Angelų sargų dieną Valdovų rūmų muziejus sulaukė policijos pareigūnų

Švęsdami profesinę šventę – Angelų sargų dieną – Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apsilankė Policijos departamento Imuniteto valdybos pareigūnai. Apžiūrėję Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos rūmų architektūrinės raidos ir reprezentacinių interjerų ekspozicijas, jie taip pat dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kuriame susipažino su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ginkluote.
 
Norą profesinės šventės dieną apsilankyti Valdovų rūmų muziejuje išreiškė patys pareigūnai. „Lietuvos policija šiltai bendrauja ir nuolat bendradarbiauja su šiuo muziejumi, be to, yra neabejinga savo šalies istorijai. O ši šventė tiesiog tapo puikia proga čia apsilankyti ir pasisemti gerų emocijų ir įspūdžių“, – teigė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis.
 
Valdovų rūmų muziejaus ekskursijų vadovės Joanos Voiciukevič teigimu, policijos pareigūnai – itin smalsūs. „Tai buvo viena tų ekskursijų grupių, kurioms viskas įdomu ir kurios užduoda labai daug klausimų“, – tikino ji.
 
Policijos departamento Imuniteto valdybos pareigūnus labiausiai sudomino muziejaus edukacijos renginių vadovo Sauliaus Poderio netradicinis edukacinis užsiėmimas, kuriame jie galėjo susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ginkluote, išbandyti demonstruojamąsias šaltųjų ginklų kopijas, išsiaiškinti strategines to meto kovų subtilybes.
 
Valdovų rūmų muziejaus ekskursijų ir edukacijos specialistai nuolat kviečia dalyvauti įvairiose iš anksto užsakomose ekskursijose ir edukaciniuose užsiėmimuose. Šiuo metu siūloma daugiau kaip dešimt nuolatinių edukacinių programų, leidžiančių susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, heraldiniais ženklais, literatūra, muzika, teatru, karyba, amatais, istorinėmis asmenybėmis ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvaro gyvenimu. Dar dvi edukacinių užsiėmimų programos – „Jogailaičių skrynutės kelionės“ bei „800 Jogailaičių perlų“ – pristatomos naujai atidarytos tarptautinės parodos „Jadvygos Jogailaitės brangenybių skrynutė. Šedevras iš Valstybinio Ermitažo rinkinių“ aplinkoje.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Publikuota: 2013-10-02 18:13 Atnaujinta: 2013-11-02 11:02
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika