Valdovų rūmų muziejus prisijungia prie akcijos „Žemės valanda“

Šių metų kovo 31 d.,  šeštadienį, pasaulį apskries didžiausia žmonijos istorijoje savanoriška aplinkosaugos iniciatyva – akcija „Žemės valanda“ . 20.30 val. vietos laiku daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje vienai valandai išjungs šviesas, taip leisdami planetai 60 minučių atsikvėpti. Pasaulinės kampanijos „Žemės valanda“ tikslas – atkreipti viso pasaulio dėmesį ir išreikšti susirūpinimą dėl pragaištingų žmogaus veiklos padarinių gamtai.

Lietuva prie šios akcijos prisideda jau trečius metus iš eilės. Šiemet akcijos pradžia bus iškilmingai paskelbta Vilniuje, Rotušės aikštėje.

Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė prisijungia prie akcijos ir kviečia kartu su žmonėmis visoje Lietuvoje tapti istorinio įvykio dalimi, išjungti šviesas savo įstaigoje bei jos prieigose ir taip nusiųsti žinią pasauliui – mums, lietuviams, taip pat rūpi Žemės ateitis!

Viena valanda be elektros nieko nepakeis, tačiau tai gali tapti simboliniu aktu, įrodančiu, kad kiekvienas iš mūsų turi galios pradėti reikšmingus pokyčius, todėl „Žemės valandai“ reikalingas mūsų dalyvavimas:

Kovo 31 d.,  šeštadienį 20.30 val. vienai valandai išjungsime visus nebūtinus šviesos šaltinius, naudojamus mūsų įstaigos patalpų apšvietimui.

Kalbėsime apie „Žemės valandą“ su šeimos nariais, bičiuliais ir kolegomis.

Subursime šeimą, draugus, kaimynus, kolegas kartu sutikti „Žemės valandą“ ir taupyti elektros energiją kasdien.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2012-03-22 14:06
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika