Sapiegų lelijos šv. Kazimierui

Kovo 3 d. 14 val.
Vilniaus paveikslų galerija

Norėdami prisiminti šv. Kazimiero kulto svarbą Sapiegų giminės istorijoje, kartu su gidais apžiūrėsime parodą. Kaip ir prieš keturis šimtmečius šv. Kazimiero vėliavą pasitikę Vilniaus miestiečiai, sveikinsime Lietuvos dangiškąjį globėją gamindami šventojo skaistumą ir tyrumą simbolizuojančias lelijas.

1604 m. gegužės 10 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Leonas Sapiega, nešdamas iškeltą popiežiaus pašventintą šv. Kazimiero vėliavą, ėjo iškilmingos eisenos nuo Šv. Stepono bažnyčios iki Vilniaus katedros priešakyje. Ties Rūdninkų vartais šią procesiją, skelbiančią, kad karalaitis Kazimieras iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos eisenos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui Sapiegų giminė išsaugojo ir vėlesniais šimtmečiais.

Edukacijos popietės trukmė 1 val. 30 min.

Norintieji dalyvauti edukacijos popietėje iš anksto registruojami tel. (8 5)  262 0007.

Edukacijos užsiėmimų kaina moksleiviams – 1 Lt, suaugusiesiems – 2 Lt

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2012-02-29 13:54 Atnaujinta: 2012-02-29 14:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika