Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai

Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai

20.00

Klausimas

Užpildę ir išsiųsdami šią formą Jūs, kartu, sutinkate ir su mūsų svetainės Privatumo ir slapukų politika Privalomas laukas
Kodas:
000358
Svoris:
1.350 Kg.
Likutis:
4
Kategorija:

 

Tai tarptautinės parodos „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai“, pristatytos Valdovų rūmų muziejuje 2022 m. vasario 16 – gegužės 29 d., katalogas.
 Katalogo pirmojoje dalyje publikuojami Johano Georgo Pinzelio (Johann Georg Pinsel, apie 1720?–1761?) kūrybos ir Vakarų Ukrainos meninio paveldo tyrinėtojų – prof. habil. dr. Andžejaus Betlejaus (Andrzej Betlej), Taraso Vozniako (Taras Vozniak), Boryso Šengeros (Borys Shengera) ir prof. habil. dr. Jano K. Ostrovskio (Jan K. Ostrowski) – straipsniai.
 Antrojoje katalogo dalyje pristatoma 20 įspūdingų medinių, dažniausiai paauksuotų skulptūrų, sukurtų nuo XVIII a. pirmos pusės iki XVIII a. pabaigos. Greta J. G. Pinzelio darbų pristatomi ir kitų garsių meistrų, tokių kaip Antanas Osinskis (Antoni Osiński, kūrė 1747–1764), Jonas Obrockis (Jan Obrocki, kūrė 1756–1794), Pranciškus Olenskis (Franciszek Oleński, kūrė 1771–1792), bei kelių nežinomų to meto skulptorių kūriniai, atspindintys Lvivo skulptūros dramatizmą ir mistiką. Skulptūros buvo sukurtos ir puošė Ivano Frankivsko (iki 1962 m. – Stanislavas), Susidovyčių, Busko, Berestečko, Navarijos, Hodovycios, Horodenkos, Lopatyno, Marijampilio bažnyčias. Kiekvienos iš jų svarbiausios pastatymo, gyvavimo ir likimo detalės ir fotografijos papildo kataloginę dalį.
 Visos kataloge pristatomos skulptūros šiandien saugomos Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos rinkiniuose. Tragiškais sovietinės okupacijos metais Vakarų Ukrainoje daugelis katalikų ir kitų šventovių buvo uždarytos, nuniokotos ar net sugriautos, o jose buvusios meno vertybės išgrobstytos ar sunaikintos. Tai, kas buvo išsaugota ir pristatoma kataloge, yra drąsių ukrainiečių muziejininkų nuopelnas. Labiausiai siekiant išgelbėti nuo sunaikinimo J. G. Pinzelio ir kitų talentingų vėlyvojo Baroko skulptorių kūrybą nusipelnė ilgametis Lvivo nacionalinės dailės galerijos vadovas Borysas Voznyckis (Borys Voznytsky, Woźnicki, 1929–2012) – legendinis Lvivo muziejininkas, Ukrainos didvyris, nuoširdus Lietuvos bičiulis.
 Katalogo tekstai (straipsniai ir parodos eksponatų aprašai) skelbiami lietuvių, anglų ir ukrainiečių kalbomis.
 Katalogo sudarytojai: Vydas Dolinskas, Gintarė Tadarovska
 Tekstų autoriai: prof. habil. dr. Jan K. Ostrowski, Borys Shengera, Taras Vozniak, prof. habil. dr. Andrzej Betlej, dr. Vydas Dolinskas
 Redaktorė Laima Kunickytė
Vertimas į lietuvių kalbą: Vasil Kapkan, Marijus Uzorka
 Vertimas į ukrainiečių kalbą: Vasil Kapkan, Oleksandr Herasym
 Vertimas į anglų kalbą: Albina Strunga, Dariusz Cichoń, Oksana Vynnycka
 Katalogo dizainas ir maketavimas: Saulius Marteckas
 Katalogo skulptūrų fotografijų autorius Mindaugas Kaminskas
Publikuota: 2023-03-09 10:39 Atnaujinta: 2023-03-09 10:41
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika