Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Vieša paskaita „Jogailaičių dinastijos valdovų papuošalai ir Jadvygos Jogailaitės skrynutę dabinančios brangenybės“

Vieša paskaita „Jogailaičių dinastijos valdovų papuošalai ir Jadvygos Jogailaitės skrynutę dabinančios brangenybės“

Parodos renginių ciklas „XVI a. skrynutės lobiai“

2013 m. lapkričio 15 d. 18.00–19.30 val.
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija
Kai kalbama apie moteris ir papuošalus beveik neabejojama, kad šis junginys yra skirtas vyrams. Nepaisant to, kad papuošalas – ir tam tikra meilės sau išraiška, sėkmės simbolis ar atsiminimas.
 
Ar tokią pat prasmę papuošalai turėjo ir Jogailaičių dinastijos valdovų laikais? Kokios buvo šių valdovų aplinkoje gimusių aistrų menui ir papuošalams ištakos bei aplinkybės? Kokia buvo Lietuvos ir Lenkijos valdovės Bonos Sforcos, jos sūnaus Žygimanto Augusto žmonų bei jo sesers Onos Jogailaitės papuošalų kolekcijų stilistika ir mados tendencijos? Kokio grožio ir vertės turėjo būti papuošalai, jei jų laikymo vieta – brangenybių skrynutė – jau pati savaime atrodo kaip neįkainojamas papuošalas?
 
Į visus šiuos ir daugybę kitų klausimų viešoje paskaitoje „Jogailaičių dinastijos valdovų papuošalai ir Jadvygos Jogailaitės skrynutę dabinančios brangenybės“ atsakys viena žymiausių istorinių papuošalų Žygimanto Augusto gobelenų kolekcijos ir senųjų meninių audinių tyrinėtoja, Krokuvos Vavelio karališkosios pilies Tekstilės rinkinio ilgametė saugotoja dr. Magdalena Pivocka (Magdalena Piwocka).
 

Renginys nemokamas

Registracija baigta.

Daugiau apie parodos renginius el. p. renginiai@valdovurumai.lt, (8 5)  262 0067

Rengėjai pasilieka teisę keisti renginių datas ir dalyvius.