Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Vilniaus diena Valdovų rūmuose

Vilniaus diena Valdovų rūmuose

2023 m. sausio 21–28 d.
Valdovų rūmai

Švęskime 700-ąjį Vilniaus gimtadienį naujai pažvelgdami į Lietuvos sostinės istoriją. Valdovų rūmuose esančiame tikrajame Gedimino bokšte išgirsime skaitomus Gedimino laiškus ir sužinosime, kokią žinią Lietuvos didysis kunigaikštis skelbė tolimiesiems kraštams. Valdovų rūmų Didžiajame kieme atidengsime jubiliejui skirtą simbolinį Gedimino laišką iš bronzos. Virtuali realybė nukels mus į 3D Vilnių – pamatysime, kaip atrodė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino (1316–1341) laikų bokštas. Parodoje „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“ susipažinsime su prieš 750 metų Pilies kalno papėdėje stovėjusio pastato fragmentais, išlikusiais valdovo aplinkos asmens daiktais.

Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai į Vilniaus gimtadienio šventę kviečia šeimas su įvairaus amžiaus vaikais. Mažiesiems skirtuose užsiėmimuose vaikai susipažins su Vilniaus pilių istorijos pradžia, prisimins Vilniaus įkūrimo legendą. Vyresnieji sveikins miestą kurdami atviruką ar rašydami laišką iš Vilniaus, kaip tai prieš 700 metų darė didysis kunigaikštis Gediminas. O visus, mėgstančius istorijas, pakviesime pasiklausyti pasakojimo apie Gedimino šeimą, jo vaikus ir vaikaičius.

2023 m. sausio 21 d., šeštadienis

11.00 | Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Laiškas iš Vilniaus“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis čia

12.00 | Edukacinės dirbtuvės šeimoms „Gimtadienio atvirukas Vilniui“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis čia

13.00 | Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Laiškas iš Vilniaus“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis čia

14.00 | Edukacinė ekskursija šeimoms „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino šeima: vaikai ir vaikaičiai“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis čia

 

2023 m. sausio 25 d., trečiadienis

Vilniaus jubiliejinių metų Valdovų rūmų muziejuje atidarymas

16.00 | Paminklo „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino priesakai Vilniui ir Lietuvai“, kurį miestui dovanoja Vilniaus klubas, atidengimo ceremonija Valdovų rūmų Didžiajame kieme. Nemokamai.

16.30 | Gedimino laiškų skaitymas „tikrajame“ Gedimino bokšte (Valdovų rūmų muziejaus III maršrutas). Naujai išleistus laiškus skaito dr. Sigitas Narbutas ir aktorius Vladas Bagdonas.
Su kvietimais

17.00 | Paminklo „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino priesakai Vilniui ir Lietuvai“ pristatymas, parodos „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“ atidarymas, naujo Gedimino laiškų leidimo ir Gedimino laikų bokšto 3D projekcijos pristatymas (Renginių salė).
Su kvietimais

Paroda ir 3D virtuali Gedimino bokšto projekcija lankytojams atidaroma nuo sausio 26 d.

18.00 | Šventinis Baroko muzikos koncertas

Tai bus daugiau nei koncertas. Solidaus jubiliejaus proga Vilnių sveikina ansamblis „Cappella Concertante Vilnense“, puoselėjantis Baroko muzikos atlikimo tradiciją nuo 2022 m.

Koncerte pasirodys solistės: Simona Liamo (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas). Orkestras „Cappella Concertante Vilnense“. Programoje – Antonio Vivaldi, Agostino Steffani, Georgo Friedricho Händelio ir kitų Baroko kompozitorių muzika.

Dėl ribotų vietų skaičiaus REGISTRACIJA į koncertą baigta.

Organizatoriai: Valdovų rūmų muziejus ir Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras

 

2023 m. sausio 28 d., šeštadienis

11.00 | Edukacinės dirbtuvės šeimoms „Kuriame legendą“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis čia

12.00 | Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Statom pilį Gedimino“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis čia

13.00 | Edukacinės dirbtuvės šeimoms „Kuriame legendą“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis čia

14.00 | Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Laiškas iš Vilniaus“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis čia

15.00 | Edukacinė ekskursija šeimoms „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino šeima: vaikai ir vaikaičiai“. Su edukaciniais bilietais.
Registruotis čia

 

Darželius ir mokyklas Vilniaus gimtadienį muziejuje kviečiame švęsti visus 2023 metus, iš anksto suderinus laiką ir temą tel. (8 5) 261 7445 arba el. paštu edukacija@valdovurumai.lt