Sapiegų lelijos šv. Kazimierui

Kovo 3 d. 14 val.
Vilniaus paveikslų galerija

Norėdami prisiminti šv. Kazimiero kulto svarbą Sapiegų giminės istorijoje, kartu su gidais apžiūrėsime parodą. Kaip ir prieš keturis šimtmečius šv. Kazimiero vėliavą pasitikę Vilniaus miestiečiai, sveikinsime Lietuvos dangiškąjį globėją gamindami šventojo skaistumą ir tyrumą simbolizuojančias lelijas.

1604 m. gegužės 10 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Leonas Sapiega, nešdamas iškeltą popiežiaus pašventintą šv. Kazimiero vėliavą, ėjo iškilmingos eisenos nuo Šv. Stepono bažnyčios iki Vilniaus katedros priešakyje. Ties Rūdninkų vartais šią procesiją, skelbiančią, kad karalaitis Kazimieras iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos eisenos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui Sapiegų giminė išsaugojo ir vėlesniais šimtmečiais.

Edukacijos popietės trukmė 1 val. 30 min.

Norintieji dalyvauti edukacijos popietėje iš anksto registruojami tel. (8 5)  262 0007.

Edukacijos užsiėmimų kaina moksleiviams – 1 Lt, suaugusiesiems – 2 Lt

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Publikuota: 2012-02-29 13:54 Atnaujinta: 2012-02-29 14:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika