Valdovų rūmų muziejus kviečia švęsti Europos senosios muzikos dieną

Priešpaskutinį šių metų kovo mėnesio savaitgalį Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai mini Europos senosios muzikos dieną ir kviečia ją švęsti visus, besidominčius šia kultūros paveldo sritimi. Šia proga muziejuje vėl skleisis svetingasis savaitgalis – bus rengiami specialūs edukaciniai užsiėmimai, atvira diskusija ir koncertas. Pastarajame bus pristatyta muziejaus senosios muzikos instrumentų rinkinio puošmena – klavesinas.

„Europos senosios muzikos diena sutampa ne tik su gamtos atbudimu, lygiadieniu, bet ir yra Johano Sebastiano Bacho (Johann Sebastian Bach) gimimo diena. Gaivindami Valdovų rūmuose gyvavusias kultūrinio gyvenimo tradicijas, daug dėmesio skiriame ir senajai muzikai, skambėjusiai Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare. Taip pat siekiame paskatinti visus domėtis, atrasti ir pažinti šią muziką, mėgautis, kaip ją atlieka profesionalai“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai dr. Jolanta Karpavičienė.

Europos senosios muzikos diena Valdovų rūmuose bus minima 2014 m. kovo 22 d., šeštadienį. Šią dieną visi bilietus į muziejų įsigiję lankytojai turės galimybę nemokamai dalyvauti ekspozicijų erdvėse vyksiančiuose edukaciniuose užsiėmimuose, pasiklausyti senosios muzikos, gyvai atliekamos atkurtais istoriniais instrumentais.

Pasivaikščioję po ekspozicijas lankytojai 15.30 val. bus kviečiami į muziejaus Lankytojų vestibiulio auditoriją, kurioje vyks nemokama atvira diskusija „Senosios muzikos aktualumas šiandien“. Apie tai, kiek šiandien aktuali ir reikalinga senoji muzika, apie jos gaivinimo priežastis ir tradicijas kalbės ir žinomi žmonės – violininkas, senosios muzikos festivalio „Banchetto musicale“ meno vadovas Darius Stabinskas, senosios muzikos įrašų kolekcininkas, violininkas Valius Jasiulevičius ir muzikologė dr. Aleksandra Pister. Diskusiją moderuos „LRT Klasikos“ laidų vedėja, senosios muzikos ir šokio ansamblio „Banchetto musicale“ vadovė Jūratė Vičienė.

Pasibaigus diskusijai, bilietus įsigiję senosios muzikos gerbėjai 17.00 val. bus kviečiami į Valdovų rūmų III manieristinėje antikameroje vyksiantį koncertą „Subtilusis klavesinas“. Šį senosios muzikos instrumentą pristatys lietuvių kilmės profesorė Giedrė Lukšaitė-Mrázková iš Prahos menų akademijos ir žinomas Lietuvos vargonininkas Balys Vaitkus. Atlikėjai atskleis šio instrumento skambesio subtilybes ir supažindins su plačia jo garsų gama atlikdami Europos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų bei didikų dvaruose skambėjusių Džirolamo Freskobaldžio (Girolamo Frescobaldi), Ditricho Bukstehudo (Dieterich Buxtehude), Leopoldo Koželucho (Leopold Koželuh), Josefo Antonino Štepano (Josef Antonín Štěpán) ir Jiržio Antonyno Bendos (Jiří Antonín Benda) kūrinių.

Europos senosios muzikos diena Valdovų rūmuose, kaip ir visoje Europoje, minima jau antrą kartą, ir neabejojama, kad ji taps tradicija kasmet pavasarį pradėti senosios muzikos istorijos Lietuvoje ir Europoje faktų bei fenomenų paminėjimu. Minėti šią dieną Europos Tarybai pasiūlė REMA – senosios muzikos festivalių organizacija, jungianti apie 70 žinomų renginių 20 Europos šalių, tarp jų – ir Lietuvoje organizuojamą senosios muzikos festivalį „Banchetto musicale“.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Publikuota: 2014-03-21 11:09
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika