Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Vieša paskaita su muzikinėmis iliustracijomis „Skambantys eksponatai“

Vieša paskaita su muzikinėmis iliustracijomis „Skambantys eksponatai“

Parodos „Eksponatai. 2009–2015 m. dovanotos ir įsigytos vertybės“ renginių ciklas

2017 m. sausio 31 d. 18.00–19.30 val.
Valdovų rūmai

REGISTRACIJA SUSTABDYTA!

Paprastai parodose matome statiškus eksponatus, sudėliotus vitrinose. Tačiau šioje ypatingoje paskaitoje galėsite išgirsti, kaip vienas iš eksponatų prabyla. O tai, ką išgirsite, praturtins tiek protą, tiek ir širdį gyvai atliekama Renesanso bei Baroko epochų muzika, iliustruojančia pasakojimą apie tų epochų muzikinį kultūrinį paveldą. Galėsite ne tik pasimėgauti retais muzikiniais garsais, bet ir, ko gero, pirmą kartą išgirsti tokius žodžius kaip „koncertistai“ bei „ripienistai“, ir kad, pavyzdžiui, alto balsas reiškia „aukštesnis balsas“.

Renginį veda klavesino ir vargonų virtuozas, Valdovų rūmų muziejaus muzikinių edukacinių užsiėmimų vedėjas Vilimas Norkūnas. Taip pat dalyvauja senosios muzikos vokaliniai ansambliai „In campo aperto“ ir „Ignis“.


Renginyje pristatomas parodos eksponatas
Leidinys „Reliqviae sacrorvm concentvvm Giovan Gabrielis, Iohan-Leonis Hasleri, utrisq; praestantissimi Musici...“ Tai sakralinės muzikos rinkinys, kurį sudaro Džovanio Gabrielio (Giovanni Gabrieli, apie 1557–1612), Hanso Leo Haslerio (Hans Leo Hassler, 1564–1612) ir kitų kompozitorių sukurti motetai, skirti 6–19 balsų chorui. Muziejaus turimas egzempliorius išleistas Niurnberge 1615 m. ir yra skirtas penktajam balsui.


Po renginio klausytojai maloniai kviečiami aplankyti parodą.

Renginys nemokamas, tačiau prašom iš anksto registruotis paspaudus šią nuorodą.

Organizatoriai pasilieka teisę keisti renginio datą ir dalyvius.