Valdovų rūmų muziejuje lankėsi žinomas Lenkijos istorikas

Liepos 2 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi Poznanės Adomo Mickevičiaus universiteto prof. habil. dr. Marcelis Kosmanas (Marceli Kosman).

Per susitikimą su Valdovų rūmų muziejaus direktoriumi dr. Vydu Dolinsku profesorius apžiūrėjo dalį atkurtų ir baigiamų rengti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų bei aptarė bendro paveldo išsaugojimo ir muziejaus veiklos klausimus.

Žinomas Lenkijos istorikas Valdovų rūmais domisi neatsitiktinai – prof. habil. dr. M. Kosmanas yra lenkų istoriografijos legenda, savo tyrinėjimus skyręs išimtinai Lietuvos praeičiai.

Parašęs įvairių studijų apie kunigaikštį Vytautą Didįjį, Vladislovą Jogailaitį, karalienę Boną Sforcą ir kt., apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pakėlimo ceremonijas bei apmąstymų apie Vilniaus kaip sostinės ženklus, pastarąjį kartą Valdovų rūmuose prof. habil. dr. M. Kosmanas lankėsi prieš keletą metų. Jis taip pat buvo pakviestas į Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų kartu su partneriais surengtą tarptautinę mokslinę konferenciją „Liublino unija: idėja ir tęstinumas“. Čia perskaitytas jo pranešimas apie Jogailaičių ir Vazų laikų Lietuvos įvaizdį Henryko Senkevičiaus (Henryk Sienkiewicz) kūryboje.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2013-07-03 11:10 Atnaujinta: 2013-07-05 08:53
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika