Parodos

Pradžia  |  Lankytojams  >  Parodos  >  ISTORIJA IR ATMINTIS. ROMANO BORISOVO AKVARELĖS

ISTORIJA IR ATMINTIS. ROMANO BORISOVO AKVARELĖS

2020 m. spalio 14 d.–2021 m. sausio 31 d.
Valdovų rūmai

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose rengiama garsaus dailininko, keliautojo, senosios Rytų Prūsijos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės architektūros paveldo metraštininko Romano Borisovo darbų paroda – „Istorija ir atmintis. Romano Borisovo akvarelės“, kurioje pristatomi per daugiau nei keturis dešimtmečius sukurti 78 išskirtiniai darbai – akvarelės ir eskizai, atskleidžiantys nykstantį architektūros paveldą – senąsias bažnyčias ir koplyčias, rūmų ir pilių griuvėsius, skersgatvius ir kiemus.

Šie darbai ypatingi – jie lyg fotografijos, tikroviškos, bet apgaubtos paslaptimi, kupinos nostalgijos praeičiai. Jie leidžia pajusti įvairų ir turtingą kadaise klestėjusį pasaulį. Daugelyje savo darbų dailininkas sąmoningai vaizduoja negailestingai laiko ir žmogaus sugriautus istorinius pastatus, tuščius, apleistus, piktžolėmis apaugusius jų griaučius. Jis lyg istorikas, tik ne žodžiu, o vaizdu įtaigiai fiksuoja praeities pėdsakus, atskleidžia savitą tragizmo ir didybės sąsają. R. Borisovo akvarelės – meistriškai apgalvota dokumentika, atspindinti realybę, kelianti praeities ilgesį.

Parodos struktūrą diktavo platus autoriaus geografinis, istorinis matymas ir nykstančio paveldo problematika. Todėl nenuostabu, kad parodoje šalia svarbiausio istorinio centro – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinės Vilniaus (Senasis Vilnius – I dalis) – lankytojui pristatomi dabartinėje Ukrainoje ir Baltarusioje esantys kultūros paveldo objektai (Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldas – II dalis) bei smarkiai besikeičianti, nykstanti ir vis mažiau senosios istorinės tapatybės turinti Rytų Prūsija (III dalis), kurią norėtųsi vadinti išimtinai Kaliningradu.

Atskirą dalį (Eskizai) sudaro keli autoriaus sukurti eskizai, leidžiantys akies krašteliu pažvelgti į dalininko darbų užkulisius, kūrimo procesą ir jį lydėjusias refleksijas.

Parodos idėjos autorius
Romanas Borisovas

Parodos organizatoriai
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Romanas Borisovas

Parodos koncepcijos ir ekspozicijos plano autoriai
Živilė Mikailienė
Marijus Uzorka

Parodos leidybos koordinatorė
Živilė Mikailienė

Parodos mokslinės ir kultūrinės veiklos koordinatorė
Gintarė Rožėnaitė-Rozovienė

Parodos edukacinės veiklos koordinatorės
Laima Nosevičienė
Nelija Kostinienė

Parodos techninio įrengimo koordinatorius
Kęstutis Karla

Renginiai

Susitikimas su dailininku, parodos kūrinių autoriumi Romanu Borisovu
Registruotis
2020 m. lapkričio 19 d. 18.00–19.00 val.
Valdovų rūmai
Susitikimas su dailininku, parodos kūrinių autoriumi Romanu Borisovu
2021 m. sausio 12 d. 18.00–19.00 val.
Valdovų rūmai

Ekskursijos

Ekskursija su parodos kuratoriumi
2020 m. gruodžio 12 d. 11.00–14.30 val.
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulis
Ekskursija su parodos kuratoriumi
2021 m. sausio 30 d. 11.00–14.30 val.
Valdovų rūmai

Rėmėjai