Angelų sargų dieną Valdovų rūmų muziejus sulaukė policijos pareigūnų

Švęsdami profesinę šventę – Angelų sargų dieną – Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apsilankė Policijos departamento Imuniteto valdybos pareigūnai. Apžiūrėję Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos rūmų architektūrinės raidos ir reprezentacinių interjerų ekspozicijas, jie taip pat dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kuriame susipažino su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ginkluote.
 
Norą profesinės šventės dieną apsilankyti Valdovų rūmų muziejuje išreiškė patys pareigūnai. „Lietuvos policija šiltai bendrauja ir nuolat bendradarbiauja su šiuo muziejumi, be to, yra neabejinga savo šalies istorijai. O ši šventė tiesiog tapo puikia proga čia apsilankyti ir pasisemti gerų emocijų ir įspūdžių“, – teigė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis.
 
Valdovų rūmų muziejaus ekskursijų vadovės Joanos Voiciukevič teigimu, policijos pareigūnai – itin smalsūs. „Tai buvo viena tų ekskursijų grupių, kurioms viskas įdomu ir kurios užduoda labai daug klausimų“, – tikino ji.
 
Policijos departamento Imuniteto valdybos pareigūnus labiausiai sudomino muziejaus edukacijos renginių vadovo Sauliaus Poderio netradicinis edukacinis užsiėmimas, kuriame jie galėjo susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ginkluote, išbandyti demonstruojamąsias šaltųjų ginklų kopijas, išsiaiškinti strategines to meto kovų subtilybes.
 
Valdovų rūmų muziejaus ekskursijų ir edukacijos specialistai nuolat kviečia dalyvauti įvairiose iš anksto užsakomose ekskursijose ir edukaciniuose užsiėmimuose. Šiuo metu siūloma daugiau kaip dešimt nuolatinių edukacinių programų, leidžiančių susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, heraldiniais ženklais, literatūra, muzika, teatru, karyba, amatais, istorinėmis asmenybėmis ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvaro gyvenimu. Dar dvi edukacinių užsiėmimų programos – „Jogailaičių skrynutės kelionės“ bei „800 Jogailaičių perlų“ – pristatomos naujai atidarytos tarptautinės parodos „Jadvygos Jogailaitės brangenybių skrynutė. Šedevras iš Valstybinio Ermitažo rinkinių“ aplinkoje.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2013-10-02 18:13 Atnaujinta: 2013-11-02 11:02
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika