Angelų sargų dieną Valdovų rūmų muziejus sulaukė policijos pareigūnų

Švęsdami profesinę šventę – Angelų sargų dieną – Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apsilankė Policijos departamento Imuniteto valdybos pareigūnai. Apžiūrėję Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos rūmų architektūrinės raidos ir reprezentacinių interjerų ekspozicijas, jie taip pat dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kuriame susipažino su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ginkluote.
 
Norą profesinės šventės dieną apsilankyti Valdovų rūmų muziejuje išreiškė patys pareigūnai. „Lietuvos policija šiltai bendrauja ir nuolat bendradarbiauja su šiuo muziejumi, be to, yra neabejinga savo šalies istorijai. O ši šventė tiesiog tapo puikia proga čia apsilankyti ir pasisemti gerų emocijų ir įspūdžių“, – teigė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis.
 
Valdovų rūmų muziejaus ekskursijų vadovės Joanos Voiciukevič teigimu, policijos pareigūnai – itin smalsūs. „Tai buvo viena tų ekskursijų grupių, kurioms viskas įdomu ir kurios užduoda labai daug klausimų“, – tikino ji.
 
Policijos departamento Imuniteto valdybos pareigūnus labiausiai sudomino muziejaus edukacijos renginių vadovo Sauliaus Poderio netradicinis edukacinis užsiėmimas, kuriame jie galėjo susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ginkluote, išbandyti demonstruojamąsias šaltųjų ginklų kopijas, išsiaiškinti strategines to meto kovų subtilybes.
 
Valdovų rūmų muziejaus ekskursijų ir edukacijos specialistai nuolat kviečia dalyvauti įvairiose iš anksto užsakomose ekskursijose ir edukaciniuose užsiėmimuose. Šiuo metu siūloma daugiau kaip dešimt nuolatinių edukacinių programų, leidžiančių susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, heraldiniais ženklais, literatūra, muzika, teatru, karyba, amatais, istorinėmis asmenybėmis ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvaro gyvenimu. Dar dvi edukacinių užsiėmimų programos – „Jogailaičių skrynutės kelionės“ bei „800 Jogailaičių perlų“ – pristatomos naujai atidarytos tarptautinės parodos „Jadvygos Jogailaitės brangenybių skrynutė. Šedevras iš Valstybinio Ermitažo rinkinių“ aplinkoje.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2013-10-02 18:13 Atnaujinta: 2013-11-02 11:02
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika