Valdovų rūmų muziejuje lankėsi žinomas Lenkijos istorikas

Liepos 2 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi Poznanės Adomo Mickevičiaus universiteto prof. habil. dr. Marcelis Kosmanas (Marceli Kosman).

Per susitikimą su Valdovų rūmų muziejaus direktoriumi dr. Vydu Dolinsku profesorius apžiūrėjo dalį atkurtų ir baigiamų rengti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų bei aptarė bendro paveldo išsaugojimo ir muziejaus veiklos klausimus.

Žinomas Lenkijos istorikas Valdovų rūmais domisi neatsitiktinai – prof. habil. dr. M. Kosmanas yra lenkų istoriografijos legenda, savo tyrinėjimus skyręs išimtinai Lietuvos praeičiai.

Parašęs įvairių studijų apie kunigaikštį Vytautą Didįjį, Vladislovą Jogailaitį, karalienę Boną Sforcą ir kt., apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pakėlimo ceremonijas bei apmąstymų apie Vilniaus kaip sostinės ženklus, pastarąjį kartą Valdovų rūmuose prof. habil. dr. M. Kosmanas lankėsi prieš keletą metų. Jis taip pat buvo pakviestas į Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų kartu su partneriais surengtą tarptautinę mokslinę konferenciją „Liublino unija: idėja ir tęstinumas“. Čia perskaitytas jo pranešimas apie Jogailaičių ir Vazų laikų Lietuvos įvaizdį Henryko Senkevičiaus (Henryk Sienkiewicz) kūryboje.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Publikuota: 2013-07-03 11:10 Atnaujinta: 2013-07-05 08:53
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika