždama smuiku visada šiek tiek šoku“, – sako barokinio smuiko atlikėja ir istorinių šokių šokėja Mojca Gal. Spalio 12 d. ji viešės Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykstančiame tarptautiniame edukaciniame Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalyje. Iš Slovėnijos kilusi išskirtinė menininkė kartu su scenos kolegomis Thysu Grobelniku (klavesinas) ir Beatriče Baltrušaityte (pasakotoja) surengs interaktyvų koncertą šeimoms su vaikais „Užburtas miškas“. Jame bus istorinės muzikos, Baroko šokių ir gamtos kerų.

Plačiau

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymo pakeitimai

20241008

Spalio 15–25 dienomis Valdovų rūmų muziejuje keisis III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymas dėl parodos įrengimo darbų!
 
Informuojame, kad nuo šių metų spalio 15 d. iki spalio 25 d. Ginkluotės ekspoziciją kviečiame lankyti nemokamai, įsigijus bilietą į bet kurį kitą maršrutą.
 
Kasdienybės ir Muzikos ekspozicijos bus uždarytos.

Plačiau

Publikuota: 2014-03-21 11:09
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika