Publikuota 20131002
Švęsdami profesinę šventę – Angelų sargų dieną – Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apsilankė Policijos departamento Imuniteto valdybos pareigūnai. Apžiūrėję Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos rūmų architektūrinės raidos ir reprezentacinių interjerų ekspozicijas, jie taip pat dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kuriame susipažino su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ginkluote.
Norą profesinės šventės dieną apsilankyti Valdovų rūmų muziejuje išreiškė patys pareigūnai. „Lietuvos policija šiltai bendrauja ir nuolat bendradarbiauja su šiuo muziejumi, be to, yra neabejinga savo šalies istorijai. O ši šventė tiesiog tapo puikia proga čia apsilankyti ir pasisemti gerų emocijų ir įspūdžių“, – teigė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis.
Valdovų rūmų muziejaus ekskursijų vadovės Joanos Voiciukevič teigimu, policijos pareigūnai – itin smalsūs. „Tai buvo viena tų ekskursijų grupių, kurioms viskas įdomu ir kurios užduoda labai daug klausimų“, – tikino ji.
Policijos departamento Imuniteto valdybos pareigūnus labiausiai sudomino muziejaus edukacijos renginių vadovo Sauliaus Poderio netradicinis edukacinis užsiėmimas, kuriame jie galėjo susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ginkluote, išbandyti demonstruojamąsias šaltųjų ginklų kopijas, išsiaiškinti strategines to meto kovų subtilybes.
Valdovų rūmų muziejaus ekskursijų ir edukacijos specialistai nuolat kviečia dalyvauti įvairiose iš anksto užsakomose ekskursijose ir edukaciniuose užsiėmimuose. Šiuo metu siūloma daugiau kaip dešimt nuolatinių edukacinių programų, leidžiančių susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, heraldiniais ženklais, literatūra, muzika, teatru, karyba, amatais, istorinėmis asmenybėmis ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvaro gyvenimu. Dar dvi edukacinių užsiėmimų programos – „Jogailaičių skrynutės kelionės“ bei „800 Jogailaičių perlų“ – pristatomos naujai atidarytos tarptautinės parodos „Jadvygos Jogailaitės brangenybių skrynutė. Šedevras iš Valstybinio Ermitažo rinkinių“ aplinkoje.