Tarp būties ir atminties. Senieji Vilniaus pilių vaizdai

Tarp būties ir atminties. Senieji Vilniaus pilių vaizdai

25.00

Klausimas

Užpildę ir išsiųsdami šią formą Jūs, kartu, sutinkate ir su mūsų svetainės Privatumo ir slapukų politika Privalomas laukas
Kodas:
000466
Svoris:
2.200 Kg.
Likutis:
7
Kategorija:
Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose 2023 m. eksponuotos parodos „Tarp būties ir atminties. Senieji Vilniaus pilių vaizdai“ kataloge pristatoma surinkta gausi ikonografinė ir istorinė medžiaga, sukaupti tyrimų duomenys, susiję su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija ir kitais Vilniaus pilių ansamblio objektais. Vilniaus pilys jau nuo Viduramžių buvo svarbiausias Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politinis, ekonominis ir kultūrinis centras, o XVIII a. pabaigoje – XIX a. pradžioje, nugriovus Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmus, istorinė rezidencija atgijo XIX–XX a. dailininkų, fotografų, architektų ir kitų autorių kūryboje bei tyrimuose.
Katalogą sudaro įvadiniai žodžiai apie parodą ir katalogo struktūrą bei tekstai, apžvelgiantys Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų ir kitų Vilniaus pilių statinių vaizdavimą ikonografiniuose šaltiniuose nuo XIV a. pabaigos iki XX a. pabaigos. Kataloginę leidinio dalį sudaro penkios dalys, skirstomos pagal chronologinį ir teminį principus: I. „Topografija. Vilniaus pilys planuose ir panoramose“, II. „Būtis. Vilniaus pilys senojoje ikonografijoje“, III. „Gyvastis. Vilniaus pilys romantikų vizijose“, IV. „(Iš)trynimas. Istorinio kraštovaizdžio naikinimas“, V. „Su(si)grąžinimas. Atkūrimo idėjos ir planai“. Leidinyje pristatomi parodoje eksponuoti beveik 200 eksponatų: Vilniaus miesto panoraminiai vaizdai, planai, žemėlapiai, akvarelės, grafikos darbai, fotografijos, atvirukai. Juose atsiskleidžia Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų ir Vilniaus pilių istorija.
 
Katalogo tekstai (tekstai ir parodos eksponatų aprašai) skelbiami lietuvių ir anglų kalbomis.
Sudarytojai: Vydas Dolinskas, Rita Lelekauskaitė-Karlienė, Gabija Tubelevičiūtė, Marijus Uzorka
2024 m., 384 p., iliustruota
Publikuota: 2024-04-24 14:13 Atnaujinta: 2024-06-03 09:06
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika