Vaikiški Žygimanto Augusto šarvai

Vaikiški Žygimanto Augusto šarvai

10.00

Klausimas

Užpildę ir išsiųsdami šią formą Jūs, kartu, sutinkate ir su mūsų svetainės Privatumo ir slapukų politika Privalomas laukas
Kodas:
000451
Svoris:
0.575 Kg.
Likutis:
10
Kategorija:
     Tai tarptautinės vieno šedevro parodos „Filius vero unicus... Vaikiški Žygimanto Augusto šarvai“, pristatytos Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose 2022 m. balandžio 8 – birželio 5 d., bendradarbiaujant Valdovų rūmų muziejui, Vavelio karališkajai piliai – Valstybiniams meno rinkiniams (Krokuva, Lenkija) ir Adomo Mickevičiaus institutui (Varšuva, Lenkija), katalogas.
    Pirmojoje katalogo dalyje publikuojami parodos globėjų bei organizatorių sveikinimo žodžiai ir išsamus, gausiai iliustruotas tyrinėtojo, lenkų dailės istoriko Kšyštofo Čyževskio (Krzysztof  J.Czyżewski) straipsnis, pasakojantis vaikiškų Žygimanto Augusto šarvų istoriją. Plačiai nagrinėjamas to meto istorinis kontekstas, Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) bei jo nuotakos Elžbietos Habsburgaitės (1526–1545) sužadėtuvių ir vedybų istorija, taip pat nagrinėjami šarvų paskirties ir gamybos XVI a. Europoje ypatumai.
    Kataloginėje leidinio dalyje pristatomi vaikiški Žygimanto šarvai ir atskiros jų dalys – šalmas, goržetas, antkrūtinis, rankų bei kojų apsaugos ir kt., pateikiama detali informacija apie jų matmenis, medžiagas, gamybos technikas.
   Katalogo pabaigoje publikuojamos santraukos anglų ir lenkų kalbomis, kuriose glaustai apžvelgiama Žygimanto Augusto biografija ir jo šarvų istorija.
  Katalogo tekstai (sveikinimo žodžiai, straipsnis ir parodos eksponatų aprašai) skelbiami lietuvių kalba.
Publikuota: 2024-02-19 10:45 Atnaujinta: 2024-04-24 14:13
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika