Valdovų rūmai traukia Baltijos jūros regiono dėmesį

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas susitiko su Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos sekretoriumi, Švedijos Skoklosterio pilies muziejaus direktoriumi Bengtu Kylsbergu (Bengt Kylsberg). Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo Valdovų rūmų muziejaus Užsienio ryšių ir parodų skyriaus vedėja Daiva Mitrulevičiūtė, aptartos galimybės kitąmet Lietuvoje surengti Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos generalinę asamblėją.
 
Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos sekretorius neslėpė, jog susidomėjimas rengti asociacijos generalinę asamblėją Lietuvoje susijęs su Valdovų rūmų atidarymu ir puikiu šio projekto vertinimu visoje Europoje. „Jau dabar akivaizdu, kad Valdovų rūmai – svarbus viso Baltijos jūros regiono traukos centras, o ir pats muziejus jau pirmosiomis Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai dienomis pasižymėjo kaip komanda, sėkmingai ir nepriekaištingai organizuojanti tarptautinius renginius“, – teigė jis.
 
Dr. V. Dolinsko teigimu, galimybė kitais metais rengti Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos generalinę asamblėją – svarstytina. „Mums išties būtų malonu ne tik pasidalinti savo įgyta patirtimi, tačiau ir pritraukti Baltijos jūros regiono žmonių dėmesį bei dar plačiau atverti vartus ne tik į Valdovų rūmus, bet ir į kitus šalies muziejus“, – sakė jis.
 
Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos kasmetinis renginys – generalinė asamblėja – kasmet rengiama kartą per metus vis kitoje regiono šalyje. Šiais metais jau 23 kartą vyksiantis renginys vyks Turaidos muziejuje-rezervate (Latvija).
 
1991 m. liepos mėnesį Malborko pilies muziejaus (Lenkija) iniciatyva įkurtos Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos misija – plėtoti kultūrinį bendradarbiavimą tarp muziejinių institucijų Baltijos jūros regione, vykdyti istorinės medžiagos ir kitų tyrimų programas, specialistų mainus, organizuoti tarptautinius įvairaus pobūdžio renginius ir rengti leidinius, siekiant populiarinti istoriją ir kultūrą, plėsti regiono turizmą. 
 
Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacija šiuo metu vienija per 40 muziejinių institucijų devyniose šalyse, tarp kurių – Ščecino Pamario kunigaikščių pilis (Lenkija), Narvos pilis (Estija), Gustrovo rūmų muziejus (Vokietija), Rozenborgo pilis (Danija), Sankt Peterburgo Petropavlovsko tvirtovė (Rusija), Rundalės rūmų muziejus (Latvija), Trakų istorijos muziejus (Lietuva) ir kt.
 
Siekdamas plėtoti kultūrinį bendradarbiavimą ir ryšius su rezidencinio pobūdžio bei kitomis muziejinėmis institucijomis, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai šios tarptautinės asociacijos nariu tapo 2010 m. 
 
Ši Valdovų rūmų muziejaus narystė tarptautinėje organizacijoje yra ne pirma – prieš kelerius metus muziejus tapo ir Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariu.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Publikuota: 2013-07-17 14:38 Atnaujinta: 2013-08-06 13:36
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika