Biblioteka

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų bibliotekoje sukauptas specializuotos mokslinės literatūros rinkinys lietuvių, lenkų, vokiečių, italų, anglų, prancūzų, rusų ir kitomis kalbomis. Nemažai bibliotekoje esančių leidinių yra vieninteliai egzemplioriai Lietuvoje. Dauguma retų knygų pristato Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos istoriją bei kultūros paveldą, atskleidžia Europos istorinių rezidencijų raidą, valdovų ir didikų biografijas ir giminių istorijas, Lietuvos, Lenkijos ir kitų Europos valstybių politikos, architektūros ir dailės istoriją. Kai kurios jų susijusios su archeologija, muziejininkyste.
 
Bibliotekoje galima susipažinti su visais Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų leidiniais, taip pat ir su kitų leidėjų knygomis – dauguma jų išleistos Lietuvos dailės muziejaus, Krokuvos Vavelio karališkosios pilies, Varšuvos karališkosios pilies.
 
Bibliotekos rinkinio pagrindą sudaro Lietuvos dailės muziejuje ir Pilių tyrimo centre „Lietuvos pilys“ pradėtos kaupti knygos. Jis toliau pildomas akad. prof. habil. dr. Vytauto Merkio, habil. dr. Adolfo Tautavičiaus, dr. Napaleono Kitkausko, prof. Stasio Abramausko, prof. habil. dr. Mečislovo Jučo, habil. dr. Vytauto Urbanavičiaus, kultūrininko Vytauto Paulaičio, prof. habil. dr. Antano Tylos, prof. Adolfo Šapokos palikuonių Lianos, Vito ir Vitolio Šipelių, Mindaugo ir Gintauto Šapokų, habil. dr. Gražinos Marijos Martinaitienės, Rūtos ir Edmundo Kulikauskų, Virginijos Gaudiešiūtės-Jašinskienės šeimos, Jerzy T. Petrus, Edmundo Antano Rimšos, prof. habil. dr. Mykolo Michelberto ir kitų rėmėjų dovanotais leidiniais.
 
Daugiau informacijos apie Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų bibliotekoje sukauptas knygas galima rasti iBiblioteka bei Muziejaus leidiniai. Jie nuolat papildomi.
 
Biblioteka gali naudotis visi asmenys, tačiau būtina iš anksto susitarti su muziejaus darbuotoja Nijole Urbiene tel. (8 5)  261 0023, el. p. nijole.urbiene@valdovurumai.lt Leidinius galima skaityti tik vietoje.
 
 
BIBLIOTEKOS DARBO LAIKAS
I–V 9.00–17.00
 
Valdovų rūmų muziejaus biblioteka nedirba valstybinių švenčių dienomis.
Prieššventinėmis dienomis dirbama viena valanda trumpiau.

 

Publikuota: 2023-03-06 15:34 Atnaujinta: 2023-04-04 17:02
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika