Valdovų rūmai traukia Baltijos jūros regiono dėmesį

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas susitiko su Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos sekretoriumi, Švedijos Skoklosterio pilies muziejaus direktoriumi Bengtu Kylsbergu (Bengt Kylsberg). Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo Valdovų rūmų muziejaus Užsienio ryšių ir parodų skyriaus vedėja Daiva Mitrulevičiūtė, aptartos galimybės kitąmet Lietuvoje surengti Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos generalinę asamblėją.
 
Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos sekretorius neslėpė, jog susidomėjimas rengti asociacijos generalinę asamblėją Lietuvoje susijęs su Valdovų rūmų atidarymu ir puikiu šio projekto vertinimu visoje Europoje. „Jau dabar akivaizdu, kad Valdovų rūmai – svarbus viso Baltijos jūros regiono traukos centras, o ir pats muziejus jau pirmosiomis Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai dienomis pasižymėjo kaip komanda, sėkmingai ir nepriekaištingai organizuojanti tarptautinius renginius“, – teigė jis.
 
Dr. V. Dolinsko teigimu, galimybė kitais metais rengti Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos generalinę asamblėją – svarstytina. „Mums išties būtų malonu ne tik pasidalinti savo įgyta patirtimi, tačiau ir pritraukti Baltijos jūros regiono žmonių dėmesį bei dar plačiau atverti vartus ne tik į Valdovų rūmus, bet ir į kitus šalies muziejus“, – sakė jis.
 
Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos kasmetinis renginys – generalinė asamblėja – kasmet rengiama kartą per metus vis kitoje regiono šalyje. Šiais metais jau 23 kartą vyksiantis renginys vyks Turaidos muziejuje-rezervate (Latvija).
 
1991 m. liepos mėnesį Malborko pilies muziejaus (Lenkija) iniciatyva įkurtos Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos misija – plėtoti kultūrinį bendradarbiavimą tarp muziejinių institucijų Baltijos jūros regione, vykdyti istorinės medžiagos ir kitų tyrimų programas, specialistų mainus, organizuoti tarptautinius įvairaus pobūdžio renginius ir rengti leidinius, siekiant populiarinti istoriją ir kultūrą, plėsti regiono turizmą. 
 
Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacija šiuo metu vienija per 40 muziejinių institucijų devyniose šalyse, tarp kurių – Ščecino Pamario kunigaikščių pilis (Lenkija), Narvos pilis (Estija), Gustrovo rūmų muziejus (Vokietija), Rozenborgo pilis (Danija), Sankt Peterburgo Petropavlovsko tvirtovė (Rusija), Rundalės rūmų muziejus (Latvija), Trakų istorijos muziejus (Lietuva) ir kt.
 
Siekdamas plėtoti kultūrinį bendradarbiavimą ir ryšius su rezidencinio pobūdžio bei kitomis muziejinėmis institucijomis, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai šios tarptautinės asociacijos nariu tapo 2010 m. 
 
Ši Valdovų rūmų muziejaus narystė tarptautinėje organizacijoje yra ne pirma – prieš kelerius metus muziejus tapo ir Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariu.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2013-07-17 14:38 Atnaujinta: 2013-08-06 13:36
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika